Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 5 Empty Re: Latino leksikon

Fri Nov 30, 2018 8:37 am
7. Original ili remake?

____________
Latino leksikon - Page 5 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 5 Empty Re: Latino leksikon

Fri Nov 30, 2018 8:50 am
Generalno sam uvijek "na strani" originala, mada postoje izuzeci.

O clone, El manantial, Gran hotel su neki od primjera da mi nije bilo dobro kad sam pročitala da će to rimejkovati. Jednostavno, ne mogu ni da se porede. Ok, za La somba del pasado priznajem da je Susana bila izuzetno dobra, ali ostalo... Neutral  El clon bih sigurno voljela da nisam znala original. Likovi iz originala su jednistveni i neponovljivi, u rimejku su ih osakatili. Jedini koji su mi u rimejku bili ok su Andrea Lopez  kao Marisa, i Roberto Manrique kao Alajandro/Xande. Zein iz Telemundove verzije nije loš. Svi ostali su ... Rolling Eyes

S druge strane, postoje priče gdje sam samo gledala rimejk i nemam želju da pogledam original, jer mi se rimejk izuzetno dopada. U pitanju su npr. Alguien te mira i La casa de al lado.

Izuzetak gdje mi se rimejk više sviđa je Rebelde. Iako ni jedna ni druga nisu ništa više nego prenemaganje tinejdžera, glumci u Rebelde su mi simpatičniji, a i muzika je mnogo bolja. Četvoro glavnih iz Rebelde way, ili hajde da kažem troje jer je Luisana ok, su mi kao mrtva puvala, pogotovo Camila Bardonaba koja mi je baš antipatična.

____________
Latino leksikon - Page 5 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 5 Empty Re: Latino leksikon

Fri Nov 30, 2018 9:28 am
Da, zaboravila sam dodati, da sam bila šokirana kad sam skontala du su i Internat rimejkovali, doduše Francuzi i Rusi. Ne bi me čudilo da to padne na pamet Telemundu, mada je teško zbog pozadine priče, smjestiti radnju u Majamiju ili Meksiku.

____________
Latino leksikon - Page 5 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 5 Empty Re: Latino leksikon

Fri Nov 30, 2018 1:35 pm
Nemam ja ništa protiv rimejka, ali kada je to sa merom. No došlo je vreme kada ništa nije original, sve je obrada. Onda da barem obrađuju neke starije serije koje više niko i ne pamti ili se barem ova publika koja sada prati telenovele, ne seća jasno priče. No oni uzmu seriju koja još nije pošteno ni završila prikazivanje. Prvo pitanje kada krene neko novo snimanje je, čega je to rimejk. Da ne govorim kako su neke priče poput "La mentire" obradili minimalno pet puta. Svake druge godine imamo novu "La mentiru". Onda da barem uvedu neke novine, prilagode vremenu, ali ne, oni doslovno samo kopiraju čak i kada neke scene danas deluju nerealno. Definitivno biram original, jer nam on nudi nešto novo, neočekivano. Evo nekih dobrih originala i korektnih obrada:

Original:
Sin rastro de ti
El color de la pasion
Yo no creo en los hombres
La mujer perfecta

Rimejk:
Sin tu mirada
Corazon que miente
Relaciones peligrosas
La sombra del pasado
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 5 Empty Re: Latino leksikon

Fri Nov 30, 2018 8:59 pm
Definitivno biram original, jer nam on nudi nešto novo, neočekivano

Da, slažem se. Ovo je glavni razlog iz kog moj glas ide originalima. Nešto novo je nešto novo, ne znamo šta tačno možemo da očekujemo, ni da li će nam se epilog dopasti, ali u tome je i poenta. Kod rimejka, pogotovo onih rimejka koji se štancuju iznova i iznova, se gubi ta čar, jer gledamo već jednom (ili više puta) ispričanu priču samo sa drugim facama. Postane monotono.

Onda da barem obrađuju neke starije serije koje više niko i ne pamti ili se barem ova publika koja sada prati telenovele, ne seća jasno priče.

I sa ovim se slažem. Već smo spominjali Rubi i Teresu koje su rimejkovi istoimenih telenovela snimljenih pre nekoliko decenija i upravo zato je retkost da se te dve serije u svojim modernim verzijama smatraju rimejkovima. Jednostavno, njihovi originali su davno snimljeni i teško da ih se aktuelna publika seća, pošto aktuelni gledaoci tada nisu bili ni rođeni.

I takve obrade su mi prihvatljive, obrade od čije je izvorne verzije proteklo dosta vremena.

Dakle, uvek biram original. Izuzetak su rimejkovi za koje sam emotivno vezana poput Alguien te mira, Donde esta Elisa, Marido en alquiler...Kažem, emotivno sam vezana za njih i samim tim malo subjektivnija, što ne znači da su originali navedenih telenovela loši. Naprotiv, čileanski ATM je odličan.

El Clon je primer originala kome rimejk nije ni do kolena.

____________
Latino leksikon - Page 5 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 5 Empty Re: Latino leksikon

Mon Dec 03, 2018 11:16 am
Izuzetak su rimejkovi za koje sam emotivno vezana poput Alguien te mira, Donde esta Elisa, Marido en alquiler...

Da, Elisu sam zaboravila uz ATM i LCDAL. Sigurna sam da su originali odlični, ali
emotivno sam vezana za njih i samim tim malo subjektivnija

____________
Latino leksikon - Page 5 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 5 Empty Re: Latino leksikon

Mon Dec 03, 2018 11:17 am
8. Koje ste telenovele/serije gledali više puta?

____________
Latino leksikon - Page 5 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 5 Empty Re: Latino leksikon

Mon Dec 03, 2018 11:24 am
Pa, najviše puta sam gledala El Internado, ali pošto to nije telenovela... Very Happy

Rubi
O Clone  - 2 puta
Entre el amor y el odio
Rosalinda
La Otra

Više puta sam i gledala neke serije koje nisu telenovele poput Prisonbreak, 7th Heaven, neke sezone italijanske serije Incantesimo. Sve epizode Only fools and horses i sve filmove serijala Hercul Poirot sam gledala po nekoliko puta.

____________
Latino leksikon - Page 5 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16190
Join date : 2017-09-12

Latino leksikon - Page 5 Empty Re: Latino leksikon

Mon Dec 03, 2018 1:13 pm
Nikada nisam gledala seriju dva puta otpočetka do kraja detaljno, ali sam gledala one klipove koji uglavnom prate celokupnu priču glavnog para. Tako sam odgledala mnoge serije koje su mi bile drage, jer se posle nekog vremena volim podsetiti. Ta lista je mnogo duga, sigurno preko 20-ak serija. Ukoliko se to uopšte računa kao odgovor na ovo pitanje, evo navešću neke:

Luz Maria
Kassandra
O Clon
Amor real
Eva Luna
La traicion
La tormenta
La mujer perfecta
Juana la virgen
Relaciones peligrosas
Amor bravio
El color de la pasion
Corazon que miente
Mariana
Mariana
Posts : 1121
Join date : 2017-09-11

Latino leksikon - Page 5 Empty Re: Latino leksikon

Mon Dec 03, 2018 5:32 pm
Mariana de la noche (Ukleta Mariana)
tu seriju sam gledala već ne znam koliko puta,gledala sam ju toliko puta da cijelu radnju (od 1 do 135.epizode) znam napamet,od svih serija,ovu sam pogledala najviše puta,a gledala sam i Rubí nekoliko puta
Sponsored content

Latino leksikon - Page 5 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum