Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi Empty Rubi

Sat Oct 13, 2018 4:11 pm
Rubi 7fb542f0fb6546f0aba836a94385

Televisa, 2004.
Broj epizoda: 115

Sinopsis

Prelepa i atraktivna Rubi studira na privatnom univerzitetu, zahvaljujući stipendiji i sestri Cristini, koja vredno radi kako bi izdržavala svoju sestru i majku Refugio. Na univerzitetu, Rubi se sprijateljuje sa Maribel, imućnom ali ljupkom devojkom sa invaliditetom, koja veruje da joj je Rubi prava i iskrena prijateljica. Maribel uživo upoznaje Hectora, momka sa kojim je započela vezu preko interneta i postaje njegova verenica, dok se Rubi zaljubljuje u Hectorovog najboljeg druga Alejandra, verujući da je on njen princ iz bajke koji će je spasiti kandži siromaštva i pored koga će imati sve što je ikada želela. Međutim, ispostavlja se da Alejandro nije ono što je Rubi mislila da jeste i da ne poseduje kvalitet koji je za nju od presudnog značaja, a to je novac. Rubi dolazi u situaciju da bira - prava ljubav oličena u Alejandru ili novčano blagostanje u kojem bi uživala sa verenikom svoje najbolje prijateljice.

Uloge

Bárbara Mori​ - Rubí Pérez Ochoa / Fernanda Martínez Pérez
Eduardo Santamarina​ - Alejandro Cárdenas Ruiz
Jacqueline Bracamontes - Maribel de la Fuente
Sebastián Rulli​ - Héctor Ferrer Garza
Ana Martín - Refugio Ochoa Vda. de Pérez
Yadhira Carrillo - Elena Navarro
Miguel Pizarro - Loreto Echagüe
Manuel Landeta - Lucio Montemayor "El Conde de Aragón"
Antonio Medellín - Ignacio Cárdenas
Ana Bertha Espín - Elisa de Duarte
José Elías Moreno - Genaro Duarte
Olivia Bucio - Carla Ruiz de Cárdenas
Luis Gatica - Cayetano Martínez
Leonorilda Ochoa - Dolores Herrera "Doña Lola"
Roberto Vander - Arturo de la Fuente
Ofelia Cano - Victoria Gallegos
Paty Díaz - Cristina Pérez Ochoa
Josefina Echánove - Francisca “Pancha” Muñoz
Arlette Pacheco - Lilia López de Duarte
Jan - Marco Rivera
Marlene Favela - Sonia Chavarría
Ingrid Martz - Lorena Treviño
Sergio Goyri - Yago Pietrasanta
Carlos Cámara - Dr. José Luis Bermúdez
Sergio Argueta - Francisco "Paco" Gómez Gallegos
Marco Méndez - Luis Duarte López
Tania Vázquez - Sofía Cárdenas Ruiz
Eduardo Rodríguez - Saúl Arce de la Borbolla
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi Empty Re: Rubi

Tue Oct 16, 2018 11:06 pm
Odgledala prve dve epizode.

Kako se samo evociraju uspomene: uvodna špica, Rubine mačkaste zelene oči, puno strastvene crvene i prva scena u kojoj se pojavljuje prokleta Rubi, dok je narator predstavlja kao ženu kojoj je spoljašnja lepota iskvarila unutrašnju. Zapitala sam se zašto je to tako? Zašto je Rubi završila na teritoriji pohlepe i zavisti, umesto zdrave ambicije i želje za napretkom (kao Alejandro npr)? Da li je lepota glavni krivac?

Pokušala sam da analiziram Rubi kao lika i dokučim šta je nju odvelo u pogrešnom smeru. Otac joj je bio normalan čovek i umro je dok je ona još bila dete, majka joj je takođe normalna, vredna i radna žena, a sestra pravi borac za egzistenciju svoje porodice. Znači, nije do roditelja. Vaspitavana je u duhu ispravnog, a izrasla u nešto sasvim drugačije. Zato mi je pala na pamet "teorija neuklapanja."

Prvo, Rubi jeste veoma lepa, zgodna, atraktivna i senzualna. Njen fizički izgled (sa sve tenom, svetlim očima, kosom, građom itd) odudara od fizičkog izgleda žena sa kojima je odrastala; ne mislim samo na Refugio i Cristinu, već na taj njen komšiluk. Naime, Rubi ima evropski izgled, dok ostale žene iz njenog okruženja izgledaju tipično meksički. Samim tim, Rubi kad se pogleda u ogledalo vidi nekoga ko tu jednostavno ne pripada, kome mesto nije u tom komšiluku.

Drugo, lepota kao kvalitet. Sigurno se Rubi od malena davila u komplimentima koje je dobijala (da je lepotica, možda su joj ljudi upućivali i nešto poput "zašto je tako lepa devojčica obučena u tako jeftinu odeću")...I naravno, Rubi je vremenom počela da povezuje lepotu sa životnim standardom; npr. zašto bi neko ko je prelep (poseduje kvalitet lepote) živeo u ružnom i siromašnom kvartu, prosto joj se to logički nije uklapalo jedno s drugim.

I treće, razočarenje u isplativost poštenog rada. Rubi je u prvoj epizodi rekla svojoj majci da joj se smučilo da iz dana u dan gleda kako se ona i Cristina ubijaju od posla, a da ništa ne dobijaju zauzvrat. To jest, one vredno i neumorno rade, a opet jedva preživljavaju. I to je za Rubi bilo nelogično i besmisleno, tako da je ona rešila da iskoristi kvalitet koji je smatrala da se više ceni - lepotu.

Ovo je neko moje proizvoljno tumačenje Rubinog prelaska na "mračnu stranu" i napuštanja principa koji su joj usađivani vaspitanjem. Stoga mislim da nju nije iskvarila lepota, već način na koji se lepota tretira + siromaštvo + lična iskustva i iskustva iz neposredne okoline.

Da ne zaboravim da prokomentarišem još nešto oko lepote...Da se lepota smatra kvalitetom, u ovoj seriji se može videti milion puta: Maribel upoznaje Rubi sa svojim ocem i govori mu "jesam li ti rekla da je jako lepa", Lorena se divi Rubinoj lepoti i pažnji muškaraca koju na konto lepote dobija, Ingrid je ljubomorna na Rubinu lepotu, Paco je zaluđen sa Rubi zato što je lepa...Kakav god odnos svi ti ljudi imali prema samoj Rubi, fazon je da je njen fizički izgled uvek centralna tema.

Moguće je da su bajke krive za takvu percepciju lepote. Princeze su redovno prelepotice, a veštice su redovno ružne. Dobri ljudi su redovno lepi, a zli su redovno ružni. Eto, čak se i Zver iz "Lepotica i Zver" na kraju pretvorio u prekrasnog princa.  Rolling Eyes  Mene je to oduvek nerviralo u bajkama, ti šabloni sa korelacijom između fizičkog izgleda i karakternih osobina. Dobila sam na poklon knjigu Značenje bajki (autor je Bruno Betelhajm). Nisam još krenula da je čitam, uskoro ću. Interesuje me kako je tamo objašnjen koncept lepote.

Da se vratim na Rubi...Vrlo je interesantno da je Pancha od momenta kada je upoznala Rubi intuitivno osetila da tu nešto ne štima. E sad, da li je intuitivno ili čisto zdravorazumski, ne znam. Ali Pancha je pametna žena sa pravilno posloženim prioritetima (vidi dalje od lepog lica, primećuje Rubinu gestikulaciju, pogled, obraća pažnju na način na koji Rubi govori, a ne samo šta govori)...Pancha nije zaslepljena trendom spoljašnje perfekcije i zato ju je nemoguće zavarati.

I ja nikada nisam smatrala da Pancha provocira i spušta Rubi zbog siromaštva ili iz neke zavisti. Pancha je otvoreno pokazivala animozitet prema Rubi iz razloga što je ona želela sve što je Maribelino, ali bukvalno, najbukvalnije. Ne u smislu da je htela da napreduje u životu i zaradi sebi za vilu u vrednosti Maribeline, nego je želela da ono što je Maribelino pripadne njoj (tipa Maribeline haljine, ogrlice, verenik)  Laughing  Rubi je doslovno otimala od Maribel, uzimala joj sve na finjaka, hranila se Maribelinom nesigurnošću i naivnošću kao energetski vampir. Zbog toga ju je Pancha prezirala, ne zbog siromaštva.

Što se tiče Maribel, ovo društvo slabosti baš i ne toleriše, a invaliditet se smatra slabošću, što ide u prilog "teoriji neuklapanja", jer u Rubinoj glavi to izgleda ovako - "Maribel je invalid, ja nisam. Maribel je bogata, ja nisam. Nije fer." Tu spada i onaj trenutak zavisti prema Cristini zbog nove haljine, kada joj prospe kafu po haljini - "Cristina nije zgodna, ja jesam. Cristini je mama sašila novu haljinu, meni nije. Nije fer." U Rubinom sistemu vrednosti je nejasno da nesavršenstvo bude nagrađeno, a savršenstvo lišeno iste te nagrade. Njen sistem vrednosti jeste nakaradan, ali nažalost nije usamljena u tome.

Maribelin otac i Pancha su iz težnje da zaštite Maribel od sveta koji je surov čak i za potpuno zdrave osobe učinili njoj medveđu uslugu, čuvajući je pod staklenim zvonom. Razumem razloge i bojazni, nije da nisu realni, samo što je prezaštićenost = životno neiskustvo i to je opasno. Maribelina socijalna inteligencija je na niskom nivou, nedostatak iskustava sa muškarcima i ljudima generalno su je doveli do tačke nemogućnosti detektovanja očiglednih signala da njen verenik i njena najbolja drugarica nisu iskreni prema njoj.

Na početku serije se vidi koliki je Maribel sanjar i idealista, koliko joj ružičaste naočare odmažu, koliko preteranom velikodušnošću šteti sebi. Kada Rubi i ona pričaju o poljupcima i dodirima, tu se vidi da je za Maribel ljubav iluzija, nešto magično, a za Rubi realna i opipljiva stvar. Tako da, Maribel je bila društveno neiskusna, što jeste krupniji problem kod nje od invaliditeta.

Upoznavanje Rubi & Hectora vs. upoznavanje Rubi & Alejandra...Rubi upoznaje Hectora na malo čudan način (on misli da ga je dočekala Maribel, a ono nepoznata devojka koja mu zna ime)...simpatičan hint za ono što će se kasnije desiti (Hector se upoznaje i kasnije ženi pogrešnom, inicijalno neplaniranom ženom). Za razliku od upoznavanja sa Hectorom, Rubi se sa Alejandrom regularno upoznaje.

Rubino zaljubljivanje u Alejandra i Alejandrovo u nju...Iskreno, ja mislim da su se oboje zaljubili u laž - on u lepotu pored koje je sve ostalo zanemario, a ona u viziju svog idealnog muškarca. Rubi je u par navrata pred Alejandrom pokazala svoje pravo lice (npr. kad su pali u bazen pa je ona rekla da je smotanija od nesposobne Maribel, pa kad su išli da igraju golf i kada joj je Alejandro dao onaj rokovnik)...I Alejandro je ukapirao te znakove, ali je odlučio da ih ignoriše, jer...lepota, zgodnoća i seksepil.  Laughing

Čim stignem, nastavljam sa gledanjem. Valjda će mi se još neko pridružiti  Very Happy
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi Empty Re: Rubi

Wed Oct 17, 2018 9:43 am
Evo i mene. Za sada samo prva epizoda.
Ne znam zašto, ali i nakon što sam više puta gledala ovu seriju, Rubi mi je ostala najljepša u prvoj sceni dok priča s Pakom. Very Happy Iako je kasnije bila dotjeranija, meni je ta prva scena ostavila najveći utisak što se njenog izgleda tiče. U onoj sceni kada Rubi zaliva kafom Kristinu se već dobro vidi njen karakter i ljubomora. I, razmišljam "Zašto Rubi pravi toliku frku oko Kristinine nove haljine, kao da bi ona obukla onako nešto jednostavno i neprivlačno?" Dakle, nije u pitanju haljina nego ljubomora zbog pažnje koju je Refuhio uputila Kristini, vjerujem da bi bila ljubomorna isto tako i na bilo koju drugu pažnju. Jer, ona koja mašta o bogatstvu, i skupoj, markiranoj odjeći, sigurno ne bi bila zadovoljna onim što joj majka sašije od nekog (vjerovatno) jeftinog materijala. Niti bi Refuhio, kao majka, njoj sašila nešto što je usko, atraktivno, izazivački... Dakle u pitanju je bunt jer hoće svu moguću pažnju samo za sebe.

Sjetih se sada jednog intervju-a sa Barbarom iz perioda nakon završetka emitovanja Rubi. Pitali su je koga bi Barbara odabrala, Alejandra ili Hectora. Rekla je: "Ni jednog." I, upravo tako. Hector ljubomoran, labilan, nije bilo teško Rubi da ga skroz preokrene... S druge strane, Alejandro kida vene za osobom kao što je ona, i nakon svega što je uradila, bio je opet sa njom.  Rolling Eyes  Obojica su za žaljenje, i za izbjegavanje (da su npr. stvarne ličnosti, a sigurno je da ih ima takvih).

Nisam sigurna kako protumačiti Rubin mračni karakter. Možda su Refuhio i njen muž bili previše zauzeti preživljavanjem, i nisu primjetili na vrijeme falinke u Rubinom karakteru. Morale su se pokazati kroz djetinjstvo. Na žalost, roditelji se često na vrijeme ne pozabave manama svoje dijece i kad krenu u srednju školu, odnosno kad stupe u tinejdžerske godine, u većini slučajeva je kasno. Greška je bila dozvoliti joj privatni fakultet (jer da je Kristina nije finansirala ne bi mogla da se školuje tamo) jer je tamo dodatno postala zaluđena bogatstvom, vilama, bogatim muškarcima, skupom odjećom...  I, tu se dodatno iskvarila. Što je bila bliža parama, postajala je sve gora. Npr. ne vjerujem da bi tada na početku bila u stanju da se raduje nečijoj smrt i da je planira, nego je novac prosto izvukao najgore iz nje. Bilo bi zanimljivo  da smo vidjeli neke fleshbackove iz njenog djetinjstva i tinejdžerske dobi, da bi mogli procjeniti koliko je njen boravak na privatnom fakultetu pogoršao njen pogled na život da samim tim što je lijepa, zaslužuje sve najbolje. Manje lijepi mogu da se pate, jer prosto nisu lijepi. Pitanje koliko su je roditelji i rodbina kljucali u mozak da je ona lijepa, pa lijepa, i koliko su joj govorili da je bitno da bude i pametna,  sposobna, školovana, uspješna... Ne može svako biti lijep, ali kad je taj "kvalitet" samo dadatak sposobnoj, pametnoj , uspješnoj i dobroj ženi, onda ta ljepota dođe još više do izražaja. Jer, onda se ljudi ne dive kako je lijepa. nego se dive kako je kompletna.

Pancha je iskusna žena koja sa svojim godinama zna da pročita Rubi i njoj slične. A, nije ni teško, nije Rubi toliko dobra glumica, nego su većina ljudi oko nje slijepi.  Rolling Eyes  Pancha kao služavka sigurno nije bogatašica, i nema potrebe da gleda na siromaštvo s visine. Jednostavno je pročitala Rubin kompleks i njenu neiskrenost prema Maribel, te je i "bocka" tamo gdje je najosjetljivija.

Ne znam zašto su većini ljudi koji su gledali Rubi, Maribel i Kristina išli na živce, i zašto su bili na strani Rubi. Rolling Eyes Pa, da li bi oni poželjeli Rubi u svom životu? Kao prvo zavidjeli bi joj na izgledu (mislim na te površne ljude kojima dobre osobe idu na živce), a kao drugo ne vjerujem da voljeli osobu koja je uvijek spremna podmetnuti nogu. Maribel jeste nesigurna, plašljiva, i naivna, ali je prijateljica za poželjeti. I, da, lijepa je. Samo se nisu mnogo trudili da je dotjeraju.
Kristina mi je pored Elene najdraži ženski lik. Borbena, vrijedna, visokih moralnih načela. I, ona je takođe lijepa, ima divnu kosu i lijepe crte lica (kad već govorimo o ljepoti)  Laughing

I, ja se nadam de će nam se još ljudi pridružiti komentarisanju.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi Empty Re: Rubi

Thu Oct 18, 2018 1:23 am
Dakle u pitanju je bunt jer hoće svu moguću pažnju samo za sebe.

E pa to, zato što je ubeđena da njeno savršenstvo pažnju zaslužuje više nego drugi. Rolling Eyes

Možda su Refuhio i njen muž bili previše zauzeti preživljavanjem, i nisu primjetili na vrijeme falinke u Rubinom karakteru.

Mhm, sigurno ima i toga. Nisu sva deca istog karaktera i temperamenta, sa nekima se mora više raditi, više ih usmeravati, više pažnje posvećivati sklonostima ka nepoželjnim ponašanjima i korigovati ih.

Pitanje koliko su je roditelji i rodbina kljucali u mozak da je ona lijepa, pa lijepa, i koliko su joj govorili da je bitno da bude i pametna,  sposobna, školovana, uspješna...

U stvarnom životu sam primetila da se devojčicama najčešće udeljuju komplimenti na račun fizičkog izgleda, što nikako nije dobro. Kod devojčica/devojaka se ceni lepota, kod dečaka/momaka sposobnost i snalažljivost. To su standardni obrasci patrijarhata - muškarac je glava kuće i on treba da ima mozak, a žena samo treba da bude lepa. Žena je objekat koji mora zadovoljavajuće da izgleda. Koga briga da li je jedan objekat pametan i sposoban... Neutral

Tako nakaradna uverenja se prenose iz generacije u generaciju, pa dobijemo gomilu intelektualno i duhovno zapuštenih mladih devojaka koje bi i poslednju paru uložile u silikone i pumpanje usana.

Greška je bila dozvoliti joj privatni fakultet (jer da je Kristina nije finansirala ne bi mogla da se školuje tamo) I, tu se dodatno iskvarila. Što je bila bliža parama, postajala je sve gora.

Tačno, jeste bila krupna greška, ali napravljena iz najbolje namere. To što su joj dopustile da upiše privatni faks (koji nije kao naši privatni faxevi Laughing) govori u prilog činjenici da je nisu sputavale, da su je podržavale u želji da napreduje i stvori sebi bolju budućnost trudom i radom, što bi joj završavanje fakulteta zvučnog imena omogućilo.

Rubi ih je sigurno izmanipulisala, ubedivši ih da je kvalitetno obrazovanje glavni razlog odluke da ide na privatni faks. A istina je da nju obrazovanje nije ni najmanje interesovalo, ona čak nije ni planirala da se profesionalno ostvari i pokuša sama da se probije. Želela je da bude među bogatašima, da uplovi u taj svet, druži se sa takvima i uda se za takvog. I uspela je.

Meni je sve to malo patetično. Mislim, takav mentalni sklop.

Ne znam zašto su većini ljudi koji su gledali Rubi, Maribel i Kristina išli na živce, i zašto su bili na strani Rubi.

Ma zato što je negativka, a glavni lik sa puno prostora. Bila je to senzacija. A Maribel i Cristina su jelte dosadne dobrice i nisu zanimljive za gledanje, jer ne spletkare, ne kuju paklene planove i slično.

A imaš i onih koji jednostavno veruju da cilj opravdava sredstva i podržavaju likove koji se vode tom krilaticom.

Ako gledamo čisto po karakteru, najviše cenim Marca, Elenu i Panchu. Oni mi najviše prijaju u tom smislu.


Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi Empty Re: Rubi

Thu Oct 18, 2018 8:28 am
Da, meni je Marco omiljeni muški lik, a Elena ženski. Nakon Elene, Kristina. I love you

Tako nakaradna uverenja se prenose iz generacije u generaciju, pa dobijemo gomilu intelektualno i duhovno zapuštenih mladih devojaka koje bi i poslednju paru uložile u silikone i pumpanje usana.

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Da, bar lijepo izgleda, nego meni te napumpane usne još ružnije djeluju nego prirodne pa koliko god da su tanke. Nego da ne idem u off, Rubi to nije ni trebalo, ona je toliko "savšena" da joj nisu trebale korekcije izgleda (sem skupe odjeće ), a ni karaktera. Very Happy
Bojan
Bojan
Posts : 133
Join date : 2017-09-20
Age : 28
Location : Manhattan
https://www.facebook.com/telenovele.serbia/

Rubi Empty Re: Rubi

Thu Oct 18, 2018 1:57 pm
Krenuću ja sa postavljanjem Rubi ovdje u Multimediji, pa možemo gledati i komentarisati Smile
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi Empty Re: Rubi

Thu Oct 18, 2018 10:17 pm
Ja već gledam i komentarišem Very Happy Odgledala sam treću epizodu.

Ono što smo pričali o Rubi i obrazovanju je u ovoj epizodi potvrđeno. Refugio joj je rekla da prvo treba da završi fakultet, zaposli se i onda da razmišlja o udaji za čoveka koji poseduje kvalitete važnije od novca, dok je Rubi jasno stavila do znanja da joj je udaja za bogataša prioritet i glavni cilj; ne školovanje i posao, već dobra i isplativa udaja.

Ali Rubi ima moju podršku kada je u pitanju preterano radoznali komšiluk, nju to izluđuje i mene bi izluđivalo. Trpaju nos gde mu mesto nije, šire glasine okolo, guše malograđanštinom. Ne moraš ništa loše da uradiš, ali ako brižne komšije krenu da kokodaču o tebi...eto te u sred kokošinjca protiv svoje volje.

Problematično je jedino to što Rubi iz kokošinjca želi da pobegne kroz vrata koja se lakše otvaraju umesto kroz ona koja se otvaraju teže, ali se zato ređe i kvare #metafore

Rubi definitivno poštuje svoje telo, poštuje svoju pa...čast ili deformisanu verziju časti, bolje rečeno. Neće ni da se poljubi sa svakim, a kamoli da legne u krevet i, ako se ne varam, Rubi je u brak ušla nevina. Idealna zamka za glupe muškarce koji glorifikuju netaknuti himen - "ne želi sex pre braka = poštena žena koju bi svako poželeo da ima" Laughing

Jedva sam čekala priliku da to prokomentarišem, jer od Rubi nema većeg protivargumenta za teoriju o definisanju žene kao osobe kroz njene seksualne apetite i preferencije. Laughing

Hector je pravi pravcati prince charming. Dolazi po Maribel na faks, razmenjuje nežnosti s njom, kumovima priča koliko je voli...romantika, awww. Pitam se šta je zapravo Hector osećao prema Maribel, da li ju je ikada stvarno voleo ili je i on gajio neku vrste zaljubljeničke iluzije. Hector mi je, što se toga tiče, najveća enigma od njih četvoro.

Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi Empty Re: Rubi

Tue Oct 23, 2018 11:30 pm
Četvrta i peta epizoda...

Sve više i više dolazi do izražaja Rubino nezdravo shvatanje međuljudskih odnosa i tendencija da ljude deli na one koji su joj korisni i na one koji nisu. Alejandro joj je koristan ili ona misli da jeste jer misli da je bogat i izjednačava to sa zaljubljivanjem. Alejandra je svojoj porodici (posebno Cristini) praktično predstavila kao otelotvorenje ostvarenja svih njenih snova, a ne kao muškarca u koga se prosto zaljubila.

Refugio se dopala Alejandrova ličnost, dok se Rubi vezala za ono što veruje da on može da joj ponudi. Slično važi i za Maribelinu posetu. Refugio je oduševila njena ljupkost, pažnja, empatija, a Rubi je neurotično bacala akcenat na ekonomske razlike između njih i Maribel. A Refugio i Maribel su vodile priču, normalno i prirodno, ne obazirući se na te razlike. Rubini kompleksi sijaju poput dijamanta Laughing

Još jedno upoznavanje - Maribel i Hectorovi kumovi. Genaro projektuje sebe na Hectora i Maribelin hendikep ga je trigerovao zato što ga je uporedio sa Elisinim "hendikepom" (nemogućnost rađanja). Ja razumem želju za potomstvom, ali hoću da verujem da se partner voli kao druga polovina, a ne kao rasplodna krava/rasplodno govedo. Valjda si s nekim prvenstveno zato što je/ga voliš, ne zbog razmnožavanja.

Genaro je otišao predaleko sa kukavičlukom. Odbaciti ženu koju (navodno) voliš jer ne može da rodi je jedan nivo kretenizma, ali ostati sa tom ženom i njoj iza leđa stvarati porodicu sa drugom ženom je potpuno nova dimenzija idiotluka. Zbog toga mi sve scene Genarove pljuvačine po Maribel opasno idu na živce.

Doduše, i ono Elisino dramatično raspitivanje o Maribelinoj sposobnosti rađanja mi je na granici nekulturnog i borderline primitivnog.

Hector se sprema da zaprosi Maribel...Šta bi bilo da mu nisu javili za projekat u NY, da li bi i onda požurio sa veridbom? Pitam se, jer mi se čini da ga je Arturo suptilno (ili manje suptilno) pritiskao da obavezu prema Maribel shvati što ozbiljnije.

Rubi i Alejandro su zvanično u vezi...Koliko samo zabluda, laži i iluzija. Rubi presrećna što je naletela na savršenog frajera, Alejandro presrećan što je naleteo na prelepu devojku sa kojom će otploviti u bolju budućnost. Ali ono Alejandrovo pitanje na kraju 5. epizode "Da li bi me volela i da nisam bogat?" i Rubi nestade osmeh sa lica lol! Pa valjda su se tada oboma crvene lampice trebale upaliti Laughing




____________
Rubi GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi Empty Re: Rubi

Thu Oct 25, 2018 10:00 pm
Šesta epizoda...

Jbt, u ovoj seriji glavnim likovima emocionalna inteligencija nije jača strana Rolling Eyes Ali stvarno, kada je Alejandro pitao Rubi da li bi bila s njim i da nije bogat, njena reakcija i nastojanje da promeni temu razgovora su mu dali odgovor - ne, ne bi bila s njim. I Rubi je trebala provaliti da Alejandro nije bogataš kakvim ga smatra, pogotovo kada joj je počeo spominjati nesporazume, upoznavanje njegove porodice i slično.

Rubi je očarana Alejandrovom galantnošću (večera pored jezera u exkluzivnom restoranu sa sve šampanjcem); dok je pričala Refugio kako se provela, zvučala je poput Pepeljuge koja se upravo vratila sa bala na kome je plesala sa princom. Tako zaluđena, zaslepljena, gotovo naivna...Meni je bilo žao, u neku ruku.

Cristinu je doña Lola malo pomerila iz ležišta. Nije da je Cristina ljubomorna na Rubinu lepotu, niti ima nešto protiv Rubinog atraktivnog izgleda, ali se plaši samoće i Lola joj je isprovocirala taj strah da će ostati usedelica. Zato se doterivala za Marca.

Stvar je u tome da je Cristina posvećena izdržavanju porodice i brine uglavnom brige egzistencijalne prirode, a zanemaruje sebe i svoje potrebe. To se često dešava ljudima koji druge stavljaju na prvo mesto. Velika greška.

Primetila sam nešto u vezi Hectora - previše se oslanja na tuđa mišljenja i fali mu hrabrosti za suočavanje sa važnim pitanjima. Sav je nesiguran, klimav...Ne sme Maribel da kaže koji problem zapravo ima sa Genarom, već smišlja izgovore. Ne preuzima inicijativu. Kontam da je Rubi to i namirisala kad je rešila da ga zavede Laughing



____________
Rubi GeMuxua
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Rubi Empty Re: Rubi

Fri Oct 26, 2018 1:15 pm
Ali Rubí se ipak iskreno zaljubila u Alejandra i stvarno ga je voljela,čak i protiv svoje volje.Mislim da su Alejandro i mala Fernanda jedine osobe koje je Rubí stvarno iskreno voljela.A Héctor-šta reći za njega,nesiguran i slab i način na koji je ostavio Maribel pred oltarom je bio kukavički,umjesto da se suoći s njom i kaže joj istinu,on je pobjegao i ostavio ju je pred oltarom bez riječi kao zadnja kukavica,imao je Arturo (tata od Maribel) pravo jer nije Héctoru vjerovao i bio je sumnjičav
Sponsored content

Rubi Empty Re: Rubi

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum