Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 54 Empty Re: Latino leksikon

Sat Jan 04, 2020 11:50 pm
21. Omiljeni negativni muški likovi.    

Alonso i Mario (La Candidata) - pogotovo ovaj prvi, u isto vrijeme gospodin negativac i namazani, a harizmatični, političar.

I ja ih dodajem među omiljene negativce. I da, Alonso je poseban. Jedan od retkih samosvesnih negativaca, čija snaga leži u tome što zna koje su mu slabosti i gde su limiti njegove moći.

10. Koje su tvoje najdraže serije (ne spadaju u žanr telenovela, ili nisu na španskom jeziku)?

Da pribeležim Breaking Bad  Latino leksikon - Page 54 664804837 Što bi se reklo, pure art.

____________
Latino leksikon - Page 54 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 54 Empty Re: Latino leksikon

Sun Jan 05, 2020 6:11 pm
54.

Još jedan mogući kliše je previše slobodno odjevanje žena na radnom mjestu i u javnim ustanovama. Ne vjerujem da je to odraz realnosti, mada nisam sigurna. Prije mi se čini da zarad atraktivnosti glumica zaboravljaju kakvo odjevanje gdje pristoji. Najsvježiji primjeri su Teresa, Rubi, Lety u CQM, Genesis u LDVDEC. A i ostali primjeri su brojni, izdvojiću Gabrielu u La Patroni kada je na nečijem suđenju bila u majici golih leđa.

Dodala bih i neukusno kratke suknje školskih uniformi, ali to nije slučaj samo u latino serijama.

I ovo.

Klauzula testamenta po kojoj naslijedstvo dobija onaj ko prvi dobije sina što izaziva sveopšti haos u porodici. Čak i u Esteli, kvalitetnoj i modernoj priči imamo taj kliše, mada se tu radi o 20% dodatnih akcija na već postojeće naslijedstvo koje su sinovi dobili.

____________
Latino leksikon - Page 54 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 54 Empty Re: Latino leksikon

Mon Jan 06, 2020 12:05 am
44. Najupečatljiviji prvi susreti/upoznavanja parova.

Nisu mi omiljeni par, mada imaju dobru hemiju, ali mi je ovaj susret originalan. Nema puno parova koji se upoznaju u zatvoru dok jedno od njih služi svoju kaznu.

Laura y Ryan La Doble vide de Estela Carrillo



Od 4:50

I iz iste serije...

  25. Omiljena i/ili najoriginalnija imena likova iz telenovela.  

Morgana - nije mi lijepo ime, ali je originalno i taaako ide uz lik Africe, njenu pojavu i karijeru pjevačice

I scena koji mi je iskočila na yt pa je pogledah. Bilo me blam, ne znam kako njih nije bilo blam ovo snimiti...

17.  Najgluplje/najgore scene iz telenovela.

La Gata



Od 2:30 - 14:00

____________
Latino leksikon - Page 54 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 54 Empty Re: Latino leksikon

Fri Jan 10, 2020 3:46 pm
16. Najsmješnije scene iz telenovela



Od 4:04

Mislim da nisam postavila ni jednu scenu tokom dva kruga, jer se ničeg konkretnog mogla sjetiti. Bude mi smiješnih i zabavnih situacija, ali to mi brzo ispari, a svakako humor nije jača strana u telenovelama.

Međutim, ova scena mi je baš zabavna zato što je to jedina prilika u kojoj je Antonia Guerra postiđena i zbunjena.  Sva njena sigurnost i autoritet padaju u vodu, došla je da pokaže njemu ko je patrona, a na kraju je on taj koji je pobjednik situacije. On ostaje ozbiljan i pribran, a ona zbunjena, "ne može se skoncentrisati" i na kraju se iznervira i kaže mu da je patan i cretino. Latino leksikon - Page 54 1543461474  Ali kad mu dobaci jastuk, a on ga baci na fotelju. Latino leksikon - Page 54 2078043430

Ne znam kako su se uspjeli uozbiljiti i snimiti ovo. Christian je lebdio neki mali osmjeh u početku, možda je to dio scene, ali mislim da se jedva suzdržavala da ne pukne od smijeha.


____________
Latino leksikon - Page 54 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 54 Empty Re: Latino leksikon

Tue Jan 14, 2020 3:26 pm
54. Klišei koji vas najviše nerviraju u telenovelama?

Ne mogu da odolim. Latino leksikon - Page 54 1543461474

-plakanje bez suza
-nikad nema garancije da ti je roditelj roditelj, a sestra sestra
-ne vodi se računa o vremenskim periodima i godini u kojoj se vrši radnja


Ovo zadnje baš zna da mi smeta. Primjeri su brojni. Tipa radnja se dešava u toj godini kada je serija snimana, a onda odjednom imamo skok od nekoliko godina. Tipa sad se snima serija, a radnja bude 2027. Na to me je sada podsjetila YNCELH. U bar dvije scene se u nečijoj sobi vidi kalendar 2014. godine, a koliko znam radnja bi kasnije trebala da se prebaci i dešava nakon više godina. Ali to tek treba da vidim.

LQLVMR - radnja 7 godina dalja od godine snimanja
Rubi - kraj se dešava negdje 2024.godine

U ATM je bilo nešto čini mi se. Pominjao se Matildin rođendan koji je bio 31.10., radnja se dešavala 2010., na kraju serije na nečijem grobu je bio datum smrti isto iz 2010, a morala je početi 2011. godina. Ne znam, meni takvi detalji baš bodu oči.

17.  Najgluplje/najgore scene iz telenovela.

Ne mogu da nađem izdvojenu scenu, ali jedna iz LQLVMR je bila hit. Doveli su slijepu Nadiu da identifikuje leš za koji se sumnjalo da je njen muž. Nebuloze tog tipa, pa onda traženje savjeta o kontracepciji pedijatru (Teresa), džoging nakon 7-godišnje kome (opet LQLVMR) baš smetaju u serijama koje važe za ozbiljne, koje nisu komedije i od kojih se dosta očekuje/popularne su.

____________
Latino leksikon - Page 54 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 54 Empty Re: Latino leksikon

Tue Jan 14, 2020 11:15 pm
Doveli su slijepu Nadiu da identifikuje leš za koji se sumnjalo da je njen muž.

Genijalno Idea  Latino leksikon - Page 54 3665418065

baš smetaju u serijama koje važe za ozbiljne, koje nisu komedije i od kojih se dosta očekuje/popularne su

Ajoj, sad si me podsetila...U onoj nebulozi od 8. sezone GoT-a smo u jednoj epizodi imali Starbucks kafu na stolu i plastičnu flašu vode u finalu. Taj svet je inače baziran na srednjem veku.  Latino leksikon - Page 54 664804837  Latino leksikon - Page 54 4157861939

____________
Latino leksikon - Page 54 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 54 Empty Re: Latino leksikon

Wed Jan 15, 2020 11:26 am
U onoj nebulozi od 8. sezone GoT-a smo u jednoj epizodi imali Starbucks kafu na stolu i plastičnu flašu vode u finalu.

Znam ovo za kafu, a za plastičnu čašu nisam čula. Very Happy

Sad se sjetih, u Amor real u nekoj sceni uličnih nemira ili nešto slično, neka djevojčica-statista je imala crveni lak za nokte i to onako odran, do pola noktića. Latino leksikon - Page 54 1543461474

____________
Latino leksikon - Page 54 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 54 Empty Re: Latino leksikon

Thu Jan 16, 2020 12:00 pm
39. Glumice sa najlošijim stilom.

Pominjanje Camile na drugoj temi me je podsjetilo. Na ovo pitanje se mogu ubrojati maltene sve glumice, ali posebno izdvajam Esmeraldu Pimentel i Danielu Castro. Međutim, Camila Sodi  i Daniela Navarro ih tu pobjeđuju, pogotovo ova prva.

____________
Latino leksikon - Page 54 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 54 Empty Re: Latino leksikon

Thu Jan 23, 2020 11:44 pm
54.

Znam da sam smorila, ali ne mogu da odolim. Klišeji su trebali biti tema za sebe.

Citiraću Anu.

  Ne znam da li je i u jednoj iole klasičnijoj telenoveli glavna junakinja (ili bilo koja pozitivka, ne mora biti glavna) prekinula trudnoću iz bilo kog razloga, pa čak i onu koja je rezultat silovanja    

+

Vrlo su česte ljubavne priče dva brata/dvije sestre, dva brata i najbolje friendice itd. To se u realnosti teško može desiti, ali veći mi je problem broj telenovela s tim šablonom.

14. Najupečatljivije scene iz telenovela (padovi, nesreće, scene koju su teške i zahjevne za snimiti)  


YNCELH

Ne pamtim da li sam ikad uživala u sceni kada je neko ovako pretučen. Nije mi sad ni scena toliko genijalna sama po sebi koliko činjenica da glavni junak ima pantalona da ubije nekog od batina (ko to zaslužuje)


____________
Latino leksikon - Page 54 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6049
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 54 Empty Re: Latino leksikon

Sat Jan 25, 2020 5:52 pm
17.  Najgluplje/najgore scene iz telenovela.

Tražeći scenu kada su od Marine napravili papagaja, naiđoh na ovaj dragulj. Latino leksikon - Page 54 3665418065



od 33:49 a od 34:48 kreće zabava Latino leksikon - Page 54 1543461474

Ne znam kako ih nije blam snimati ovako nešto. Latino leksikon - Page 54 1543461474


A evo nađoh i ono što sam tražila.



od 23:09 bounce

____________
Latino leksikon - Page 54 Granho16
Sponsored content

Latino leksikon - Page 54 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum