Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 53 Empty Re: Latino leksikon

Thu Dec 05, 2019 2:32 pm
Scena je stvarno ispala debilna, dijalog, gluma, zumiranje supe, misaoni tok psa...

Ipak situacija iz ove scena je ljudima debilna najvise zbog činjenice što je taj kućni ljubimac kokoška, a ne mačka npr., jer...kokoške (i ostale životinje, goveda npr.)  su isključivo za hranu, nikako se ne mogu gledati kao živa bića i zavoljeti kao takva. Rolling Eyes

Scena je ispala morbidna i glupo je odrađena, ali nemam problem s tim što je nekome neka druga životinja, koja nije pas, mačka ili papagaj, prirasla za srce.

Vraćam se sad na naše omiljeno pitanje,  o klišejima. Možda ovo zvuči smiješno, ali sam primjetila da nikad niko nema neku melodiju kao zvono na telefonu, nego običan zvuk, znate onaj cin-cin. Laughing

____________
Latino leksikon - Page 53 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 53 Empty Re: Latino leksikon

Thu Dec 05, 2019 10:37 pm
Scena je stvarno ispala debilna, dijalog, gluma, zumiranje supe, misaoni tok psa...

U tome je i fora. Ne znam da li je gore preglumljavanje, unutrašnji monolog psa ili zumiranje supe uz dramatičnu muziku.

Kao parodija i to loša parodija u rangu "maldita lisiada." Da nemam iskustva sa telenovelama, mislila bih da je scena namerno napravljena da bude parodična.

Što se tiče životinja, da. Uglavnom ljudi posmatraju živinu, goveda, prasad i tako to kao hodajuću hranu...stvar podneblja, mentaliteta, prehrambenih navika.

U nekim zemljama su psi i mačke dobrodošli na tanjiru, tako da verujem da njima ne bi bila strašna ni tužna scena sa npr. pohovanim repom sijamske mačke  cat

30. Omiljene pjesme iz telenovela

Nije bukvalno pesma, samo je muzika ali  Latino leksikon - Page 53 2923229199



54. Klišei koji vas najviše nerviraju u telenovelama?

Možda se ovo već spominjalo...Zašto deca moćnih i bogatih ljudi uvek moraju da budu problematična na ovaj ili onaj način?  Latino leksikon - Page 53 245301646 Ili su narkomani ili alkoholičari ili depresivni ili promiskuitetni ili sve navedeno  Latino leksikon - Page 53 245301646

Mislim okej, kapiram, žele da pokažu kako se roditelji ne bave njima, kako misle da ih novcem mogu kupiti, ali to je već postalo preterano i pretvorilo se u stereotip. Ispada da ljudi iz visokog staleža ne umeju da budu dobri roditelji  Rolling Eyes

____________
Latino leksikon - Page 53 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 53 Empty Re: Latino leksikon

Fri Dec 06, 2019 2:06 pm
I meni se sviđa instrumental iz Candidate. Smile

Ovo za tinejdžere sam baš i ja htjela prokomentarisati. Gotovo uvijek imaju neki porok i zadaju glavobolje roditeljima. Ako nije porok, onda ih maltretira društvo. Naravno da sve to postoji i da se često dešava, ali nekada ispada da je nemoguće kroz to doba proći "normalno" bez pravljenja problema ili bez proživljavanja vršnjačkog nasilja. Neutral

____________
Latino leksikon - Page 53 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 53 Empty Re: Latino leksikon

Sun Dec 08, 2019 4:52 pm
24. Najoriginalniji likovi

Cecilia Aguilar La Candidata

Cecilia je možda jedna od najbolje napisanih negativki. Za sve ono što radi ili ne radi se može naći objašnjenje i korjen u njenom odrastanju, odnosu njenih roditelja prema njoj i njenoj zelji da dokaže sebi i ocu da vrijedi. Tragičan i kompleksan lik koji je u dubini jedino vapio za ljubavlju i pokušavao da zasluži ono što bi prirodno trebao imati.

13. Omiljene scene iz telenovela.

LQLVMR

U mom svijetu Marije služavke se ne udaju za svoje gazde





Ni urna sa tvojim pepelom neće ući u moju kuću


____________
Latino leksikon - Page 53 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 53 Empty Re: Latino leksikon

Tue Dec 10, 2019 2:45 pm
10. Koje su tvoje najdraže serije (ne spadaju u žanr telenovela, ili nisu na španskom jeziku)?

Downton abbey je ušao u krug mojih najdražih serija. Jedna izuzetna, opuštajuća drama, sa odličnim likovima i još boljom glumom. Kostimi, maniri aristokratije, prelijep ambijent, promjene koje nastupaju u društvu u drugoj i trećoj deceniji 20 vijeka, sve to zajedno ovoj seriji daje nevjerovatnu čar. flower

Sad bi moj spisak omiljenih serija bio ovakav: Poirot, El Internado, Prison break, Gran hotel, Downton abbey i Only fools and horses. Na sve to dodajem i naravno O clone iako smo o brazilskim serijama/telenovelama diskutovali na drugom pitanju. Dodala sam ja prošli put još serija u ovom pitanju koje mi jesu drage, ali ove se definitivno izdvajaju kao najposebnije. Latino leksikon - Page 53 3466016740 TOP 7 Very Happy


Last edited by Kristina on Tue Dec 24, 2019 6:09 pm; edited 1 time in total

____________
Latino leksikon - Page 53 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 53 Empty Re: Latino leksikon

Tue Dec 10, 2019 11:42 pm
Downton abbey je ušao u krug mojih najdražih serija

Odlično. Sad smo kvit - ti meni Internat, ja tebi Downton Latino leksikon - Page 53 1543461474

24. Najoriginalniji likovi   

Cecilia Aguilar La Candidata

Slažem se za Ceciliju. Em je odlično napisan lik, em je besprekorno odglumljena  Latino leksikon - Page 53 664804837

52. Najdraži stariji glumci/glumice?

Pošto gledam Kandidatkinju, a prethodno sam gledala Usurpadoru (2019), pao mi je na pamet Juan Carlos Barreto...

Kakvu moć transformacije ima taj čovek Shocked I to ne mislim na fizičku transformaciju, nego na glumačku versatilnost. Između likova Manuela i Maria nikakvu sličnost ne uočavam. Sve je različito - stav, kretanje, pogled...Sjajno Latino leksikon - Page 53 664804837

____________
Latino leksikon - Page 53 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 53 Empty Re: Latino leksikon

Wed Dec 11, 2019 2:42 pm
Odlično. Sad smo kvit - ti meni Internat, ja tebi Downton

Latino leksikon - Page 53 2229618312

Između likova Manuela i Maria nikakvu sličnost ne uočavam. Sve je različito - stav, kretanje, pogled...Sjajno

Slažem se za Barreta. Ja i dalje ne vjerujem da je isti glumac. Pomenula bih i Rafael Sanchez-Navarra. U početku mi je njegov lik bio ravna linija. Ali kasnije mi počinje biti simpatičniji i od glavnih likova. Nego, Rafael je stvoren za tu ulogu. Odličan izbor glumca, odlična interpretacija. Latino leksikon - Page 53 664804837 Imam utisak da gledam stvarnog političara.


Kad smo kod Candidate, da se vratim sada na naše omiljeno pitanje, i omiljeni kliše. Dakle, nesvjestica kao simptom trudnoće. Ne samo što je to više izlizano (čudi me od Gisele) nego ima tu još jedna glupost. Naime, trudna junakinja to uvijek sazna putem testa krvi, a kad joj doktor saopštava rezultat da je sve u savršenom redu, da to savršeno normalno da će ona postati majka i da je trudna, junakinja se uvijek začudi, ono nije očekivala tu vijest. Dakle, ženska se onesvjesti, izvade joj krv. Radi se ciljan test na trudnoću (beta HCG) koji ne ulazi u okviru analize krvne slike i onih uobičajenih analiza, kao što rekoh ciljan test, a ona se uvijek iznenadi na vijest o trudnoći. Što, ljekar joj je sakrio da je jedan od testova i taj ciljani na trudnoću? Naprotiv, logično je čak i da je pitaju postoji li mogućnost trudnoće da ga ne bi radili bzv. Ono, ženska možda nije imala seks godinu dana, zašto bi joj ga onda radili. Nelogično je da im se radi bez pitanja ako ga možda mogu izbjeći. Rolling Eyes

____________
Latino leksikon - Page 53 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Latino leksikon - Page 53 Empty Re: Latino leksikon

Wed Dec 11, 2019 10:58 pm
Imam utisak da gledam stvarnog političara.

Apsolutno, Rafael je odličan i ima harizmu Latino leksikon - Page 53 664804837

kao što rekoh ciljan test, a ona se uvijek iznenadi na vijest o trudnoći

Za ovo sam se oduvek pitala Latino leksikon - Page 53 1543461474 Od simptoma trudnoće, preko načina utvrđivanja iste do reakcije na trudnoću...To su standardno problematični klišeji u telenovelama.

____________
Latino leksikon - Page 53 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 53 Empty Re: Latino leksikon

Tue Dec 24, 2019 6:33 pm
26.Najružnija/najgluplja/najsmješnija imena likova iz telenovela

Cirila - Corazon que miente Prva asocijacija mi je sirena na automobilu ili bilo koji zvuk tog tipa. Da ne pominjem što ime zvuči nekako neinteligentno. silent

13. Omiljene scene iz telenovela.

La Candidata Cecilia y Regina



LQLVMR momenat kad Monterrat ide ka oltaru i kasnije scena na plaži



15. Najtužnije scene iz telenovela

Cecilijina smrt La Candidata



(šteta što ovdje nema i dijela kad se vidi s Mariom)


52. Najdraži stariji glumci/glumice?

Juan Carlos Barreto
Rafael Sanchez Navarro

21. Omiljeni negativni muški likovi.  

Alonso i Mario (La Candidata) - pogotovo ovaj prvi, u isto vrijeme gospodin negativac i namazani, a harizmatični, političar.

48. Najupečatljvija prijateljstva/neprijateljstva.  


La Candidata (odnos Cecilia & Mario- Alonso- Regina)
tj. njen odnos prema njima

____________
Latino leksikon - Page 53 Granho16
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Latino leksikon - Page 53 Empty Re: Latino leksikon

Fri Jan 03, 2020 4:24 pm
30. Omiljene pjesme iz telenovela.

Ovu pjesmu obožavam, a nisam znala da je iz jedne stare telenovele za koju nisam ni čula.




____________
Latino leksikon - Page 53 Granho16
Sponsored content

Latino leksikon - Page 53 Empty Re: Latino leksikon

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum