Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Thu Feb 07, 2019 7:41 pm
Njoj definitivno treba psihijatar. A sve što je rekla za Lorensu se može odnositi i na nju samu.  Rolling Eyes

Ne zaboravi da je Seleste i u prvoj sezoni bila najopasnija kad joj je bilo najteže. U ovoj sezoni tek slede ključni delovi.
Al ajde kad već diskutujemo o njoj, kako je vidiš na kraju ove sezone? Hoće li opet biti "pobednica" ili gubitnica?

Što se Telme tiče pretpostavila sam da će Huana biti uspješnija od nje. Ipak je iskusnija. A, Telma je ipak nezrela klinka koja je oduševljeno ušla u taj svijet neznajući kakav je i što to znači. Možda se uz Dagoberta i malo priučila. Baš me zanima da li je Huani preuzela posao zahvaljujući sposobnostima ili sreći.

Kao što sam rekao u nekom od ranijih postova. Meni je Telma tokom čitave prve sezone bila dosadnjikava, stalno je bila tu ali eto ništa preterano zanimljivo nije se dešavalo sa njom. Dok mi je u ovoj sezoni njen deo priče jedan od dražih. Mislim da se to i vidi jer rekao bih da ima baš dosta prostora.

Ali imaće i ostali likovi svoje bitne delove. Prvenstveno mislim na stare jer ovi novi već jesu u prvom planu. Samo čekaju pravvi momenat odnosno deo priče kada će se uključiti. Ovo do sada je sve neki da kažem uvod u ono ključno što sledi.

Laž. Nešto je ozbiljnije u pitanju, vjerovatno u vezi s njenom porodicom.

Mislim da sam vas navikao stalno na neke boleštine u pozadini, da se tko izrazim. Kada bih i hteo da napišem neki običan zaplet ne bi mi verovali. Laughing

Da li će ta djevojka Penelope biti važna za priču? Pretpostavljam da hoće, samo se nadam da je zdravijeg mozga od Seleste i bolje sreće od Lorense.

Pa sad. Ne znam šta bih ti rekao. Uskoro ali veoma uskoro ćeš saznati. Very Happy
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Thu Feb 07, 2019 11:50 pm
5. epizoda

-Horasio Bermudez? – upitala je Telma
-Da. Ja sam. Konačno imam zadovoljstvo da upoznam čuvenu Princezu. Mada ja bih te nazvao kraljicom jer izgledaš kao kraljica.
-Hvala na komplimentima.
-Izvoli sedi.


Telma ga je poslušala.

-Šta želiš da popiješ?
-Može viski.
-Odličan izbor. I ja volim viski.


Sipao im je oboma. A onda su nazdravili.

-Za uspešnu saradnju. – gotovo istovremeno su rekli

On je gledao neko vreme i onda rekao:

-Jao izvini. Zaboravio sam da ti izjavim saučešće povodom smrti tvog supruga.
-Hvala.
-Zaista sam šokiran njegovom smrću.
-Donja Huana očigledno ne preza ni od čega. Na sve načine je pokušala da spreči da sklopiš posao sa mnom.
-Ne brini se ništa. Zajedničkim snagama ćemo je uništiti i doći do čuvenog Mister Smita.

Hisela i Selena su bila na fakultetu. Šetale su kroz hodnik.

-Postalo je gotovo nemoguće živeti u mojoj kući. Pre su se svakodnevno svadjale Seleste i baka, sada je još došla i tetka Anhela. Ne možeš da zamisliš kakvu je jutros dramu napravila zbog toga što je Seleste izjavila za medije da će dobiti dete putem surogat majke.
-Tvoja baka nikada nije prihvatila Seleste. Mislim da je to najveći problem u celoj priči.
-Iskreno, moram reći da sam i ja imala predrasude kada nam je tata rekao da će se oženiti sa njom. Ali Selste me je vremenom demantovala. Nije sad da smo najbolje drugarice ali je sasvim fer i korektna prema Himeni i meni.


U tom trenutku je naišao neki čovek od 40-ak godina i u prolazu rekao:

-Dobar dan Selena.
-Dobar dan.


Kada je prošao Hisela je rekla:

-Ko je to?
-Roberto Himenez. Profesor digitalnog marketinga.


Seleste i Belen su u restoranu.

-Jedan časopis mi je ponudio da se slikam sa naslovnicu sa surogat majkom svog deteta.
-Seleste, ne znam šta da ti kažem… Nisam sigurna da je to dobra ideja…
-Zbog čega? Činiš dobro delo. Zašto da svet ne zna da si to ti. Moja prijateljica. Ili možda bolje rečeno moja jedina prijateljica.


Posle kratkog razmišljanja Belen je potvrdno klimnula glavom. Seleste je skočila i zagrlila je.

-Znala sam da ćeš pristati.

Belen je čvrsto zagrlila i udahnula Selestin miris.

Telma se oblačila. Za to vreme Horasio je još uvek bio u krevetu,

-Ne želim da posle ovoga misliš da sam laka žena.
-Zbog čega bih to mislio? Desilo se ono što smo oboje želeli. Misliš da nisam primetio tvoju facu kada si me ugledala?
-I ja sam tvoju. Odmerio si me od glave do pete.
-Znaš šta mi je u tom trenutku prošlo kroz glavu?
-Šta?
-Zbog čega je tako lepa žena kao ti bila udata za nekog kao što je Dagoberto Kuesta.
-Može se reći da je to bio splet nesrećnih okolnosti. Ali nećemo sad o njemu. Pustimo ga da počiva u miru.


Oboje su se nasmejali.

Roberto je ušao u wc. Za njim je ušla Selena i gurnula ga u jedno od kabina.

-Jesi li…
-Niko me nije video. Ne brini.


Poljubila ga je.

-Nisam mogla više da izdržim. Tako si mi nedostajao ovih nekoliko nedelja koliko nisi bio tu.
-I ti si meni.
-Kada ćemo da se vidimo?
-Dodji večeras kod mene.


Nastavili su da se ljube. Ona je krenula da mu otkopčava pantalone.

-Ne ovde! Moraćemo da izdržimo do večeras!
-Ali…
-Veruj mi da i ja želim isto. Ali previše je rizično da to uradimo ovde.


Pao je mrak. U toku je premijera filma Penelope Salinas. Upravo se pojavila na crvenom tepihu. Svi fotoaparati su bili usmereni ka njoj. Blicevi su neprestano sevali.

Agata i Rosa su bile u sobi. Rosa je sredjivala garderober svoje gazdarice. Bio je upaljen televizor na kome je išlo uživo uključenje sa premijere Penelopinog filma. Agata je posmatrala i zatim rekla:


-Ova mala ima ono nešto. Predvidjam joj blistavu budućnost.

Rosa je pogledala i rekla:

-Prelepa je. Nego, zbog čega ste se vi povukli na vrhuncu slave?

Agata je odmah promenila izlaz lica.

-Moj suprug nikada nije podržavao moju profesiju. Bio je previše ljubomoran.
-Nije valjda da ste se samo zbog toga povukli?
-Izmedju ostalog. Teško mi je bilo da donesem tu odluku ali je u tom trenutku tako bilo najbolje za sve. Povukla sam se na vrhuncu slave i zauvek ostala upamćena kao diva meksičkiih filmova i telenovela.


Hisela i Tomas su bili u baru.

-Drago mi je što si konačno pristala da izadješ na piće sa mnom.
-Toliko si navaljivao da nisam imala izbora.


Nasmejali su se oboje. Neko vreme su se gledali a onda je Tomas krenuo da je poljubi. Hisela ga je zaustavila i stavila mu ruka na usta.

-Ne svidjam ti se? Nemoguće. Primetio sam da i ti mene gledaš.
-Ne, nije to u pitanju. Samo moram prvo nešto da ti kažem.
-Šta?
-Imam HIV.


Nakon prvobitnog šoka Tomas je uspeo jedva preko jezika da prleomi:

-Molim?
-HIV pozitivna sam.


Tomas se zbunio. Nije znao šta da kaže. Neko vreme je gledao a onda uzeo svoju jaknu i istrčao iz bara. Hisela se rastužila.

Armadno i Ingrid su bili kod kuće.


-Zamisli. Donela joj je flašu viskija i ako je znala da je lečena alkoholičarka.
-Iskreno od Seleste me ništa ne iznenadjuje. Ja sam se u nju razočarao davnih dana.
-To što je ona uradila Lorensi nema oproštaj od Boga. Uradila je to iz čiste ljubomore. Nije mogla da podnese to da je Lorensa trenutno u centru pažnje.
-To je Seleste. Nju samo zanima slava, moć i novac. Spremna je da prelazi preko mrtvih kako bi to postigla.


Hisela je stigla kući. U tom trenutku je iz kuhinje izašla Seleste koja je rekla:

-Zdravo.
-Zdravo.
-Jel sve u redu?
-Da.
-Ne izgledaš tako.
-Ne, sve je u redu. Stvarno.
-Hisela, slobodno možeš da mi kažeš ako te nešto muči.
-Ma, nebitno… Neka glupost…
-Hoćeš da izadjemo u dvorište da prošetamo i popričamo?


Hisela je potvrdno klimnula glavom. Izašla su napolje.

-I šta se desilo? – upitala je Seleste
-Večeras sam izašla sa jednim dečkom.
-Ali dejt nije bio onakav kakav si očekivala.
-Pa sad. Kako se uzme.
-Šta to znači?
-Sve je bilo super. Ćaskali smo. Onda je on krenuo da me poljubi i…
-I?
-Rekla sam mu da imam HIV.
-I šta ti je on rekao na to?
-Ništa. To je problem. Prvo me je zbunjeno gledao a onda je uzeo jaknu i otišao. Bez reči.

Hisela je počela da plače. Seleste je zagrlila. Onda joj je obrisala suze i rekla:

-Ni jedan muškarac nije vredan tvojih suza.
-Izvini… Nisam želela da se rasplačem ali…
-Slobodno plači ako ti se plače. Plakanje nekada leči. Ali na osnovu njegovog postupka mislim da on nije vredan toga.
-Ma koliko me je povredio njegov postupak, na neki način ga razumem. Ni ja ne znam kako bih se ponela da sam se našla na njegovom mestu.
-Zbog čega si uopšte morala odmah to da mu kažeš? Ne piše ti na čelu da imaš HIV.
-Mislim da je fer da svaki moj potencijalni momak od početka to zna. HIV je ozbiljna stvar i mislim da moraju biti upućeni u to.
-Slažem se. Ali ne misliš da bi mogla u početku to da prećutiš. Da i ti sama malo bolje upoznaš tu osobu. Pa ako vidiš da odgovarate jedno drugome i ako dodje do nečeg ozbiljnijeg izmedju vas normalno je da ćeš mu reći.
-I da me onda ostavi. Ne bolje da to urade dok se još nisam previše zagrejala.
-Onaj pravi te neće ostaviti. Prihvatićete takvu kakva si. Srećom ti si na vreme saznala da si HIV pozitivna. Redovno uzimaš terapiju sa kojom uspešno kontrolišeš virus. I sama znaš da uz odredjene mere opreza možeš da vodiš sasvim normalan život..


Hisela je zagrlila i rekla:

-Hvala ti. Zaista mi je trebalo da popričam sa nekim.
-Uvek. Kad god poželiš. Ipak nisam ja tako zla maćeha kakvom donja Agata želi da me predstavi.

Obe su se nasmejale.

Agata ulazi u kuhinju.


-Rosa! Jesi li tu?! Izgleda da je legla da spava.

Sipala je vodu u dzezvu i stavila je na ringlu. Malo kasnije u kuhinju je ušla Himena koja je sanjivo rekla:

-Bako.. Ja…
-Šta je bilo? Zbog čega si ustala?
-Ja… Ja sam… Sanjala sam… Ružno…


Agata je zagrlila i rekla.

-Ne plaši se. To je bio samo san. Sedi tu. Sad će baka da skuva čaj pa će da te odvede u sobu.

Himena je iskoristila trenutak Agatine nepažnje i srušila dzezvu sa vrelom vodom koja se prosula po njoj. Himena je vrisnula. Agata je zaprepašćenu pogledala u njenu crvenu ruku. U tom trenutku su utrčale Seleste i Hisela.

-Šta se desilo?! – upitala je Hisela
-Himena se polila vrelom vodom.
-Kako se to desilo? – upitala je Hisela
-Ja sam kuvala vodu za čaj… U trenutku moje nepažnje srušila je džezvu i polila se.
-Donja Agata, morali ste biti pažljiviji! – rekla je Seleste
-Moramo da je vodimo u bolnicu. – rekla je Himena
-Gde je Nestor? – upitala je Agata
-Ne znam. Nije kod kuće. – rekla je Seleste
-Moramo da mu jaivmo šta se desilo. – rekla je Agata

Himena je neprestano plakala. Hisela je bezuspešno pokušavala da dobije svog oca.

-Ne javlja se. Ne možemo da ga čekamo. Moramo da je vodimo u bolnicu.
-Idite vas dve sa njom a ja ću pokušati da nadjem Nestora. – rekla je Seleste


Selena i Roberto su bili u njegovom stanu. Ležali su u krevetu.

-Tako si mi nedostajao ovih dana dok nisi bio tu.
-I ti meni.


Poljubili su se.

-Znaš, razmišljala sam da kažem svom ujaku za nas.
-Molim?! Ne, ne smeš to da uradiš!
-Sigurna sam da bi nas on podržao. Leo je širokih shvatanja.
-Svejedno. Prvo, mnogo sam stariji od tebe. Drugo, ja sam tvoj profesor. Ukoliko bi se saznalo za našu vezu to bi bio kraj moje karijere.
-Pa šta ćemo da radimo? Ne možemo se zauvek kriti?
-Ne znam. Moramo barem sačekati da ti završiš fakultet.


Nestor i Leonardo su bili u nekom stanu. Vodili su ljubav. U jednom trenutku se začulo zvono. Oboje su bili iznenadjeni.

-Ko bi to mogoa biti? – rekao je Leonardo
-Ne znam. Niko nema adresu ovog stana. Niko osim…


U tom trenutku se začuo glas osobe na koju su obojica pomislili. Seleste je rekla:

-Otvorite mi! Znam da ste tu!

Nestor je navukao bokserice i krenuo ka vratima. Za to vreme Leonardo se oblačio. Nestor je otvorio vrata. Nije stigao ni da progovori a Seleste je već ušla i rekla:

-Znala sam da ste ovde! Ti si zavisnik od telefone. Isključuješ ga samo kada si ovde sa njim.

Pogledala je u Leonarda koji je pomalo postidjeno spustio glavu.

-Čemu stid Leo? Ok, bila sam iznenadjena kada sam vas prvi put uhvatila na delu u ovom istom stanu. Sada već znam da si godinama unazad ljubavnik mog muža.
-Seleste, šta radiš ovde? Šta se desilo? – upitao je Nestor
-Himena je imala nezgodu.
-Šta joj se desilo?
-Nepažnjom donja Agate polila se vrelom vodom. Izgorela je ruku. Donja Agata i Hisela su je odvele u bolnicu a ja sam došla po tebe potšo nikako nismo mogle da te lociramo.


Agata i Hisela su bile u čekaonici.

-Ja sam kriva.
-Smri se bako. To je bila nezgoda.
-Previše sam rasejana zbog svega što se izdešavalo poslednjih dana.


Došli su Seleste i Nestor koji je rekao:

-Kako je Himena?
-Ne znamo još uvek. – rekla je Hisela
-Sine, izvini. Ja sam kriva.
-Mama, smiri se. Moglo je svakome od nas da se desi.


U tom trenutku je došao doktor:

-Kako je moja ćerka?
-Dobro. Srećom opekotine nisu toliko strašne kako su izgledale. Prepisali smo joj lekove protiv bolova, kao i mast koju će morati neko vreme da maze. Iskreno se nadamo da joj neće ostati ožiljak. U slučaju da dodje do toga kasnije ćemo razgovarati o različitim metodama kako da otklonimo isti.

Svanulo je. Agata i Felipe su doručkovali. Vladala je tišina.

-Anhela i ja smo sinoć bili na večeri. Tek smo jutros od Rose saznali šta se desilo. Kako je Himena?
-Dobro je. Hvala Bogu nije doživela ozbiljnije povrede.


Ponovo je zavladala neprijatna tišina koju je prekinuo Felipe koji je rekao:

-Donja Agata… Znam da ni malo niste srećni zbog napeg dolaska u ovu kući ali…
-U pravu ste. Jako mi smeta vaše prisustvo, tačnije pristustvo mog sina.
-Ćerke. Anhela je vaša ćerka.
-Mislim da ja bolje od vas znam šta sam rodila.
-Ako ćemo već živeti u istoj kući zar ne msilite da je bolje da se lepo slažemo?
-Mislim da to nije moguće.
-Možda i jeste ako bi se svi potrudili. Mene čak ni ne poznajete, tako da ne vidim razlog za takav vaš stav prema meni.
-To što ste se oženili sa nekim kao što je Anhel mi daje jasan znak da ni vi niste baš normalni.
-Donja Agata, molim vas…
-Znate šta. Ostavite me na miru. Imala sam previše burnu noć da bi se od ranog jutra raspravljala sa vama.

U tom trenutku je došla Seleste koja je rekla:

-Da, zbog vase nepažnje svi smo imali burnu noć.
-Sreća pa si ti brižna i pažljiva maćeha pa svakodnevno brines o deci svog supruga.
-I sami znate da me se Himena plaši. A Hisela je dovoljno velika da može da brine sama o sebi.
-Nije ni čudo što te se moja unuka plaši. Nisi ti baš najnormalnija.
-Mi umetnici smo svi pomalo ludi. I vi bi to trebalo najbolje da znate.
-Da se nisu usudila da nas porediš. Ja sam bila diva meksičkih filmova i telenovela.
-Sami ste rekli. Bili ste, prošlo vreme. Ja sam trenutno jedna od najuspešnijih žena u zemlji.
-Draga, nikada ne bih poželela tvoj uspeh. Ne znam kako možeš mirno da spavaš kada znaš da je jedna žena morala da umre da bi ti bila tu gde jesi.

Agata je otišla. Seleste je sela za sto i rekla Felipeu:

-Ljubomorna je na moj uspeh. Inače, što se pre navikneš da je u ovoj kući nemoguće jeste u miru biće ti lakše. Ovde svaki obrok mora biti začinjen ljutom donja Agatom.

KOLUMBIJA

Telma i Andres su stigli kući. Tamo ih je sačekala Gudelia koja je rekla:


-Moram da razgovaram sa vama!
-Nismo još ni ušli u kuću… Umorna sam od puta… Šta odmah hoćeš od mene? – rekla je Telma
-Marinela je nestala.  
-Kako mislite nestala? – upitao je Andres
-Nema je od juče.
-Sigurno je sa nekom drugaricom. – rekla je Telma
-Javila bi se. Od juče je nedostupna. Sigurno joj se nešto desilo. Šta ako je ta Donja Huana nakon moga sina rešila da ubije i moju unuku?
-A sada verujete da je ona ubila vašeg sina?


MEKSIKO

Nestor, Penelope i njena menadžerka su bili na ručku u jednom luksuznom restoranu.


-Gospodine Saldivar, Penelope nema u planu da potpisuje ekskluzivni ugovor sa bilo kim. Kao što ste verovatno već upozanti ona je svaestrani umetnik. Osim glumom, bavi se i pevanjem. Tako da bi ekskluzivni ugovor samo kočio neke stvari u njenoj karjeri.
-Znate bila sam u situaciji da zbog odredjenih ugovora nisam mogla da prihvatim neke projekte koji su mi se svideli. – rekla je Penelope
-Razumem. Ali mislim da bi mogli da se dogovorimo za snimanje filma.
-To da. Ali kao što sam vam već rekla Penelope ima još nekoliko primamljivih ponuda.
-Iskreno i bez lažne skromnosti, čisto sumnjam da je bilo koja ponuda bolja od ponude da glumi u filmu iza kojeg stojimo Seleste Falkon, Leonardo Karvahal i moja malenkost.
-Skromnost vam nije vrlina. – rekla je menadžerka
-Penelope, da ti da čika Nestor jedan besplatan savet. U ovom poslu nikada ne smeš biti skromna. Skromnost u ovom poslu nije vrlina već mana. Ja nisam neko ko priča u prazno i bez argumenata idealizuje i uzdiže sebe i svoj rad. Prosto činjenica je da su u protekloj deceniji filmovi koji su izašli iz moje producentske kuće na samom vrhu najuspešnijih.
-Niko to ne spori. Svi iz ovog posla znamo ko ste vi. Samo, mislim da bi prvo morali da nam dostavite zvanično vašu ponudu.  
-Naravno. Vi nama dostavite vaše uslove. A mi ćemo se potruditi da odgovorimo na iste. Mada, Penelope kada pričitaš scenario, oduševićeš se. Tako nešto samo Seleste može da napiše.


KOLUMBIJA

Telma je bila u svojoj sobi. Utrčala je Gudelia.

-Kako to ulazite u moju sobu?! Kucajte sledeći put!ž
-Nemam vremena za tvoje gluposti! Marinela je oteta! Upravo su me zvali otmičari!
-I šta hoće?!
-Traže pola miliona dolara.
-Molim?! To je previše novca!
-Život moje unuke nema cenu!
-Onda vi platite otkup. Iskreno, meni je vaša unuka od mnogeo veće korsiti mrtva nego živa.
-Ne igraj se samnom! Moraš da platiš taj otkup!
-Moram? Ništa ja ne moram. Možda bi hi razmisla o tome ako biste me lepo zamolili. Naravno, na kolenima.


Gudelia je besno pogledala.


-Gospodjo, malopre ste rekli da Marinelin život nema cenu. Ja treba da dam pola miliona doalra a vi ne možete da kleknete.

Gudelia je sa suzama u očima kleknula i rekla:

-Molim te plati otkup.
-Nisam čula. Jel možete glasnije?
-Možeš li molim te da platiš otkup?
-Razmisliću. A sad izadjite iz moje sobe.


Nekoliko sati kasnije. Andres je bio u dnevnoj sobi. Došla je Telma koja je rekla:

-Nema je nigde. Ne znam gde se zavukla matora.
-Šta ćeš da radiš? Hoćeš platiti otkup?
-Ne znam. Misliš da bi one platile za mene?
-Siguran sam da ne bi.
-Onda neću ni ja za nju. I onako je ovo jedinstvena prilika da je se otarasim a da ne isprljam ruke.


U tom trenutku je zazvonio fiksni telefon.

-Jao to sigurno neko traži matoru. Samo ona koristi fiksni u ovoj kući.

Telma se javila.

-Halo.
-Zdravo. Ja sam. Gudelia.
-Zbog čega me zovete na fiksni? Gde ste? Tražim vas po celoj kući?
-Na sigurnom sam. Ja i sveska moga sina.
-Molim?!
-Mislila si da ću tek tako dozvoliti da ne platiš otkup? Dagobertova sveska, sa svim njegovim kontaktima, sardnicima, transakcijama i kordinatama se nalazi kod mene. I ukolko odmah ne platiš otkup predaću je policiji. A znaš šta to znači? To bi bio kraj kartela moga sina a i tvog!
-Ne bi se usudili da to uradite!
-Na tvom mestu ne bi proveravala. Pored telefona nalazi se broj telefona sa kojeg su me zvali otmičari. Želim do večeras moju unuku živu i zdravu kod kuće. U suprotmom znaš šta će se desiti.


Prekinula je vezu a Telma je besno bacila telefon.

-Glupača! Kunem ti se da ću je ubiti!

MEKSIKO

Hisela i Selena su bile na fakultetu. Selena je besno rekla:

-Molim?! Ne mogu da verujem da je tako reagovao! Sad ću da ga…
-Ne! Smiri se! Pokušaj da ga razumeš!
-Šta ima da razumem? Ok, ne želi da bude sa tobom ali i ne može tako da se okrene i ode.


Tomas i Hektor su bili u učionici.

-Zbunio sam se… Nisam znao šta da kažem…
-Ok. Zabrljao si. Izvini joj se.
-Ne znam kako od sramote da joj pridjem.


Nestor i Leonardo su bili u firmu.

-Znači nisi se definitivno dogovorio?
-Ne. Mala ima namazanu menadžerku. Svesna je da je Penelope zlatna koka pa sad tvrdi pazar
-Ne znam kako si uopšte mogao da joj ponudiš snimanje filma za koji još uvek nemamo ni sinopsis.
-To je najmanji problem. Reći ću Seleste da već danas počne da radi na pisanju istog. I onako radimo tinejdž film. Naloženim klincima neće biti bitno kakva je priča. Činjenica da je Penelope Solis glavna će bit dovoljna da potrče u bioskope.


Pao je mrak. Nestor i Seleste su bili u sobi.

-Molim?! Kako misliš da napišem sinopsis filma do sutra?
-Možeš ti to. Verujem u tebe. Zbog toga sam te i oženio.
-Ne mogu. Trebalo je ranije da mi kažeš.
-Ok, možda ovako shvatiš. Ne da možeš to da uradi, moraš to da učiniš! Penelope i njen tim u ovom trenutku  pregovaraju sa još nekoliko producenata. Moramo biti brzi ako želimo da je ugrabimo. Ne tražim od tebe da napišeš neko remek delo, naškrabaj neku tinejdž pričicu i ćao.
-Ja sam Seleste Falkon. Neću da pišem neke gluposti. Moja publika od mene očekuje kvalitet.
-Seleste, smanji doživljaj. Ili ćeš večeras napisati nešto ili ću ja sutra izvući neki sinopsis iz naftalina i predstaviti ga kao tvoj.
-To ne dolazi u obzir! Ja nisam prevarant!
-Onda sedi i piši. Duga je noć.


Nestor je otišao.

KOLUMBIJA


Telma i Andres su bili ispred kuće. Ubrzo je stigao džip iz koga su izašao jedan od njihovih ljudi koji je rekao:

-Sve je prošlo u najboljem redu.

Otvorio je zadnja vrata i pomogao Marineli da izadje iz kola. Potrčala je Andresu u zagrljaj.

-Jesi li dobro? – upitao je on
-Jesam.
-Jesu li te povredili?
-Nisu. Gde je baka?
-I ja bih to volela da znam. Matora se sakrila negde a onda me ucenjivala da će upropastiti naše kartele ako ne platim otkup.
-Nije valjda da si uopšte razmišljala da ne platiš?
-Da li bi ti platila da sam se ja našla na tvom mestu?
-Naravno da bih platila.
-Nisam baš sigurna. No, nebitno. Od sada ćeš uvek imati obezbedjenje. Ne želim da se ovako nešto ponovi pa da ponovo moram da bacam pare na tebe.


MEKSIKO

Napolju je pljuštala kiša. Seleste je bila u radnoj sobi. Sedela je sa stolom. Ispred nje se nalazio laptop na kome je bio pokrenut program za pisanje. Prva stranica je i dalje bila prazna. Još uvek ništa nije napisala. U jednom trenutku je zalupia laptop i rekla:


-Ne mogu da pišem na silu!

U tom trenutku je začula zvuk automobile. Ustala je, prišla prozoru i pogledala kroz isti. Iznenadila se kada je ugledala Agatu kako ulazi u automobile u kome je na mestu vozača sedeo Nestor.

-Gde li su krenuli ovako kasno?

Dugo je zamišljeno posmatrala kišu koja je padala. Onda se u jednom trenutku trgla. Sela je za sto, ponovo upalila laptop i počela da piše. I pisala je celu noć, sve dok nije svanulo.

Svanulo je. Seleste i Nestor su spavali. Nestor se probudio. Drmnuo je Seleste i rekao:


-Hej… probudi se…
-Šta hoćeš? Malopre sam legla. – rekla je mrzovoljno
-Jesi li napisala sinopsis?
-Mogao si da proveriš svoj mejl pre nego što si me probudio! Pusti me da spavam!


Okrenula se na drugu stranu i nastavila da spava. Nestor je uzeo tablet i krenuo da čita sinopsis na kome je ona radila tokom čitave noći. U jendom trenutku je rekao:

-Pa ovo je sjajno!

Prodrmao je Seleste i uzviknuo:

-Pokidala si! Nisam ni sumnjao u tebe! Definitivno ti nema ravne!
-Morm priznati da sam iznenadila i samu sebe. Prvo nisam imala inspiraciju. Dva sata sam sedela ispred laptopa i nisam napisala ni jedan jedini red. A onda mi je odjednom sinula ideja.
-Ovo će biti hit. Siguran sam da će se Penelope oduševiti pričom.


Seleste je ustala iz kreveta i pogledala se u ogledalo.

-Bože na šta ličim.

Onda se okrenula ka njemu i rekla:

-Gde ste donja Agata i ti išli sinoć?

On se prvo zbunio a onda je rekao:

-Mami je skočio pritisak. Vodio sam je kod njenog doktora. Nisam ti se javio da te ne bi uznemiravao i prekidao u pisanju.

Adela je vodila svoju emisiju. “Nažalost upravo je zvanično potvrdjena vest da je mlada zvezda Penelope Solis oteta. Prema rečima njene menadžerke Penelope je oteta noćas oko 3 sata u trenutcima kada se sa snimanja novog spota vraćala u svoj porodični dom. Policija već radi na ovom slučaju. Uskoro više informacija.”

Kraj 5. epizode


Danna Paola - Penelope Solis
Diego Soldano - Roberto Himenez
Diego Cadavid - Horasio Bermudez
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Fri Feb 08, 2019 12:05 pm
Belen je čvrsto zagrlila i udahnula Selestin miris.

Da, da znala sam da ima tu nečeg čudnog. Very Happy

A što se Selene tiče, prevario me osjećaj. Ipak je razgovarala s muškarcem, i to ni manje ni više nego sa ljubavnikom-profesorom. Very Happy

Otkriće da je Agata svojevremeno bila zvijezda me je iznenadilo.  Smile Mada, čudno mi je za osobu njenog karaktera da napusti ono što voli radi muža.


-U pravu ste. Jako mi smeta vaše prisustvo, tačnije pristustvo mog sina.
-Ćerke. Anhela je vaša ćerka.
-Mislim da ja bolje od vas znam šta sam rodila.


lol!  lol!

Žao mi je Hisele.  Sad Razumna je, i ne krivi Tomasa što je pobjegao, jer se odmah pita što bi ona uradila. Samo da ne ispadne da je i ona kvarno jaje.  Very Happy I za Davida, a potom Horhea sam mislila da je jedina normalna osoba u prvoj sezoni.

Epizoda sa Himeninom opekotinom je zanimljiva. Mislila bih da je to samo nešto usputno, ali pošto si ti Miloše u pitanju, vjerovatno će nešto značajno proisteći iz toga.  Very Happy


Što se Kolumbije tiče... Ubjeđena sam da je Gudelia iscenirala Marinelinu otmicu da bi izvukla novac od Telme.  Laughing Ne puštaju otmičari tek tako plijen. Najčešće ubiju žrtvu čim dobiju ono što žele - novac. Kako god, Gudelia je Telmi doskočila.  Laughing

Jako mi je zanimljiva cijela priča oko nove glumice, oko Selestinog pisanja scenarija, i druge otmice... Da nisu Nestor i Agata iza toga? Ako nisu, ko je i zašto? I gdje su išli te noći. Možda su nevini što se otmice tiče, ali će možda biti optuženi?

Hoćemo li saznati o čemu je  Selestin sinopsis?

Ne zaboravi da je Seleste i u prvoj sezoni bila najopasnija kad joj je bilo najteže. U ovoj sezoni tek slede ključni delovi.
Al ajde kad već diskutujemo o njoj, kako je vidiš na kraju ove sezone? Hoće li opet biti "pobednica" ili gubitnica?

Hmm... Nisam razmišljala o tome. Ako ne bude treće sezone, definitivno bih voljela da kraj bude zatvoren. Kakav god bio kraj, voljela bih da bude originalan i zatvoren.  Very Happy Nije zaslužila sretan kraj, ali ne bih voljela ni klasičan kraj tipa da završi u ludari, izgori ili slično... Možda bi najbolje bilo da ostane sama, siromašna i da ljude zaborave vremenom na nju. Ono njenih 5 minuta slave nisu dugo trajali.  Very Happy

E da , iznenadilo me je to što je znala za Nestora i Leonarda.

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Fri Feb 08, 2019 10:14 pm
Otkriće da je Agata svojevremeno bila zvijezda me je iznenadilo. Smile Mada, čudno mi je za osobu njenog karaktera da napusti ono što voli radi muža.

Agata je ovde kao negativka. Mada, meni je ona više sivi lik. Nije ni dobra ni loša. Biće nekih otkriće vezanih za nju.

Žao mi je Hisele. Sad Razumna je, i ne krivi Tomasa što je pobjegao, jer se odmah pita što bi ona uradila. Samo da ne ispadne da je i ona kvarno jaje. Very Happy I za Davida, a potom Horhea sam mislila da je jedina normalna osoba u prvoj sezoni.

Jao bože. ja ne mogu više da napišem ni jedan normalan lil. Imam utisak da od svakog lika očekujete da je neki psihopata. U fazonu najveće iznenadjenje bi bilo da se ispostavi da je neko normalan. Laughing Laughing Laughing

Epizoda sa Himeninom opekotinom je zanimljiva. Mislila bih da je to samo nešto usputno, ali pošto si ti Miloše u pitanju, vjerovatno će nešto značajno proisteći iz toga. Very Happy

Pa najsikrenije, neću da te lažem. Nemoj da očekuješ ne znam šta od toga. Ideja tog zapleta je bilo da se sazna da Seleste zna za Nestora i Leonarda.

Jako mi je zanimljiva cijela priča oko nove glumice, oko Selestinog pisanja scenarija, i druge otmice... Da nisu Nestor i Agata iza toga? Ako nisu, ko je i zašto? I gdje su išli te noći. Možda su nevini što se otmice tiče, ali će možda biti optuženi?

U narednoj epizodi više o tome.

Hoćemo li saznati o čemu je Selestin sinopsis?

Ne znam. Hahahhaha. Very Happy Very Happy Very Happy

Hmm... Nisam razmišljala o tome. Ako ne bude treće sezone, definitivno bih voljela da kraj bude zatvoren. Kakav god bio kraj, voljela bih da bude originalan i zatvoren. Very Happy Nije zaslužila sretan kraj, ali ne bih voljela ni klasičan kraj tipa da završi u ludari, izgori ili slično... Možda bi najbolje bilo da ostane sama, siromašna i da ljude zaborave vremenom na nju. Ono njenih 5 minuta slave nisu dugo trajali.

Treće sezone neće biti sigurno. Iskreno ne znam ni da li je ova bila potrebna. Very Happy Very Happy Very Happy Kao i obično ja kraj smislim na početku. Tako da Seleste već ima zapečaćenu sudbinu.

U ovoj sezoni imam totalno suprotan problem od prve sezone. Tamo sam imao baš malo likova i ponekada mi je falilo istih jer nisam znao šta da piše izmedju ključnih scena. Ovde imam previše likova, mnogo toga smišljenog, mnogo toga bih hteo ali prosto ne može sve da se ubaci. I moram priznati da s neki likovi za sada neplanirano ostali malo po strani. npr moja omiljena Vanesa. Al jednostavno nekako se njen lik ne uklapa toliko u nove dogadjaje. Tu je ali nema značaja kao u prvoj sezoni. Dok npr Telma za razliku od prve ovde baš ima prostora. Al eto tako se desilo.

Uglavnom, uskoro sledi jedno baš veliko iznenadjenje. Mislim da to ne očekuješ, bar se nadam da ne očekuješ.
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Sat Feb 09, 2019 2:26 am
6. epizoda

Seleste i Nestor su gledali Adelinu emisiju.

-Izgleda da sam uzalud celu noć radila na sinopsisu.
-Seleste! Kako možeš to da kažeš?! Penelope je samo oteteta! Nije umrla!
-Za sada.


Nestor je u čudu odmahivao glavom.

Armadno i njegov kolega Brendon su bili u policijskoj stanici. Armando je stajao ispred panoa sa dokazima. Armando je zamišljeno posmatrao sve a onda rekao:

-Znamo da je krenula iz studija u 02:25h. Pregledom sigurnosnih kamera ustanovili smo da njen automobile nije praćen. Što znači da ih je neko presreo negde na putu.

Brendon je zaokružio odredjeno mesto na mapi i rekao:

-To se desilo ovde. Baš na deonici puta koja nije pokrivena kamerama.
-I otmičari su očigledno to dobro znali.


Armando je lupio prstom po mapi i rekao:

-Ovde smo pronašli automobil sa beživotnim telom njenog vozača i telohranitelja.  
-Mene samo čudi da se otmičari još uvek nisu javili. Ako je uopšte reč o otmici.
-Misliš da je reč o ubistvu?
-Ne znam. Prošlo je već dosta vremena.
-Da su hteli da je ubiju zar ne misliš da bi je ubili na licu mesta ka oi vozača?


Leonardo i Selena su doručkovali. Gledali su vesti.

-Baš smo pregovarali ovih dana sa njom oko novog filma.
-Misliš da će proći sve ok?
-Verujem da hoće. Iza nje stoji mašinerija sponzora. Svima njima ide u prilog da se plati otkup. Možda surovo zvuči ali živa vredi mnogo više nego mrtva.
-O Bože. Pričaš o njoj kao da je reč o kilu mesa a ne o mladoj devojci.
-Selena, šoubiznis je surov. Penelope Solis je trenutno hodajuća mašina za novac.


Felipe je doručkovao pored bazena. Došla je Anhela koja je rekla:

-Strašno kakve se stvari dešavaju.
-Što? Šta se desilo?
-Nisi gledao vesti od jutros? Noćas je oteta Panelope Solis.

-A ko je ona?
-Jedna od najvećih mladih zvezda. Baš je trebalo da potpiše ugovor sa nama za sledeći film.
-Ne znam što si iznenadjena. Meksiko je oduvek bio leglo kriminala.
-Nažalost jeste. Nego, šta je sa tobom? Deluješ mi mrzovoljno?
-Loše sam spavao. Od sinoć me boli glava. Nisam mogao do kasno da zaspim pa sam na kraju popio lek za spavanje. Ali od jutros me opet boli.
-Hoćeš da ti donesem neki lek za glavobolju?
-Bio bih ti zahvalan.


KOLUMBIJA

Gudelia i Marinela su doručkovale. Došla je Telma.

-O vratili ste se?
-Jesam. – rekla je Gudelia
-Šteta. Mogli ste da ostanete tamo gde ste otišli.
-Nisi ti ti sreće.
-Nažalost. Znate, platila sam otkup da nam vrate Marinelu a za vas bih dala duplo više da vas nikada više ne vidim.
-Ne bi ti platila ni otkup za moju unuku da nije bilo mene.
-Hoću Dagobertovu svesku! Odmah!
-Naravno. Evo ponela sam je da ti je vratim.


Dala je svesku Telmi a onda rekla:

-Napravila sam kopiju. Za svaki slučaj. Nikada se ne zna da li će ponovo zatrebati.

Telma je besno pogledala i rekla:

-Ostala sam bez apetita!

Otišla je. Gudelia se zadovoljno smeškala.

-Jel sam ti rekla da će sve proći u najboljem redu?
-Jesi ali sam bila skeptična.
-Glupača je nasela. Nikada neće sazanti da smo nas dve organizovale otmicu kako bi joj izvukle million dolara. Ako ništa drugo sad bar nismo bez ičega. Imamo taj novac za ne daj bože.


MEKSIKO

Nestor je bio u radnoj sobi. Ušla je Agata koja je rekla:

-Kako se osećaš? Nisam te videla od jutros.
-Dobro sam.
-Sine, ono što se sinoć desilo je moralo kad tad da se desi.
-Znam.. Ali… Nebitno… Ne želim da pričam o tome.
-Tako je najbolje. Jesi li spreman?
-Jesam.
-Onda idemo da završimo ono što smo sinoć započeli.


Uhvatila ga je pod ruku i krenuli su.

Pao je mrak. U toku je obraćanje predsednice Ane Toreblanke javnosti.

“Nažalost moram zvanično potvrditi da je mlada zvezda Penelope Solis pronadjena mrtva. Kao prvo, želim da izjavim najiskrenije saučešće njenoj porodici. Danas popodne pronadjeni su ostaci tela za koje je kasnije autopsija potvrdila da pripadaju Penelope Solis. Na 5 lokacija u gradu pronadjeni su različiti delovi njenog tela. Na njenoj ruci pornadjena je narukvica sa priveskom u obliku slova “S”, što nam daje znak da je ubistvo počinio Silverio, serijski ubica koji je već od ranije poznat javnosti. Silverio je u prošlosti ubio 10 poznatih žena. Postupak je uvek bio isti. Prvo ih je otimao, onda ubijao a zatim delove njihovog tela ostavljao na nekoliko mesta po gradu i obavezno na nekom od njih ostavljao je svoj zaštitni znak, srebrno slovo “S”. Poslednji zločin počinio je pre 10 godina. Od tada pa sve do noćas od njega nije bilo ni traga ni glasa. Ja mogu da kažem da će se policija svim silama potruditi da konačno uhapsi Silveria i tako stane na put njegovim zločinima.”

MESEC DANA KASNIJE

Svanulo je. Seleste se probudila. Sanjivo je otišla do kupatila. Na ogledalu je videla poruku koja je razbudila poput hladnog tuša. Crvenim ružom je bilo ispisano “Prošlost je došla po svoje. D.”

-Šta je ovo?

Prešla je rukom preko slova D a onda u čudu promrmljala:

-David. Ne to je nemoguće. On je mrtav. Sigurno se donja Agata šali sa mnom.

Uzela je peškir i počela da briše poruku.

Horhe i Bruno su sedeli na zadnjem sedištu automobile. Vozio ih je vozač.


-Upravo su mi javili da se okupio veliki broj ljudi.
-Odlično.
-Jesi li zapamtio šta sve treba da kažeš. Euhenija ti je napisala sve po stavkama.
-Jesam. Ne brini.
-Ne zaboravi šta ti je rekla. Poenta je da spuštaš Anu suptilno, da ne bude previše očigledno i providno.
-Znam. Nisam glup kao moj otac.


Agata i Himena su bile u dvorištu. Agata je čitala knjigu, dok je Himena ležala na ležaljci. Došla je Seleste koja je besno rekla:

-Znam da ste vi napisali onu poruku!
-Molim?! Prvo nemoj da vičeš! Uplašićeš Himenu! Drugo, ne znam o kakvoj poruci pričaš!
-Znate vi odlično! Ako ste mislili da ćete me iznervirati grdno ste se prevarili!
-I dalje ne znam o čemu pričaš. Ali vidim da ko god da je hteo da te iznervira uspeo je u svojoj nameri. I drago mi je zbog toga.


Horhe je na mitngu držao govor.

“Moramo da se borimo za bolji Meksiko. To jedino možemo da učinimo zajedno. Dosta smo bili zemlja koja godinama unazad predstavlja tranzit za drogu izmedju južne i severne Amerike. Naša deca zaslužuju bolju i zdraviju budućnost. Bezbedniju budućnost. Svi smo svedoci nemilog dogadjaja koji se desio pre mesec dana u kome je život izgubila mlada i talentovana Penelope Solis. Serijski ubica decenijama hara ovom državom i niko ne može da mu stane na put. Dosta je toga bilo!

Anhela je bila u kancelariji. Gledala je nešto na laptopu.

-Ovde se nešto ne slaže… Samo ne mogu da provalim šta…

Neko vreme je pomno proučavala finasnijske izveštaje i onda iznenadjeno rekla:

-Ne mogu da verujem. Moram odmah da razgovaram sa Nestorom.

Hisela i Tomas su izlazili iz zgrade fakulteta. Poljubili su se. On je zagrlio i rekao:

-Ljubavi, uskoro će mesec dana kako smo u vezi.
-Da, za nekoliko dana.
-Ne misliš da je vreme da… Znaš na šta mislim…


Njeno raspoloženje se odmah vidno promenilo.

-Ne, nisam spremna.
-Zbog čega?
-Od kada sam saznala da sam HIV pozitivna nikada nisam bila sa nekim muškarcem. Plašim se da bi mogla da…
-Nemaš razloga za brigu. Preduzećemo sve mere predostrožnosti. Ako sam dobro upućen, ti lekovima kontrolišeš virus do te mere da čak ne možeš ni da ga preneseš drugoj osobi.
-Tako kažu doktori. Ali svejedno, nikada ne bih oprostila sebi kada bih te zarazila.
-Nema razloga da se to desi. Koristićemo kondom.


Ona i dalje nije bila ubedjena da treba to da urade.

-Ljubavi, nekako mi je bilo glupo da te pitam ovo… Ali..
-Zanima te kako sam se zarazila sa HIV-om?
-Da… Mislim ako želiš to da podeliš sa mnom… Ako ne želiš nema problema…
-Moja prva maćeha Lorensa imala je brata koji se zvao Huan. Bio je dosta stariji od mene, skoro duplo. Ja sam bila klinka kada sam ga upoznala, imala sam 14-15 godina. Odmah mi se svideo ali nije mi palo ni na kraj pameti da bi izmedju nas dvoje moglo nešto da se desi. Medjutim, desilo se. Jedan vikend smo svi proveli u Lorensinoj vikendici. Lorensa i tata su otišli kod nekih prijatelja na večeru. Meni se nije išlo pa sam ostala kod kuće. Ubrzo je došao i Huan. Počelo smo neobavezno da pričamo, malo smo i popili. I desilo se. Izgubila sam nevinost sa bratom svoje maćehe. Nakon toga oboje smo se pravili da ništa nije bilo. I sve je bilo u redu dok nekih godinu dana kasnije nije došao i rekao mi da je saznao da ima HIV. Bila sam u šoku. Odmah mi je kroz glavu prošlo da nismo koristili zaštitu jer nije imao kondom kod sebe. Nisam imala izbora i razgovarala sam sa  tatom. Nikada neću zabroaviti koliko se razbesneo. Skoro na smrt je pretukao Huana. Kao da će to nešto da promeni.
-Šta se onda desilo?
-Testirala sam se. Ta dva dana tokom kojih sam čekala rezultate su bila najduža u mom životu. I kada su rezultati stigli saznala sam da sam i ja HIV pozitivna. I tog trenutka moj život se zauvek promenio. I ne samo moj, nego cele moje porodice. To što se desilo je dosta uticalo na Lorensin i tatin brak. Počeli su često da se svadjaju. Mada, ona nije bila ni za šta kriva. Prvo nije znala šta se desilo izmedju Huana i mene. A drugo, ni ona a ni on nisu znali da ima HIV.
-Gde je sada taj Huan?
-Mrtav je. Umro je pre skoro 2 godine. Nažalost on nije na vreme saznao da je HIV pozitivan. Virus je već bio u odmakloj fazi. Kasnije se pretvorio u sidu. Malo pre nego što je umro doživeo je upalu pluća. Njegov organizam je već bio previše slab i nije uspeo da se izbori. Umro je.


Hisela je počela da plače. Tomas je zagrlio.

Nestor je bio u svojoj kancelariji. Ušla je Anhela koja je bacila papire na sto i besno rekla:

-Šta znači ovo?!
-Molim?! Ne znam na šta misliš.


Anhela se osmehnula i rekla:

-Moram priznati da ste uradili sjajan posao. Ko god ti je radio ove finansijske izveštaje na odličan način je zamaskirao nepravilnosti. Jedva sam ih uočila.
-Izgleda da ipak nije toliko dobar. Rečeno mi je da ih je nemoguće uočiti.
-Verovatno i jeste za većinu ljudi. Ali ja sam ekspert u svom poslu. I ti si to znao. Zato mi je i čudno da si mi dao ove izveštaje u ruke.


Anhela se zamislila i onda iznenadjeno rekla:

-Pa ti si to uradio namerno.
-Naravno da sam uradio namerno. Čekao sam da prodje neko vreme da vidim na čemu sam sa tobom. Sada, kada vidim da si ozbiljno rešila da ostaneš ovde odlučio sam da te uputim sa situacijom. Zbog čega bih drugima davao ogromne sume novca za posao koji možeš da uradiš ti. Bolje na novac ostane u porodici. Zar ne?
-Hoćeš da kažeš da očekuješ od mene da u budućnosti budem ta koja će prati pare u ovoj firmi?
-Proučio sam tvoj CV. Siguran sam da je barem polovina firmi za koje si radila bavila pranjem novca. Ispravi me ako grešim.
-Bilo je i toga.
-Drago mi je što onda imaš iskustva sa tim.
-Pričaš kao da sam već prihvatila tvoju ponudu.
-Jesi. Nemaš izbor. Da nećeš možda da ideš u policiju i prijaviš nas? Nisi toliko glupa jer bi tako i ti ostala bez ičega.
-U redu. Pristajem. Ali želim da znam za koga peremo pare. Čiji prljavi novac ulazi u našu firmu?
-Mafijin. Čiji bi drugi.


Selena i Roberto su bili u njegovom stanu. On je kuvao, dok je ona postavljala sto.

-Dragi, nešto me boli glava. Imaš neki lek.
-Da. Uzmi iz komode. Mislim da je u drugoj fioci.


Selena je otvorila fioku. Dok je tražila kutiju sa lekom slučajno su joj ispale na pod neke fotografije. Sagla se da ih podigne. Izneandila se kada je ugledala sliku neke žene.

-Dragi, ko je ovo?

Roberto se iznenado kada je video šta je pronašla. Dotrčao je i uzeo joj sliku iz ruke. Besno je rekao:

-Ne diraj to! Rekao sam ti da uzmeš lek a ne da preturaš po mojim stvarima!
-Izvini. Nisam htela. Slučajno su ispale te fotografije.


Roberto je vratio slike u fioku i zalupio je.

-Izvini… Stvarno nisam htela…
-U redu je. Sve je u redu.
-Zbog čega si se toliko potresao? Ko je ta žena? Iskreno deluje mi poznato.
-Verovatno si gledala neki njen film. To je Berta Flores.
-Da… Glumica… Ona je beše poginula…
-Nije poginula. Ubijena je. Pre 12 godina je krvnički ubijena.
-Kakve veze ti imaš sa njom?
-Berta je bila moja verenica. Bili smo u vezi još od mladalačkih dana.
-Ko je ubio? Zbog čega?
-Silverio. Bila je jedna od njegovih žrtvi.
-Silverio? Serijski ubica što je nedavno ubio Penelope Solis?
-Da, on. Ali ne želim više da pričam o tome. To je previše bolna tema za mene i ostavio sam je u prošlosti.


Seleste i Belen su bile u tržnom centru.

-Ne možeš ni da zamisliš kakav sam šok doživela kada sam videla tu poruku. I ako znam da je to nemoguće odmah mi je na pamet pao David. Ali onda sam shvatila da je to samo neslana šala moje svekrve.
-Dokle vas dve mislite da se svadjate?
-Verovatno dok neka ne umre. Iskreno se nadam da će ona biti prva.

Belen se nasmejala.

-Jao vidi ove cipele. – rekla je Seleste

Neko ih je posmatrao skriven iza stuba.

Nekih sat vremen kasnije Seleste i Belen su došli na parking tržnog centra. Išle su ka svom automobile. Kada su stigle do njega Seleste je ugledala neku poruku zaglavljenu za brisač. Uzela je i pročitala. Poruka je glasila “Ja nisam ubio Ines. D.” Seleste se oduzela od straha. Uplašeno je gledala svuda oko sebe.

-Šta se desilo? Šta piše?

Belen joj je otela poruku iz ruke.

-Seleste, ovo se neko šali sa tobom.
-Naravno. David nije mogao da mi ostavi tu poruku. Jel tako?


Belen je zagrlila i rekla:

-Naravno da nije. On je mrtav. Ovo je samo nečija šala.
-Da li je moguće da je donja Agata došla do ovde da bi mi ostavila tu poruku? Istina je da se nas dve neprestano svadjamo ali ovo mi već ne liči na nju.


Pao je mrak. Horasio Bermudez i Nestor su bili u jednom ekskluzivnom restoranu koji je te večeri bio zatvoren za javnost. Nakon dugih perioda nazdravili su.

-Živeli! – rekao je Nestor
-Živeli! Da u budućnosti i dalje uspešno pereš moj novac u svojoj firmi!


Svanulo je. Nestor je doručkovao. Došla je Seleste koja je rekla:

-Moram da razgovaram sa tobom. Sinoć sam te čekala do kasno ali te nije bilo. Na kraju sam zaspala.
-Imao sam neka posla.
-Verujem. Leonardo je uvek preči od mene.
-Tišina! Neko može da te čuje! I ne, nisam bio sa njim. Šta se desilo?
-Moraš da obuzdaš svoju majku!
-Šta je sad bilo?
-Počela je da mi ostavlja poruke. Hoće da me izludi.
-Kakve sad poruke?
-Juče ujutru kada sam se probudila preko celog ogledala u našem kupatilu bilo je napisano prošlost je došla po svoje, u potpisu D.
-Molim?!
-Odmah sam to prebacila tvojoj majci. Naravno ona je sve porekla. Onda, juče popodne sam išla sa Belen u tržni centar. Kada smo se vratile na parking, na kolima sam zatekla papir na kome je pisalo ja nisam ubio Ines, u potpisu ponovo D.
-D? Ko je D?
-David, moj prvi muž. Ali to je nemoguće. David je mrtav. Siguran sam da tvoja majka stoji iza svega. Poruku u kupatilu mi je sigurno ostavila ona. A poruku na parking je verovatno nekog platila da to učini.
-Iskreno ne verujem da ona stoji iza toga.
-A ko nije ona ko je onda? Ko je drugi mogao da dudje u našu kuću i napiše tako nešto?


Nestor je zbunjeno posmatrao. Nije znao šta da odgovori.

Danas je istekla Euhenijina kazna. Izašla iz zatvora. Ispred je čekao Bruno koji je rekao:

-Dobrodošla na slobodu.
-Konačno. Ovo je bilo najdužih 5 godina u mom životu.
-Sve je gotovo. Od danas počinje tvoj novi život. Hajde, ulazi u kola. Odvešću te u tvoj novi stan.


Ana je držala govor na mitingu.

-Ja sam se tokom svih ovih godina trudila da vam pružim bolji život. I znam da sam donekle uspela u tome. I dalje nije savršeno ali je bolje nego što je bilo. Nezaposlenost je manja. Prosečna plata je veća. To je možda mali doprinos ali je moj doprinos vama. I volela bih da nastavim da se borim za vas. Želim da do kraja istrajem u svojoj nameri da svom narodu podarim bolji Meksiko. Ja se od prvog dana svog mandatat borim protiv narkodilera i korupcije. Ali moram biti iskrena i reći da to nije laka borba.

Njen govor je prekinut u trenutku kada je pogodjena plastičnom flašom uz uzvik:

-Ne želimo predsednicu lezbejku!

Ane se pribrala i rekla:

-I protiv ovoga treba da se borimo. Meksiko treba da bude slobodna zemlja po svakom pitanju. Niko nema prava da bilo koga osudjuje zbog njegove seksualne opredeljenosti. Da, ja sam lezbejka i ponosim se time! I želim da jednog dana svaki gradjanin može da izgovori isto bez ikakvog stida i straha!

Reakcije gradjana su bile podeljene. Neki su je podržavali i aplaudirali joj, dok su drugi negodovali.

Agata je bila u svojoj sobi. Ušao je Nestor koji je besno rekao:


-Mama sad si stvarno preterala!
-Šta sam sad uradila?
-Zbog čega si ostavljala Seleste one poruke?
-Zar ćeš i ti da me napadaš za to?! Već sam joj rekla da nisam ostavljala nikakve poruke!
-Mama, ne laži me.
-Kunem ti se da govorim istinu.
-Ko je onda ako nisi ti?!
-Ne znam. Iskreno ne bi me iznenadilo da je to izmislila, tj. pisala sama sebi. Ona je oduvek bila drama queen i željna pažnje.


Horasio je bio u svom stanu. Ležao je u krevetu.

-Bila si odlična kao i uvek.

Lorensa je izašla iz kupatila i rekla:

-I ti si. Nismo se dugo videli.
-Poslednjih nekoliko puta sam dolazio u Meksiko samo na kratko. Nisam imao vremena da se vidim sa tobom.


Legla je pored njega i poljubili su se.

-Znaš sinoć sam ti video bivšeg muža.
-Je li? I dalje saradjujete?
-Naravno.  
-Nestor je pravi primer dašanje javne scene. Za javnost je ugledni i cenjeni filmski producent a privatno pere pare za mafiju.
-Nisi ni ti svetica. Odavno si upućena u naše poslove. I što je najvažnije od svega, urpkos svemu što se desilo držiš jezik za zubima.


Lorensa se vratila mislima unazad:

“Lorensa i Nestor su se žučno raspravljali.

-Moraš da shvatiš da je naš brak gotov! Gotovo je!
-Ne! Ne možeš da me ostaviš zzbog nje! Kako možeš da me ostavip zbog nekoga kao što je Sleste Falkon?!
-Lorensa, zaista neću o tome da diskutujem sa tobom! Naš brak je gotov! Kraj!
-Ne, ne i ne! Ako me ostaviš reći ću policiji za tvoje prljave poslove!
-Molim?!
-Reći ću im da pereš pare za Horasia.

Nestor je uhvatio za volicu, gurnuo uza zid i rekao:

-Mislim da si dovoljno pametna žena da znaš da bi to bilo poslednje što bi uradila u životu!”


U sadašnjost je vratio Horasio koji je rekao:

-Hoćemo li još jednu rundu?
-Sa tobom uvek.


Roberto je bio u učionici. Ušla je Selena.

-Zdravo.
-Dobar dan.
-Ne moramo biti toliko zvanični. Ako ne vidiš sami smo. Jesi li još uvek ljut na mene?
-Nisam ni bio. Samos u mi se vratila neka bolna sećanja.
-Izvini. Nisam htela.


Krenula je da ga poljubi. U tom trenutku je ušla Hisela koja je iznenadjeno rekla:

-Izvinite… Nisam htela da…

Izašla je iz učionice.

-Ništa se ne brini. Ona je moja najbolja drugarica. Neće nikome reći.

Hisela je išla hodnikom, za njom je dotrčala Selena.

-Moramo da razgovaramo.
-Sve mi je jasno. Ja nisam niko da te osudjujem. Ali on je tvoj profesor.
-Pa? Volimo se.
-Selena…
-Samo mi obećaj da nećeš nikome reći.
-Naravno da neću.


Selena je zagrlila i rekla:

-Hvala.
-Ali…
-Znam, sve znam. Ali volim ga i lepo mi je sa njim.


Belen je izašla iz svoje zgrade. Krenula je da predje ulicu. U tom trenutku, velikom brzinom je pokupio jedan automobile. Od siline udarca Belen je odletela nekoliko metara. Automobil se nedaleko zaustavio. Vozač je pogledao kroz zadnje staklo i rekao:

-Seleste, došlo je vreme da nas dvoje konačno svedemo račune.

To je bio Enrike.


Kraj 6. epizode


Raul Coronado -  Brendon
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Feb 11, 2019 12:17 pm
Pa najsikrenije, neću da te lažem. Nemoj da očekuješ ne znam šta od toga. Ideja tog zapleta je bilo da se sazna da Seleste zna za Nestora i Leonarda.

Ok, normalno je da postoje scene iz svakodnevnog života likova, koje nisu previše bitne za glavni zaplet. Very Happy U Televisi npr. takve scene preovladavaju. Laughing  Sad gledam Teresu u kojoj se ne može opstati od "vecindad" scena.   Rolling Eyes



Hoćemo li saznati o čemu je Selestin sinopsis?

Ne znam. Hahahhaha.


Ovo bi me razočaralo ako ostane tajna. Very Happy


-Loše sam spavao. Od sinoć me boli glava. Nisam mogao do kasno da zaspim pa sam na kraju popio lek za spavanje. Ali od jutros me opet boli.

Od hirurških intervencija na kostima lica da bi izgledao kao muškarac (i dalje mislim da je bio žena nekad) Laughing ? Ili je to Enrike izoperisan da ne liči na sebe? Samo je on od ukućana mogao ostaviti onu poruku na ogledalu.



-Glupača je nasela. Nikada neće sazanti da smo nas dve organizovale otmicu kako bi joj izvukle million dolara. Ako ništa drugo sad bar nismo bez ičega. Imamo taj novac za ne daj bože.

Pretpostavila sam da je Gudelia iza otmice, ali nisam očekivala da je i Marinela učestvovala. Opasna mala sa još opasnijom bakom. Interesantniji su mi Gudelia/Telma sukobi od Agata /Seleste sukoba. Very Happy

-Onda idemo da završimo ono što smo sinoć započeli.

Što to?  Shocked  Shocked  Da nisu Agata i Nestor u paketu ubica Silverio?

Hisela je dakle bila sa Lorensim bratom. Baš je skupo platila tu grešku.  Neutral


Dobro je što imaš u priči Roberta, Seleninog ljubavnika, čija je žena bila Silveriova žrtva. Hoću reći dobro je što imamo nekoga kome je Silverio naškodio. Mnogo je bolje nego da npr. u priči nemamo nikoga od tih povrijeđenih porodica. Inače, palo mi je na pamet da je neko kome je lično Penelope smetala mogao da je ubije i da to uradi na taj način da Silverio bude okrivljen.




Horasio Bermudez i Nestor su bili u jednom ekskluzivnom restoranu koji je te večeri bio zatvoren za javnost. Nakon dugih perioda nazdravili su.

-Živeli! – rekao je Nestor
-Živeli! Da u budućnosti i dalje uspešno pereš moj novac u svojoj firmi!

Ovo mi jeste bilo iznenanđenje.


I Horasio i Lorensa su iznenađenje. Ako se miješala u poslove mafije nije ni čudo što je završila kako je završila.



Belen je izašla iz svoje zgrade. Krenula je da predje ulicu. U tom trenutku, velikom brzinom je pokupio jedan automobile. Od siline udarca Belen je odletela nekoliko metara. Automobil se nedaleko zaustavio. Vozač je pogledao kroz zadnje staklo i rekao:

-Seleste, došlo je vreme da nas dvoje konačno svedemo račune.

To je bio Enrike.

Enrikeovo pojavljivanje mi se sviđa. A odabrao najbolniji način osvete Seleste. Baš me zanima scena njihovog susreta, a do tada ima da je izludi. Ispade da su i brat i sestra preživjeli napade plaćenih ubica. Žao mi je Belen u svemu tome.

E da, hoće li se pojavljivati Edgar?

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Feb 11, 2019 3:36 pm
Od hirurških intervencija na kostima lica da bi izgledao kao muškarac (i dalje mislim da je bio žena nekad)

Hahhaa... Ti ne odustaješ od toga d aje bio žena. Very Happy Very Happy Very Happy


Pretpostavila sam da je Gudelia iza otmice, ali nisam očekivala da je i Marinela učestvovala. Opasna mala sa još opasnijom bakom. Interesantniji su mi Gudelia/Telma sukobi od Agata /Seleste sukoba

Pa sad. Meni su oba "rata" simaptična na svoj način. ove u Kolumbiji su seljanke i otvoreno se prozvivaju, dok su ove u Meksiku dame i više se bockaju.

Što to?  Shocked  Shocked  Da nisu Agata i Nestor u paketu ubica Silverio?

Naravno da ti na ovo neću odgovoriti. Very Happy Very Happy Very Happy

Dobro je što imaš u priči Roberta, Seleninog ljubavnika, čija je žena bila Silveriova žrtva. Hoću reći dobro je što imamo nekoga kome je Silverio naškodio. Mnogo je bolje nego da npr. u priči nemamo nikoga od tih povrijeđenih porodica. Inače, palo mi je na pamet da je neko kome je lično Penelope smetala mogao da je ubije i da to uradi na taj način da Silverio bude okrivljen.

Pa svrha njegovog lika je više to nego veza sa Selenom. Samo zbog te veze ne bi ni ubacio njegov lik u priču.

Što se ove teorije za Penelopinu smrt tiče. Sve je moguće.  Very Happy

Ovo mi jeste bilo iznenanđenje.


I Horasio i Lorensa su iznenađenje. Ako se miješala u poslove mafije nije ni čudo što je završila kako je završila.

Jao mafija će me izludeti. Zapetljao sam na sto frontova. Glava me boli dok pišem.

Ali polako počinjem da upetljavam Lorensu u neke priče, kako bi imali što više kandidata za ubicu kada dodje vreme da je smaknem.  Laughing  Laughing  Laughing I ako već znam ko je ubica.

Enrikeovo pojavljivanje mi se sviđa. A odabrao najbolniji način osvete Seleste. Baš me zanima scena njihovog susreta, a do tada ima da je izludi. Ispade da su i brat i sestra preživjeli napade plaćenih ubica. Žao mi je Belen u svemu tome.

Izgleda da Seleste ipak nije uspela da se reši jedine osobe koja je znala istinu. A kako je došlo do toga videćemo. I gde je Enrike bio sve ove godine.

E da, hoće li se pojavljivati Edgar?

Hoće. Kad dodje njegovo vreme.

Iskreno, imam neki plan po kome idem dok pišem. Dosta toga je već osmišljeno, sad se bavim uklapanjem dogadjaja kako bi sve ispalo što bolje. Za sve likove sam smislio šta je njihov vrhunac u ovoj sezoni i sada gledam da to ubacim kad najviše ide uz ostatak priče. Manje više sve sam smislio do kraja a sad koliko će biti epizoda nemam pojma.

Ana, imaš li ti možda u planu da čitaš?
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Tue Feb 12, 2019 1:40 am
7. epizoda

Enerike je zatim dao gas i odvezao se u nepozantom pravcu. Ljudi su počeli da se okupljaju oko Belen.

-Zovite hitnu pomoć! Odmah! – moglo se čuti iz gužve

Seleste je bila pored bazena. Sunčala se. Došla je Rosa koja je donela bokal sa limunadom.

-Izvolite.
-Hvala.


U tom trenutku je zazvonio Selestin telefon. Javila se.

-Ne, to je nemoguće. Kako je? Odmah dolazim.

Rosa je shvatila da se nešto desilo.

-Jeste li dobro? Šta se desilo?
-Belen… Udarila su je kola… Moram u bolnicu… Moram da javim Nestoru…


Seleste je bila jako potrešena. Tresla se.

Horhe i Paula su bili kod kuće.


-Večeras idem na sastanak sa vodjom kartela iz Sinaloe.
-Jel ste uspeli da sklopite dogovor?
-Trebalo bi da jesmo. Ostalo je da se večeras dogovorimo oko poslednjih detalja.
-Moraš sklopiti saradnju sa njim. Ameri me sve više pritiskaju. Potrebne su im sve veće količine robe. Ovo što mi trenutno isporučuješ nije dovoljno.
-Znam. Ja sam računala na Gvatemalce ali ne znam kojim čudom je Telma uspela da mi preotme taj posao. Ali ako večeras sklopim posao sa ovima nemaš razloga za brigu, skupiću dovoljnu količinu robe. Posle samo preostaje da ti je isporučim u SAD.


Seleste je bila u čekaonici. Nervozno je šetala u krug. Prišla je pultu gde je sedela bolničarka i rekla:

-Jel ima nekih Novosti?
-Ne. Još uvek je u operacionoj Sali.


U tom trenutku je došao Nestor koji je rekao:

-Seleste! Šta se desilo?

Ona mu je potrčala u zagrljaj i rekla:

-Još uvek ništa ne znam. U operacionoj sali je.
-Ali šta joj se desilo?
-Udarila su je kola kada je prelazila ulicu.


Iz operacione sale je izašao doktor. Seleste mu je odmah pritrčala i rekla:

-Kako je Belen? Kako je moje dete?
-Gospodjica Belen je stabilno. Ima lakše povrede. Polomljena joj je leva ruka i nagnječeno nekoliko rebara.
-A beba? Kako je beba?
-Nažalost nismo mogli ništa da učinomo po tom pitanju. Izgubila je bebu.


Seleste je počela da plače. Zagrlila je Nestora.

-Ne, ne… Zašto moja beba? Zašto?!
-Smiri se. Ne možemo ništa da promenimo.


Pao je mrak. Agata i Hisela su bile u dnevnoj sobi.

-Jadna Seleste. Toliko je želea tu bebu. – rekla je Hisela
-Možda je i ovako najbolje. Od prvog trenutka nisam podržala tu njenu suludu ideju da dobije dete na takav način.
-Bako kako možeš to da kažeš? Ta beba je bila tvoje unuče.

U tom trenutku su došli Seleste i Nestor. Ona je i dalje bila vidno potrešena i natečena od plakanja. Hisela joj je prišla, zagrlila je i rekla:

-Žao mi je.
-Znam. Hvala ti.


Seleste je onda pogledala Agatu i rekla:

-A vi ste sigurno srećni zbog ovoga što se desilo?

Agata je krenula nešto da joj odgovori ali joj je Nestor dao znak da ćuti.

-Seleste, mislim da je najbolje da odeš da legneš. Bio je ovo jako naporan dan.
-U pravu si. Želim da spavam. Samo da spavam.


Horhe, Bruno i Euhenija su bili u njenom stanu.

-Kako ti se dopada novi stan? – upitao je Horhe
-Nije loš. Naravno nije ni blizu naše nekadašnje kuće.
-Mislim da je ovo mnogo bolje od zatvorske ćelije u kojoj si provela poslednjih 5 godina svog života. A i račun u banci ti se znatno uvećao zahvaljujući meni.
-Zahvaljujući tebi? Ne dragi, zahvaljujući mom radu. Na početku kampanje bio si na začelju liste a sada se boriš za drugo mesto sa Anom Toreblankom.
-Mene ne zanima drugo mesto! Hoću prvo!
-Biće. Polako. Ne može ništa preko noći.  
-Zato smo se i našli večeras. Koji su napi sledeći koraci? – upitao je Bruno
-Humanitarni rad. To je ono na šta narod uvek pada.
-Šta treba da radim?
-Raspitaću se koje su organizacije trenutno najugroženije. A onda ćemo organizovati pusetu istim, naravno uz donacije i obavezno prisustvo medija. Ne bi bilo loše da se Paula uključi u čitavu tu akciju.


U tom trenutku je zazvonio Horheov telefon. Javio se.

-Ranjena sam… Moraš da dodješ… - rekla je Paula
-Molim?! Gde si?! Odmah dolazim!
-Šta se desilo? – upitao ga je Bruno
-Nebitno. Moram da idem. Vas dvoje smislite sve i prenesite mi plan.


Seleste je u sobi. Gledala je kroz prozor. Bila je zamišljena. U jednom trenutku ugledala je Enrike kako stoji prekoputa ulice. Bila je u šoku.

-Ne! Ovo je nemoguće!

Kada je došla sebi i ponovo pogledala nije ga bilo.

-Sigurno sam umislila. On je mrtav. Ja sam lično naredila njegovo ubistvo.

Otišla je do noćnog stočića. Nervozno je otvorila fioku iz koje je uzela tablete za spavanje. Prvo je popila jednu. A onda je krtko razmislila i popila još jednu. Zatim je legla.

KOLUMBIJA

Telma je pričala telefonom sa Horasiom.


-Kako ne znaš šta se desilo sa donja Huanom?! – upitala ga je besno
-Ne znam. Sve je teklo po planu. Nije ni posumnjala da je kartel iz Sinaloe u kontaktu sa nama, odnosno da smo joj napravili zamku. Došla je na dogovoreno mesto. Medjutim kada je Gregorio Santos, vodja kartela iz Sinaloe, stigao i izašao iz svog automobile ona nije učinila isto. Odjednom je auto u kojem se nalazila krenuo u rikverc. Kao da su shvatili šta se dešava. Tada su ovi iz Sinaloe otvorili vatru. I krenula je pucnjava sa obe strane.
-Jel su je ubili?
-Ne znam. Kola u kojima se nalazila su uspela da pobegnu. Preostaje nam jedino da se nadamo da je u čitavoj toj pucnjavi pogodjena.
-Do djavola! Ovo je bila jedinstvena prilika da je se otarasimo!


MEKSIKO

Paula je u nekom stanu. Sa njom se nalazi nekoliko ljudi iz njenog obezbedjenja kao i doktor koji joj je u tim trenutcima vadio metak iz ruke.


-Sada će malo zaboleti. Hoćeš moći da izdržiš? – rekao je doktor
-Moram.
-Zagrizi nešto.


Dali su joj peškir koji je zagrizla. U trenutcima kada joj je vadio metak ispustila je bolan krik od koga se ledila krv u žilama. To je čuo i Horhe koji je upravo stigao. Horhe je pritrčao i rekao:

-Ljubavi, kako si?
-Ne znam. Mnogo me boli.


Umešao se doktor koji je rekao:

-Sada je dobro. Izvadili smo metak. Ostalo je samo da zašijemo ranu.
-Hoće li biti dobro?
-Hoće. Imala je dosta sreće.


Svanulo je. Saldivarovi su doručkovali. Bili su prisutni svi osim Seleste.

-Zaista je strašno ovo što se desilo. Seleste se toliko radovala tom detetu. – rekla je ANhela
-Izglea da joj prosto nije sudjeno da bude majka. – rekla je Agata
-Mama, molim te. Gledaj da to kažeš pred njom ako možeš. – rekao je Nestor
-Samo sam rekla istinu. Nismo svi rodjeni da budemo roditelji. Najbolje da se pomiri sa tim da nikada neće imati dete. Evo kako se Anhela pomirila sa tom činjenicom.


Anhela je prevrnula očima. U tom trenutku je došla Seleste koja je rekla:

-Donja Agata to da li ću ja nekada imati dete ili ne je isključivo moja stvar. Ako poželim mogu da usvojim malo crnče iz Afrike.
-Samo bi nam to falilo.
-Ok, ako ne volite crnce može mali kinez. Hoćemo da napravimo glasanje? Da li Nestor i ja da usvojimo malog crnca ili kineza?
-Seleste, mislim da nije momenat za tvoje šale. – rekao je Nestor
-Onda reci svojoj majci da me ostavi na miru, barem danas.


Horhe i Paula su doručkovali. Ona je imala zavijenu ruku. Došle su Nina i dadilja.

-Mama, šta ti se desilo sa rukom?
-Ništa strašno. Povredila sam se.
-Da li te boli?
-Malo. Ali proći će. Hajde idi u vrtić da ne zakasniš.


Nina se pozdravila sa ocem i majkom i otišla sa dadiljom.

-Hoće li doći doktor danas da ti pregleda ranu?
-Hoće. U 11.
-Dobro je da si pogodjena samo u ruku.
-Srećom pa je moj vozač u poslednjem trenutku snimio njihove naoružane ljude kako su skriveni na gornjem spratu. Odmah smo provalili da je reč o zamci. Da sam izašla iz kola bila bi mrtva. Sad samo razmišljam o osveti. Gregorio Santos je mrtav čovek, pitanje trenutka je kada će ga moji ljudi pronaći. Ali nije to ono što me najviše brine.
-Nego?
-Gregorio Santos je druga liga. Ima svoj kartel ali ne može da se poredi sa mnom i još nekim ljudima iz ovog posla. Ono sinoć što se desilo nije njegovih ruku delo. On je samo izvršio nečija naredjenja.
-Misliš da Telma ima nekakve veze sa tim?
-Ne znam. Ne verujem. Kartel Humberta Roke a sada Telmin i ovi iz Sinaloe se nikada nisu dobro slagali.
-Pa šta misliš ko je onda u pitanju?
-Ne znam. Usuditi se da ubiješ Donju Huanu, tj mene nije mala stvar. Taj neko baš ima petlju i neću se smiriti dok ne saznam o kome se radi. A u mejduvremeno osećaću se mnogo bolje kada mi za početak donesu glavu Gregoria Santosa.


Belen je bila u bolničkoj sobi. Ušla je Seleste koja je rekla:

-Zbog čega nisi gledala kada si prelazila ulicu?!
-Seleste, ja… Izvini…
-Izvini? To je sve što imaš da mi kažeš? Moja beba je zbog tebe mrtva!
-Oprosti mi molim te… To je bio nesrećan slučaj… Ne znam kako se desilo… Taj automobile se odjednom niotkuda pojavio i…
-Ne zanimaju me opravdanja! Rekla sam ti da se čuvaš!

Seleste je uhvatila Belen za ruke i počela da je trese.

-Seleste, pusti me! Boli me ta ruka!
-Neću da te pustim!
-Povredjuješ me!


Ušla je bolničarka koja je jedva uspela da odvoji Seleste od Belen.

-Gospodjo, molim vas napustite sobu.
-U redu. Idem.


Zaustavila se na vratima, okrenula se ka Belen i rekla:

-Samo je trebalo ovih devet meseci da čuvaš moje dete. Kakva si ti to drugarica?

Seleste je otišla. Belen je zaplakala.

Seleste je izlazila iz bolnice. Sve vreme se okretala oko sebe misleći da je neko posmatra. Odjednom se ispred nje pojavila grupa novinara:


-Seleste, da li je istina da je vaša surogat majak dovivela saobraćajnu nesreću?
-Da li je istina da je izgubila bebu.
-Nemam komentar.


Pokušala je da se probije kroz gužvu.

-Odgovorite nam. Javnsot ima parvo da zna šta se dešava.
-U redu. Istina je. Nažalost moja beba je mrtva. To je sve što imam da kažem. Molim vas poštujte moj bol.


NEKOLIKO DANA KASNIJE

Adela je vodila svoju emsiju.


“Jutros na perfieriji grada pronadjeno je beživotno telo čoveka srednjih godina. Daljom istragom utvrdjeno je da je reč o Gregoriu Santosu, vodji nakrokartela iz Sinaloe.”

Paula je bila kod kuće. Gledala je emisiju. Zadovoljno se smeškala.

-Još se nije rodio taj koji je uradio nešto loše Donji Huani a da je za to prošao nekažnjeno.

Agata je dovela Himenu na redovnu kontrolu kod Ingrid. Ingrid je godinama njen psihijatar. Nakon pregleda bolničarka je izvela Himenu.

-Ima li nekih promena? – upitala je Agata
-Ne. Kao što znaš Himena je već godinama u tom nekom stanju šoka.
-Da li je moguće da ne postoji način da se izleči?
-Probali smo različitim terapijama. Ni jedna nije dala rezultate. Ja samo uspevam da je putem lekova održavam pod kontrolom. Pričala sam ti ranije da poznajem jednog stručnjaka koji se bavi hipnozom. Na taj način bi mogli da udjemo u njeno galvu. Da dodjemo do srži problema.
-Ne! Rekla sam ti da to ne dolazi u obzir! Neću svoju unuku izlagati tim glupsotima!
-To nisu gluposti. To je jedini način da saznamo šta se zapravo desilo te noći.
-Znamo šta se desilo. Lopovi su upali u vikendicu i ona se uplašila.
-Agata, iskreno ne verujem da bi to ostavilo ovolike tragove na njenu psihu. Sigurna sam da se desilo nešto ozbiljnije. Možda je maltretirana od strane njih. Možda je čak i seksualno zlostavljana. Zar ti ne bi volela da znaš šta se zaista desilo?


Agata se vratila mislima unazad:

“Nestor je stajao na vrhu stepenica u vikendici Saldivarovih. Na dnu je ležalo Monikino telo u lokvi krvi. Agata je stajala odmah pored nje. Zaprepašćeno je gledala u svog sina. Jedino je uspela da promrmlja:

-Šta si uradio?!
-Mama… Himena…

Drhtavom rukom pokazao je u pravcu Himene koja je stajala nedaleko od njega i tresala se. Agata se popela uz stepenice, dotrčala je do Himene koji je čvrsto zagrlila.

-Sve je u redu. Nemoj da se plašiš.
-Mama… Mama… - ponovila je nekoliko puta
-Mama je dobro. Samo je pala. Hajde, idi u sobi. Nemoj da izlaziš dok baka ne dodje.

Himena je prvo negodovala ali je na kraju poslušala reči svoje bake. Agata je prišla Nestoru, uhvatila ga ja za ramena i prodrmala:

-Šta si uradio?! Šta s voo uradio?!
-Nisam hteo… Bilo je slučajno… Saznala je sve… Htela je svima da kaže…

Agata je sišla niz stepenice. Kleknula je pored Monikinog tela i opipala joj puls.

-Jel živa?

Agata ništa nije odgovorila.”

U sadašnjost je vratila Ingrid koja je rekla:

-Razmisli dobro. Ne moraš odmah da mi odgovoriš.
-Nemam šta da razmišljam. Nikada neću dozvoliti da hipnotišu moju unuku.


Euhenija i Vanesa su bile u restoranu.

-Iskreno, izenadjena sam tvojim pozivom. Šta želiš od mene? – upitala je Vanesa
-Želim da ti kažem da si bila u pravu.
-Molim? Ne razumem o čemu pričaš?
-O Edgaru. Nikada neću zaboraviti naš poslednji razgovor. Tada si mi rekla da on gleda samo sebe, da je nezahvalan i da nikada neće videte šta sve činim za njega. I bila si u pravu. Samo nekoliko sati kasnije, pobegao je iz zemlje a mene ostavio samu da čamim u zatvoru.
-Ne znam da li ćeš mi poverovati ali mogu ti reći da mi uopšte nije drago zbog toga što ti se desilo. Znaš, ti i ja generalno nismo imale konkretan problem. Svi naši sukobi su posledica tvoje zaljubljenosti u rodjenog brata a samim tim i ogromne ljubomore i mržnje prema meni, njegovoj ženi. Samo što sam ja u životu sve bila ali njegova žena istinski nikada nisam.
-Znaš li gde se on sada nalazi?
-Ne. Evo već 5 godina nisam čula ništa o njemu.
-A Telma? Kako se ona uvukla u ceo taj haos sa mafijom?
-To bi trebalo ti bolje da znaš od mene. Ja dok se sve to nije desilo nisam ni znala ko joj je otac.
-Ne znam kako da stupim u kontakt sa njom.
-Tu stvarno ne mogu da ti pomognem.
-U redu. Ne bih ti više oduzimala vremena. Hvala ti što si pristala da se vidiš sa mnom.
-Nema na čemu.

Ustala je i krneula ali je Vanesa zaustavila i rekla:

-Jel ti nešto potrebno? Možda novac?
-Ne, nije. Nemam razloga da krijem ovo od tebe. Ja iz senke vodim Horheovu kampanju i dobro sam plaćena za to.
-Ti? Šta će ti to ponovo u životu?
-Iskreno, ne znam. Znaš, volela bih da dovedem Horhe da predsedničke fotelje. I volela bih da Edgar, gde god da se nalazi, to vidi i pukne od muke.
-Opet praviš istu grešku. Čak i da se to desi Edgar neće znati da je to tvojom zaslugom. Opet si u senci.


Euhenija je ostala zamišljena.

Hisela i Tomas su bili u hotelskoj sobi. Ležali su u krevetu.


-Jesi li spremna?
-Jesam.


Poljubio je.

-Čekaj! Jesi li dobro stavio kondom?
-Jesam. Ništa ne brini. Opusti se i uživaj.


Vodili su ljubav.

Seleste i Belen su bile u njenom stanu.

-Dokle misliš da budeš ljuta na mene?
-Ne znam. Ne znam da li ću ikada moći da ti oprostim.
-To je bio nesrećni slučaj.
-I to kažeš tek tako. Taj što te je pokupio kolima pobegao je kao da se ništa nije desilo. A moje bebe nema. Mrtva je.
-Ne mogu da podnesem da se ovako ponašaš prema meni.
-Onda je možda bolje da prekinemo svaki kontakt. Kako privatni tako i poslovni.
-Molim?! Ne, ne možeš to da mi uradiš!
-Naravno da mogu. Ti si pre svega moja menadžerka. Lako mogu da nadjem drugu.
-Ja sam mislila da sam pre svega tvoja prijateljica.
-Bila si. Sada više nisi.


Belen je počela da plače.

-I nemoj sad tu da mi plačeš. Nikada nisam padala na patetiku.
-Plačem zbog toga što mi je teško. Povredjuju me ove tvoje reči.
-Belen, molim te ne drami.
-Ja sam bila spremna da učinim sve za tebe. Šta god da si tražila od mene ja sam učinila.


Počela je sve više da joj se približava. Seleste je išla unazad sve dok nije došla do zida.

-Znaš zbog čega sam pristala da ti iznajmim svoju matericu? Zbog toga što te volim. Volim te kao što nikada nikoga nisam volela u životu.

Krenula je da je poljubi ali se Seleste izmakla i iznenadjeno rekla:

-Šta to radiš? Pusti me!

Seleste je uzela svoju trobu i istrčala iz stana. Belen je krenula za njom. Raspravljale su se na hodniku.

-Volim te. Ne mogu više to da krijem.
-Belen, ti si bolesna!
-Ne govori to!


Uhvatila je Seleste za ruku i rekla:

-Udji unutra da razgovaramo.
-Nemam o čemu da razgovaram sa tobom! Pusti me!


Seleste je gurnula i otišla. Belen je pala na kolena i počela da plače. Sve je snimala sigurnosna kamera.

Seleste se liftom spustila u garažu. I dalje je bila pod utiskom onoga što se upravo desilo. Zbog toga nije ni primetila da joj je neko prišao sa ledja, udario je po glavi i onesvestio. Zatim je spakovao u gepek i odvezao u nepoznatom pravcu.


Kraj 7. epizode
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Tue Feb 12, 2019 11:11 am
Dali su joj peškir koji je zagrizla. U trenutcima kada joj je vadio metak ispustila je bolan krik od koga se ledila krv u žilama. To je čuo i Horhe koji je upravo stigao. Horhe je pritrčao i rekao:

Shocked Shocked Shocked Što je ne dade lokalnu anesteziju? Suspect

Izgleda da je Paola potcijenila Telmu, zamalo je došla glave. Kako god, Paola se osvetila tom Gregoriju, nisam ni očekivala manje  od toga. Ali, imam osjećaj da će joj tek sada Telma kvariti planove.
Baš sam se pitala što je sa odnosom Euhenije i Telme, da li su u kontaktu i sl. Euhenija i Vanesa = primirje, to ne miriše na dobro. U svakom slučaju, Vanesa je natjerala Euheniju da se zamisli. Tačno je da ponovo u sjenci, i da svoje sposobnosti upotrijebljava drugima na korist.


-Donja Agata to da li ću ja nekada imati dete ili ne je isključivo moja stvar. Ako poželim mogu da usvojim malo crnče iz Afrike.
-Samo bi nam to falilo.
-Ok, ako ne volite crnce može mali kinez. Hoćemo da napravimo glasanje? Da li Nestor i ja da usvojimo malog crnca ili kineza?

lol!

Jaooo, Seleste je sve luđa. Ni u jednom momentu se nije zabrinula za Belen koja je mogla izgubiti život nego je još i napada. Njoj je Belen očigledno potrošna roba... i materica za iznajmiti.

Seleste se liftom spustila u garažu. I dalje je bila pod utiskom onoga što se upravo desilo. Zbog toga nije ni primetila da joj je neko prišao sa ledja, udario je po glavi i onesvestio. Zatim je spakovao u gepek i odvezao u nepoznatom pravcu.

Enrike?

Zašto je bitno to što su nadzorne kamere snimile Seleste i Belen? Da neće Belen biti ubijena, a Enrike to nekako napakovati Seleste?

Agata se vratila mislima unazad:

“Nestor je stajao na vrhu stepenica u vikendici Saldivarovih. Na dnu je ležalo Monikino telo u lokvi krvi. Agata je stajala odmah pored nje. Zaprepašćeno je gledala u svog sina. Jedino je uspela da promrmlja:

-Šta si uradio?!
-Mama… Himena…

Drhtavom rukom pokazao je u pravcu Himene koja je stajala nedaleko od njega i tresala se

cheers  Znala sam da nisu samo lopovi u pitanju.

Što je to Monika saznala? Za njegove prljave poslove? Kad razmislim nije ranije ni objašnjena Monikina smrt. Ako je tada ubio Nestor kako su je predstavili ostalima? I kako su iscenirali tu navodnu kradju? Ili su je samo izmislili?

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Fri Feb 15, 2019 11:26 pm
Kristina, nisam prestao oda objavljujem da s ene brines. Samo sam neplanirano otputovao pa nisam u mogucnosti da objavljujem a ni da pisem. Od ponedeljka se vracam sa novim epizodama.
Sponsored content

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 4 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum