Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Feb 18, 2019 12:09 pm
Super, čekam epizode. Smile Wink

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Feb 18, 2019 11:37 pm
8. epizoda

Otmičar je vozio Selestina kola. Ona se nalazila u gepeku.

Nekoliko sati kasnije. Nestor je bio u radnoj sobi. Gledao je nešto na laptopu. Zazvonio je njegov mobilni telefon.

-Da, ja sam. Jeste, to su registarske tablice automobile moje supruge. Šta se desilo sa njom? U redu. Odmah dolazim u policijsku stanicu.

Nestor je prekinuo vezu i izašao iz radne sobe. U dnevnoj sobi je zatekao Felipea.

-Šta je bilo? Deluješ zabrinuto.
-Upravo su me zvali iz policije. Našli su Selestin automobile na periferiji grada.
-Šta je tražila tamo?
-Ne znam. Pronašli su napušten automobile. Od nje nema ni traga ni glasa. Telefon joj je nedostupan. Izvini ali sad stvarno moram da idem u policijsku stanicu.
-Da, naravno. Neću da te zadržavam. Javi čim nešto saznaš.
-Hoću. A ti reci ostalima šta se dešava.


Seleste se nalazila u nekom podrumu. Počela je polako da dolazi sebi. Doživela je šok kada je videla da je vezana. Osetila je bol u zadnjem predelu glave. Pokušavala je da dozove pomoć ali nije uspela u svojoj nameri zbog toga što su joj usta bila vezana.

Nestor i Brendon su bili u policijskoj stanici.


-Sve ukazuje na to da se radi o otmici. U gepeku automobile smo pronašli tragove krvi za koje verujemo da pripadaju vašoj supruzi.
-Morate da pronadjete Seleste!
-Verujete da činimo sve što je u našoj moći. Mada, iskreno jednino što nam preostaje je da čekamo otmičare da se jave. Tražiti čoveka u ovolikom gradu je nešto poput portage igle u plastu sena. Nego, kada ste se poslednji put čuli sa vašom suprugom?
-Ne znam… Danas… Možda oko 13h… Nisam siguran… Evo mogu da pogledam u svom telefonu.


Nestor je uzeo telefon i pogledao lsitu poziva.

-Evo… Zvao sam je u 12:57h.
-Jel znate gde se nalazila u tom trenutku?
-Da. U stanu svoje menadžerke Belen.
-Možete li da nam date broj pomenute gospodje?
-Naravno. Evo samo da nadjem.


Armando je prolazio pored kancelarije. Iznenadio se kada je kroz staklo ugledao Nestora. Ušao je u kancelariju i rekao:

-Dobar dan. Nestore, otkud ti ovde?
-Ooo Armadno, nismo se videli godinama.
-Da, od kada si mi oteo ženu.
-Nikome ja ništa nisam oteo. Seelste je sama izabrala mene.


Neprijatnu situaciju je prekinuo Brendon koji je rekao:

-Gospodin je ovde baš zbog gospodje Seleste Falkon.
-Što? Šta joj se desilo?
-Izgleda da je oteta.


I ako je pokušao da odglumi Armadno je bio vidno pogodjen ovim što je upravo čuo.

Pao je mrak. Brendon i Armando su bili u kancelariji.


-Ne bih da se mešam u ovaj slučaj ali daću ti jedan savet. Seleste je spremna na sve.
-Šta hoćeš time da kažeš?
-Iskreno ni najmanje me ne bi iznenadilo da je ovo iscenirala.
-Pronašli smo ostatke krvi. Pronašli smo DNK. Analiza je pokazala da pripadaju njoj.
-To ne znači ništa. Seleste je spremna na sve.
-Zbog čega bi neko iscenirao svoju otmicu?
-Ona je opterećena slavom i šoubiznisom.
-Mislim da preteruješ. I da ti veza koju si imao sa njom ne dozvoljava da budeš dovoljno objektivan.
-Ok. Najbolje je da se ne mešam. I onako me ne zanima ništa što ima veze sa tom ženom.


Zazvonio je Brendonov telefon. Javio se.

-Da. Recite joj da udje.

Kada je prekinuo vezu rekao je:

-Stigla je Belen Paz.

U tom trenutku je u kancelariju ušla Belen. Izenandila se kada je ugledala Armanda.

-Dobar dan… Zdravo Armando.
-Zdravo. Ostaviću vas same.


Armando je otišao. Brendon je pokazao rukom Belen da može da sedne što je ona i učinila.

-Gospodjice Paz, kada ste poslednji put videli Seleste?
-Danas. Bila je danas kod mene u stanu.
-I kako ste se rastale?


Belen se zbunila a zatim rekla:

-Kako mislite kako smo se rastale? Ne razumem šta me pitate?
-Onda da vam pojasnim. Došli smo u posed video snimaka nadzornih kamera vaše zgrade. Na njima smo naišli na nekoliko zanimljivosti. Prvo, zbog čega ste se na izlazu iz vašeg stana svadjali sa gospodjom Falkon?
-Nismo se svadjale. To je bila manja raspravka.
-Na snimku nije izgledalo tako.
-Znate, ne znam da li ste ispratili poslednja dešavanja u medijima. Ja sam bila surogat majka njenog deteta. Medjutim, nedavno sam doživela saobraćajnu nezgodu u kojoj sam izgubila bebu. Seleste je zbog toga i dalje malo ljuta na mene.
-U redu. Gospodji Falkon gubimo svaki trag onog trenutka kada je ušla u lift. Obezbedjenje vaše zgrade nam je reklo da su nadzorne kamere u garaži već neko vreme pokvarene.
-Da, to je tačno. Nikako da ih popravimo.
-Zanimljivo. Vi ste to logično znali?
-Naravno da sam znala. Čekajte, šta vi pokušavate da kažete? Nije valjda da mislite da ja imam neke veze sa Selestinom otmicom?
-Ja to nisam rekao. Ali ste poslednja osoba za koju znamo da je bila u kontaktu sa njom. Svaki trag joj se gubi nekoliko sekundi nakon rastanka sa vama. Zar ne msilite da je to dovoljno razloga da nam budete jedna od glavnih osumnjičenih?
-Ja nisam otela Seleste. Ne znam odakle vam ta suluda ideja. Pa Seleste je već godinama moja najbolja prijateljica.
-Na sninku ne izgleda tako.
-Već sam vam rekla šta se desilo. A da ste vi radili svoj posao kako treba osoba koja me je pokupila na pešačkom prelazu bi već bila uhapšena!


Agata, Anhela, Felipe i Hisela su bili u dnevnoj sobi.

-Zbog čega nam Nestor ništa ne javlja? – upitala je Anhela
-Verovatno nema nikakvih novosti. – odgovorila je Agata
-Bako, ja stvarno ne znam kako možeš da budeš toliko nezainteresovana. Ne znam da li kapiraš ali Seleste je oteta!
-Kao prvo, ne podiži glas na mene! Kao drugo ja ne kapiram ja razumem. A kao treće što se mene tiče ne moraju ni da nam je vraćaju.


Anhela i Hisela su se samo pogledale.

-Hisela, svi smo nervozni. Donja Agata se sigurno šali i ne misli tako. – rekao je Felipe
-Nemojte vi da govorite šta ja mislim! Možda ovo nije najbolji način ali nažalost možda je jedini da se rešimo te žene.


Adela je vodila svoju emisiju.

“I za kraj upravo smo dobili jednu ekskluzivnu vest. Danas je oteta Seleste Falkon. Još uvek nemamo neke konkretne informacije. Da li je Seleste žrtva otmice ili nova žrtva serijskog ubice Silveria saznaćemo u narednim satima.”

Nestor i Belen su bili u policijskoj stanici.

-I dalje ne mogu da verujem da su uopšete pomislili da ja imam neke veze sa otmicom.
-Belen, oni samo rade svoj posao. I mene su ispitivali do detalja.
-Jako sam zabrinuta. Zbog čega ne zovu da traže otkup?


U tom trenutku je došao Leonardo koji je rekao:

-Izvinite ali nisam mogao pre da stignem. Imao sam neke obaveze. Jel se zna nešto o Seleste?
-Ništa. Nema ni traga ni glasa od nje.


Brendon i Armando su bili u kancelariji.

-Još uvek nema vesti o njoj?
-Ne. Ništa.
-Još je rano. U medijima je tek odjeknula vesto o njenom nestanku. Ne može još uvek da se pojavi.
-Mislim da preteruješ. Ja se ne bih šalio sa ovim posebno sada kada se posle toliko godina Silverio ponovo aktivirao.


Armando se odjednom uozbiljio.

-Misliš da on stoji iza njenog nestanka?
-Silveriove žrtve su oduvek bile lepe, poznate i uspešne žene. Seleste jeste jedna od njih.


Seleste je i dalje bila vezana u podrumu. Na sve načine je bezuspešno pokušavala da se oslobodi. U jednom trenutku se u mraku upalio veliki plazma televizor. Na ekranu se pojavila samo jedna poruka koja je glasila “Ja nisam mrtav”. Seleste se oduzela od straha.

Svanulo je. Nestor i Hisela su bili u dnevnoj sobi. Nervozno je šetao u krug i zatim rekao:

-Sad već počinjem ozbiljno da se zabrinjavam.
-Misliš da je oteo Silverio?
-Ne znam šta da mislim. Detektiv ne isključuje ni tu mogućnost.


Sa sprata je sišla Agata koja je rekla:

-Dobro jutro.
-Kako kome. Mi nismo oka sklopili. – rekla je Hisela
-Ja sam se baš naspavala.
-Mama, nisam raspoložen za tvoje provokacije.


Došla je Anhela koja je rekla:

-Ima li nekakvih novosti?
-Ništa. Još uvek ništa.


Vanesa i Ana su doručkovale.

-Jesi li videla vesti? Juče je oteta Seleste Falkon.
-Ne zanima me ta žena! Ta žena je nanela previše bola mojoj porodici!


U tom trenutku je došao Tomas koji je rekao:

-Dobro jutro. O čemu pričate?
-O Seleste Falkon. Juče je oteta.
-Znam. Možda je vreme da vam kažem. Imam devojku. Zove se Hisela.
-Lepo. Nego, kakve to veze ima sa ovim što sam ti rekla?
-Mnogo više nego što mislite. Seleste Falkon je maćeha moje devojke.


Vanesa se uhvatila za glavu.

-Zar si od toliko devojaka morao da nadješ neku koja ima veze sa tom ženom?

Seleste je bila u podrumu. Izgledala je umorno i otečeno od plakanja. Tokom čitave noći na ekranu su se razmenjivale razne poruke. Trenutno je stajalo pitanje “Da li si konačno shvatila ko sam ja?” Jeste, shvatila je ali se i dalje plašila da prizna to sebi. U jednom trenutku se začuo ključ brave. Odmah je pogledala u pravcu vrata. Bilo je previše mračno ali na osnovu visine mogla je zaključiti da joj u susret ide muškarac. To je donekle potvrdilo njene sumnje ali i dalje nije želela da veruje u to. Onda se upalilo svetlo i konačno se posle toliko godina videla oči u oči sa njim. Enrike je stajao ispred nje i smeškao se.

-Pa dobro jutro Seleste. Nadam se da si se lepo naspavala.

Odvezao joj je usta.

-Ti?! Kako?! – bilo je jedino što je uspela da progovori
-Za početak ću da ti dam jedan savet. Nikome ali nikome na ovom svetu nisi mogla slepo da veruješ osim meni. Sada više ne možeš ni to. Tako da sledeći put kad budeš htela da me ubiješ uradi to lično. Naravno ako imaš petlju.


Seleste se tresla od straha.

-Onaj lik što si ga platila da me smakne je težak amater.
-Ne znam o čemu pričaš.


Enrike joj je opalio šamar iz sve snage i rekao:

-Ni ne pokušavaj da me lažeš! Pre nego što sam ga ubio tvoj plaćenik mi je sve priznao!

Seleste je ostala nema na njegove reči. Nije znala šta da mu kaže.

-Zar mene?! Zar posle svega što sam učinio za tebe?!
-Enrike, ja sam samo…
-Mada, moram priznati da donekle razumem tvoj postupak. Nakon svega ja sam ti bio jedina smetnja. Ja sam bio jedina osoba koja je znala da David nije ubio Ines.


Besno je uhvatio za vilicu i rekao:

-Ja sam je ubio! To sam učinio zbog tebe! A šta si ti uradila za uzvrat?! Poslala si nekog plaćenika, uzgred jako lošeg, da me smakne!
-Pokajala sam se. Odmah sam se pokajala.


On se nasmejao i rekao:

-Da, verujem. Siguran sam da si se tokom svih ovih godina kajala. Ne znam samo da li si to činila na Maldivima ili na Sejšelima. Ili možda na Grčkim ostrvima? Koliko sam video na tvojim društvenim mrežama to su samo neke od lokacija koje si posetila tokom poslednjih godina.
-Enrike…
-I sva ta mesta si posetila zahvaljujući meni. Da nije bilo mene i dalje bi bila propala spisateljica u pokušaju. Koliko si bila ćaknuta i psihički labilna u to vreme do sada bi verovatno izvršila samoubistvo.


Seleste je neprestano plakala. Onda se na trenutak pribrala i rekla:

-Znači ti si stajao iza onog atentata na mene?
-Ne, nisam. Nažalost nisam bio u mogućnosti. Izgleda da ti ja nisam jeidni neprijatelj. Da, dobro si me čula. Od sada sam tvoj neprijatelj. I to najveći.
-Gde si bio tokom svih ovih godina?
-U zatvoru. Nakon što si pokušala da me ubiješ, odlučio sam da se sklonim na neko vreme. Otišao sam u Kolumbiju, medjutim tamo su me već na aerodromu uhapsili zbog nekih ranijih prekršaja. I bio sam u zatvoru sve do nedavno. Imao sam više nego dovoljno vremena da osmislim svoju osvetu do najsitnijeg detalja.
-Ok. Šta onda čekaš? Ubij me!


On se nasmejao i rekao:

-Ne. To bi bila previše blaga kazna za tebe. Za početak ću da te udarim tamo gde te najviše boli. Znaš, ja sam te doveo do vrha i sada ću te dovesti ponovo do dna.
-Šta hoćeš time da kažeš?
-Seleste, čestitam ti ponovi si na svim naslovnim stranama. Znam da to obožavaš.


Ona je i dalje bila zbunjena. Uplašena.

-Šta si uradio?!
-Cela javnost je konačno saznala da David nije ubio Ines. Slučaj je ponovo otvoren. I naravno glavna osumnjičena ponovo si ti.
-Ne!


Uzviknula je iz sve snage. Histerično je počela da se trese in a sve načine pokušavala da se odveže.

Kraj 8. epizode
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Tue Feb 19, 2019 9:23 am
Razočarana sam. Enrike je ipak sačuvao svoj prvobitan oblik. lol! Onda mora da je Felipe žensko, kad nije već Enrike. lol! Zbilja ostaje otvoreno pitanje ko je od ukućana mogao ispisati onu poruku na ogledalu.

-Nikome ja ništa nisam oteo. Seleste je sama izabrala mene.

Baš me zanima kako je uopšte  došlo do toga da uopšte sklope taj brak. Očigledno je to samo slika za javnost, a i Nestor i Seleste su već bili slavni  i bogati. Mogli su imati zajedničke i uspješne projekte i bez tog braka.

Nadam se da neće Belen nadrljati zbog ove otmice. I zanima me da li je Enrike znao ili na neki način on pokvario nadzorne kamere iz garaže. Sjetih se onog snimka iz hotela kad je Ines ubijena. Uglavnom, sada očekujem da se Armando aktivira.

Interesantno, Seleste je sada na meti i brata i Silveria. Osim ako to nije ista osoba. Hoće li biti još objašnjenja kako je preživio atentat?

-Cela javnost je konačno saznala da David nije ubio Ines. Slučaj je ponovo otvoren. I naravno glavna osumnjičena ponovo si ti.

Ovo 100 % nije tačno. Hoće da je izludi. Very Happy

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Wed Feb 20, 2019 11:05 pm
9. epizoda

-Ne, ne verujem da si to uradio!

On se nasmejao i rekao:

-U pravu si. Nisam. Hoću reći nisam još uvek.

Ona ga je neko vreme posmatrala a onda rekla:

-Šta hoćeš od mene? Ako želiš da me ubiješ učini to i da završimo sa ovom agonijom.
-To bi bila previše blaga kazna za tebe.
-Šta onda hoćeš?
-Za početak pare. Mnogo para. Zahvaljujući meni postala si jedna od najbogtijih i najuticajnijih žena u zemlji. Mislim da je pošteno da dobijem deo tvog bogatstva.
-Spremna sam da ti dam koliko tražiš, samo da te više nikada ne vidim u životu.
-Ne, tu želju ne mogu da ti ispunim. Ja sam se vratio da ostanem. Da stalno budem prisutan, da budem živi svedok tvoje izdaje. Zamalo da zaboravim da ti kažem. Ni ne pokušavaj ponovo da pošalješ nekoga da me likvidira. Ostavio sam snimak na kome priznajem da sam ubio Ines, detaljno sam objasnio šta smo sve uradili kako bi okrivili Davida. Onog dana kada se ne budem javio osobi kod koje se snimak nalazi, isti će se naći u javnosti. Ukratko rečeno, držim te u šaci.


Seleste ga je besno gledala a onda rekla:

-Ok. Dokle misliš da me držiš ovde vezanu?
-Neću još dugo. Obećavam. Samo moram prvo da ti dam mali poklončić.


Izvadio je iz džepa kesicu sa nekoliko pilula.

-Ako se dobro sećam ovo su ti bile omiljene.
-Enrike, ne... To ne...


Uplašeno je gledala kesicu sa pilulama. U očima joj se video strah, onaj stra koji svaki lečeni zavisnik ima kada se nadje u blizini nedozvoljene supstance. Prišao joj je, izvadio je iz kesice jednu pilulu i na silu joj je ugurao u usta. Zatim joj je začepio nos dok nije progutala istu.

-Seleste, ja sam te doveo do vrha. A sada ću ja biti taj koji će te vratiti na dno.

Odvezao je i zatim rekao:

-Skini se!
-Molim?! – rekla je iznenadjeno
-Želim da se podsetimo starih vremena.


U tom trenutku u glavi su joj se vratile slike njihovog poslednjeg susreta. Setila se onog dana kada je silovao.

-Ne... Molim te nemoj ponovo...
-Hoćeš li se skinuti sama ili ja da te skinem?!


Dok je ovo izgovarao već je otkopčavao šlic. Ona je uplašeno gledala svuda oko sebe.

-Nemaš gde da pobegneš. I ne smeš to da učiniš. Izgleda da i dalje nisi svesna da te imam u šacu. Od danas ćeš morati da radiš sve što ti ja naredim.

Nije mogla da zadrži suze dok je skidala deo po deo odeće sa sebe. Našla se obnažena pred njim. Osećala se poniženo. Nemoćno. On joj je prišao, gurnuo na zemlju, legao preko nje i grubo prodor u nju. Iživljavao se neko vreme nad njom. U jednom trenutku je kroz uzdahe rekao:

-Blizu sam... Svršiću... Mogu u tebe i onako si nesposobna da zatrudniš...

Ove reči koje je izgovorio dodatno su je dotukle.

Armando, Ingrid i Hektor su doručkovali. U pozadini se čuo upaljen televizor na kome je išao prilog o nestanku Seleste.

-Pročitala sam malopre na nekom portalu da policija sumnja da je oteo Silverio. Je li to istina? – upitala je Ingrid
-Ne želim da pričam o njoj. Ja nemam nikakve veze sa tim slučajem. A i da znam nešto ne bih smeo da ti kažem.

U priču se umešao Nektor koji je rekao:

-Armando, koliko ste Seleste i ti bili u vezi?
-Nešto više od godinu dana. Ali kao što sam rekao ne želim da pričam o njoj. Ona je deo moje prošlosti.
-Nemoguće da te ne zanima šta će biti sa njom. Sigurno bi ti bilo žao kada bi je taj Silverio ubio.


Armando se zamislio na ove Hektorove reči.

Seleste je išla ulicom. Delovala je dezorjentisano. Otežano se kretala. U glavi su joj se neprestano vrtele slike silovanja koje je upravo ponovo preživela. U jednom trenutku zavukla je ruku u tašnu. Napipala je nešto. Izvukla je kesicu u kojoj se nalazio beli prah.


-Kokain.... Prokleti Enrike...

Neko vreme je posmatrala kesicu. Krenula je da je baci u kantu sa djubre ali se u poslednjem trenutku predomislila i vratila je u tašnu. Zatim je nastavila da hoda niz ulicu, pridržavajući se s vremena na vreme za zid.

KOLUMBIJA

Telma je bila pored bazena. Pričala je telefonom.


-Horasio, ništa ne brini. Roba je spremna. Sve je isplanirano do poslednjeg detalja. Nemaš razloga za brigu.

Kada je prekinula vezu došao je Andres koji je rekao:

-Moram da razgovaram sa tobom.
-O čemu? Šta se sad desilo?

-Marinela je trudna.
-Molim?! Nemoj mi reći da je dete tvoje!
-Ne znam... Ona kaže da jeste...
-Pa ti si posle svega nastavio da se krešeš sa njom?!
-Šta da ti kažem... Muško sam...


MEKSIKO

Saldivarovi su kod kuće. Nestor, Agata, Hisela, Felipe i Anhela su bili u dnevnoj sobi.


-Sad već ozbiljno počinjem da se zabrinjavam. – rekao je Nestor
-Misliš da je zaista Silverio taj koji je oteo? – upitala je Hisela
-Nema nam druge nego da se pomirimo sa tim da je više nikada nećemo videti, barem ne u jednom komadu.- rekla je Agata
-Mama, molim te. Kako možeš to da kažeš?! - rekla je zgroženo Anhela


U tom trenutku u kuću je ušla Seleste. Svi osim Agata su skočili i krenuli ka njoj.

-Seleste, gde si bila? – upitao je Nestor
-Jesi li dobro?- upitala je Hisela
-Jesu li te povredili? – upitala je Anhela
-Dobro sam, dobro sam... – promrmljala je
-Pa gde si bila? Šta ti se desilo? – upitala je Hisela
-Ne želim sad da pričam o tome... Želim da se odmorim...
-Ali... Seleste...


Seleste je prekinula Hiselu i rekla:

-Rekla sam da ne želim sada da pričam o tome! Samo želim da budem sama!

Krenula je da se penje uz stepenice. Nestor je primetio njenu dezorjentisanost i otežan hod.

KOLUMBIJA


Telma, Andres i Gudelia su bile u dnevnoj sobi.

-Moja unuka je neutešna. Ceo dan je plakala u svojoj sobi.
-Baš mi je žao. Trebala je da razmišlja o posledicama pre nego što je uskočila u krevet mog brata!
-Ona je još uvek previše mlada da bi rodila dete. – rekla je Gudelia
-Mislim da je najbolje da abortira. – rekao je Andres
-Lako je tebi to da kažeš! Neće tebi raditi abortus već njoj!
-E pa vaša unuka je podjednako kriva kao i on. Ako niste znali za pravljenje bebe je potrebno dvoje. Ne donose ih rode.
-Jako si duhovita.
-Nadam se da se svi slažemo sa tim da je abortus najbolje rešenje. – rekla je Telma


Gudelia je na kraju potvrdno klimnula glavom.

MEKISKO


Armando i Brendon su bili u policijskoj stanici. Brendon je pričao telefonom.

-Trebalo je da nas obavestite o svemu... Da, naravno... Razumem... Gospodja Falkon će morati da dodje da joj uzmemo izjavu...

Armando je pomno slušao njegov razgovor. Kada je prekinuo vezu upitao ga je:

-Šta se desilo?
-Pojavila se. Nestor Saldivar je zvao da me obavesti da su platili otkup i da je Seleste Falkon sada kod kuće.


Armando se nasmejao.

-Što se smeješ?
-Tek tako su je pustili? Siguran sam da je sve ovo bio samo marketinški trik. Želeli su da privuku pažnju i uspeli su u tome. Danas je bila na svim naslovnicama.
-Ma daj. Ko bi se igrao sa takvim stvarim?
-Seleste Falkon je spremna na sve. Videćeš da sam bio u pravu kada za nekoliko dana izda novu knjigu ili izadje njen novi film. Sve ovo je bio samo jedan vid promocije.


Seleste je bila u tuškabini. Plakala je i grubo trljala svoju kožu sundjerom za tuširanje. Kroz glavu su joj neprestano prolazile slike trenutaka koje je proživela u protekla 24 časa.

Kada je izašla iz kupatila u sobi je zatekla Nestora koji je besno rekao:


-Sada ćeš mi objasniti šta se zaista desilo i gde si bila!
-Nestore, nisam raspoložena za...
-Ja nisam raspoložen za tvoje gluposti! Ne možeš tek tako da nestaneš! Cela zemlja bruji o tvojoj otmici!
-Kakve ja veze imam sa tim? Ja nisam bila oteta.
-Gde si onda bila?!
-U poslednje vreme se desilo dosta toga... Izgubili smo našu bebu... Sve to mi je teško palo... Morala sam malo da se osamim... Da razmislim o svemu...
-Zar nisi mogla da me obavestiš o tome?! A ne tek tako odlučiš da odeš ko zna gde i ne javiš se nikome. I još ostaviš svoja otvorena kola na periferiji grada gde ih je pronašla policija.  
-Ja sam kola ostavila na jednom parkingu u centru. Ne znam kako su završila tu gde su ih pronašli. Verovatno ih je neko ukrao.


Nestor se zamislio na trenutak i onda rekao:

-Zbog čega me lažeš?! Sad sam se setio da je policija pronašla tragove tvoje krvi u gepeku.

Seleste se zbunila. Nija znala šta da kaže.

-Udarila sam se... Kada sam uzimala stvari iz gepeka udarila sam glavom u vrata... Evo vidi...

Pokazala mu je udarac na glavi.

-Seleste, sve ovo mi je tako sumnjivo.
-Ne znam šta ti je sumnjivo. Da sam zaista bila oteta ne bih sada bia ovde. Jesi li platio otkup?!
-Ne, nisam.
-Onda?! Ko bi me pustio tek tako?!


Izgleda da je uspela da ga ubedi.

-U redi. Nemoj više ovo da radiš. Ali kad si već napravila ovu glupsoti moramo je iskoristit na najbolji mogući način.
-Šta hoćeš time da kažeš?!
-Tvoj nestanak je izazvao veliku pažnju medija i javnosti. Nadam se da razumeš da nisam mogao da im kažem da si tek tako rešila da nestaneš na 24h.
-Šta si uradio?
-Javio sam policiji da si se pojavila. Ali sam ih slagao. Rekao sam im da su otmičari stupili u kontakt sa mnom, da sam platio otkup i da si nakon toga vraćena.
-Zbog čega si to uradio?!
-Seleste, možda sada nisi svesna ali ovo je odličan marketing za tebe? Telefon mi je usijan ceo dan. Odavno nije vladalo ovoliko interesovanje za tebe. Sutra ćeš da zoveš svoju izdavačku kuću. Reći ćeš im da si završila sa pisanjem nove knjige.
-Molim?! Ali ja nisam ni počela da je pišem!
-Imaš završenu onu sa kojom nisi zadovoljna.
-Sam si rekao. Nisam zadovoljna tom knjigom, zbog toga je nisam ni objavila.
-Seleste, tvoji čitaoci će progutati sve što im podvališ. Posebno u ovom trenutku. Moramo da iskoristimo ovo interesovanje medija za tebe. A sad se spremi jer sam ti za večeras ugovorio gostovanje u jednoj emisiji.
-Kakvoj sad emisiji?
-Emisiju u kojoj ćeš pričati o svojoj otmici. Moramo da se dogovorimo šta ćeš tačno reći.


Seleste ga je u čudu posmatrala. On je uhvatio obema rukama za lice, pogledao pravo u oči i rekao:

-Seleste, slušaš li me?! Šta ti je?! Sva si iizgubljena kao da si drogirana.
-Popila sam neke lekove za smirenje... Možda sam malo preterala...


Pao je mrak. U toku je emisija u kojoj gostuje Seleste. Sa suzama u očima pričala je o svojoj otmici, o strahu i torturi koju je preživela.

Enrike je bio u svom stanu. Gledao je emisiju. Našao se u čudu.


-Stvarno si besramna.

NEKO VREME KASNIJE


Adela je vodila svoju emsiju.

„Danas se u prodaji našla nova knjiga čuvene i kontraverzne spisateljice Seleste Falkon pod nazivom „Kuća u šumi“. Promocija i potpisivanje knjiga zakazano je za sutra u 12h u prostorijama njene izdavačke kuće.“


Armando i Brendon su gledali emisiju.

-Šta sam ti rekao? Sve ono je bio marketinški trik.
-Ne mogu da verujem. Ali nemamo ni jedan dokaz za to.
-Kao i uvek. Seleste kad laže to radi bez greške.


Seleste i Enrike su ušli u neki stan.

-I kako ti se čini?!

Seleste je nezainteresovano pogledala oko sebe i rekla:

-Lep je.
-I ja ne bih mogao da se radujem da sam na tvom mestu. Koliko te je samo koštao ovaj stan. Hajde, dodji da vidiš spavaću sobu.


Ušli su u spavaću sobu. On se zaleteo i skočio na krevet.

-Ovo je krevet gde ćeš biti moja kad god ja to poželim.
-Kako možeš da spavaš sa ženom koja je naručila tvoje ubistvo?
-Mogu. Jel znaš zbog čega?
-Zbog čega?
-Zbog toga što znam koliko ti se gadim i kakvo to mučenje predstavlja za tebe. U to ime skini se. Vreme je da isprobamo novi krevet.


Dok se ona skidala on je prosuo kesicu kokaina na noćni stočić i napravio nekoliko crta. Pokazao je u tom pravcu Seleste i rekao:

-Povuci koju crtu. Možda će ti tako biti lakše.

Seleste je neko vreme posmatrala noćni stočič. Nervozno je trljala ruke. Onda se sagla pored njega i povukla nekoliko linija.

KOLUMBIJA

Telma je bila u svojoj sobi. Ušla je Gudelia koja je uperila pištolj u Telmu i rekla:


-Dosta mi je više svega! Ubiću te pa makar mi to poslednje bilo!


Telma je uplašeno rekla:

-Smirite se...
-Neću da se smirim! Moja unuka je mrtva zbog tebe!
-I sami znate da ja nisam kriva za njenu smrt. Kakve ja veze imam sa tim što se abortus iskomplikovao?!
-Tvoj brat joj je napravio dete!
-Sami ste rekli. Moj brat, ne ja.
-Ti si pronašla tog doktora kod koga smo je odveli na abortus.


Gudelia je bila vidno uznemirena. Plakala je i tresla joj se ruka.

-Spustite ta j pištolj. Može stvarno da upali.

Telma je iskoristila trenutak Gudelijine nepažnje i udarila je po ruci. Pištolj je pao na zemlju. Obe su krenule da ga dohvate. Valjale su se po podu. Telma je u jednom trenutku laktom udarila Gudeliu. Uspela je da uzme pištolj. Ustala je i uperila ga u Gudeliu koja je bila na zemlji.

-Koga ste hteli da ubijete?! Aaaa?! Sad ću ja ubiti vas! Ali mislim da je pošteno da pre nego što umrete saznate neke stvari. Ja nisam odgovorna za smrt vaše unuke ali jesam naredila ubistvo vašeg sina!

U tom trenutku je povukla okidač. Metak je pogodio Gudelio u čelo. U sobu je utrčao Andres koji je rekao:

-Šta se desilo?!


Bio je u šoku kada je ugledao mrtvu Gudeliu.

-Htela je da me ubije. Ali sam na kraju ja ubila nju.
-Šta ćemo da radimo sada?! Šta ćemo sa telom?!
-Zakopaj je negde. Ako neko pita gde je reći ćemo da je nakon smrti sina i unuke rešila da ode daleko.


MEKSIKO

Seleste je stigla kući. Ušla je u svoju sobu. Vadi iz tašne kesicu sa kokainom i ubacuje je u fioku noćnog stočića. U njoj pronalazi neku poruku. Uzima papir na kome piše „Prošlost ne oprašta.“ Baca papir i uplašeno govori:


-Kako?! Kako je ušao ovde i ostavio ovo poruku?!

Kroz odškrinuta vrata posmatrao je Felipe. Vratio se mislima neko vreme unazad:

„Sedeo je u bolničkom krevetu. Lice mu je bilo uvijeno u zavoje. Došao je doktor koji je rekao:

-Vreme je da vidimo rezultate.

Skinuo mu je zavoje. Zatim mu pružio ogledalo. Pogledao se i rekao:

-Prosto neverovatno. Ni sam sebe ne mogu da prepoznam.
-Rekao sam vam da ćete biti prezadovoljni našim zahvatom.

Gledao se u ogledalo neko vreme i zatim rekao:

-Danas je zvanično umro Edgar Dunkan a rodio se Felipe Montalblan.“


Kraj 9. epizode
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Fri Feb 22, 2019 9:27 am
Ostavio sam snimak na kome priznajem da sam ubio Ines, detaljno sam objasnio šta smo sve uradili kako bi okrivili Davida. Onog dana kada se ne budem javio osobi kod koje se snimak nalazi, isti će se naći u javnosti. Ukratko rečeno, držim te u šaci.

Pametno. Baš me zanima kako će se Seleste izvući iz ovoga, i da li će se uopšte izvući. Onoliku količinu surovosti niko ne može podnijeti i ostat normalan.  Neutral Doduše, ne mogu da je pravdam za ubistva i podmetanje ubistva. Ali, teško mi je bilo čitati o iživljavanju Enriekea nad njom, i o psihičkom i fizičkom. Naravno, sada se opet navukla na drogu i tablete, ne piše joj se dobro, svakako. Čisto sumnjam da će imati sretan kraj.

-Nema nam druge nego da se pomirimo sa tim da je više nikada nećemo videti, barem ne u jednom komadu.- rekla je Agata

Kakav ženski kreten. Razumijem ja netrpeljivost i da joj se Seleste ne dopada, ali zbijanje šala na račun serijskog ubice je dno dna.

Očekivano, i Gudelia i Marinela su stradale. Strašno mi je to što se Marinela uopšte ne pitala da li će abortirati ili ne. Jes' da je maloljetna, ali svejedno, u pitanju je njeno tijelo i zdravlje. Neutral Ne bi me čudilo da je namjerno Telma poslala kod nekog nestručnog doktora koji radi s ko zna kakvim instrumentima i ko zna kakvim uslovima, i vjerovatno nelegalno.

-Danas je zvanično umro Edgar Dunkan a rodio se Felipe Montalblan.“

E ovo je bilo očekivano i neočekivano. Znala sam da je Felipe neko ko je promjenio lični opis, ali nisam uopšte očekivala da je Edgar. Sviđa mi se njegovo pojavljivanje. Ono što mene zanima jeste da li su se on i Enrike  na neki način udružili, ili su slučajno počeli napadi na Seleste u isto vrijeme. I da li Anhela zna ko je Felipe?

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Feb 25, 2019 1:23 am
10. epizoda

Felipe se vratio u sadašnjost. Špijunirao je Seleste koja je izbezumljeno posmatrala poruku koju je držala u rukama.

-Svi moji problemi počeli su onog dana kada si se ti pojavila u mom životu. Neću se smiriti dok te ne uništim.

Vanesa je bila u doktorskoj ordinaciji. Preko puta nje sedeo je doktor.

-Bez okolišanja. Recite mi šta imam.
-Rak… Grlića materice…


Nakon kratkog šoka Vanesa je rekla:

-Izvinite… Malo sam u šoku… Ipak se ne dobija svaki dan ovakva vest…
-Hoćete čašu vode?
-Nema potrebe. Hoću da mi iskreno kažete koje su šanse da preživim?
-Gospodjo, neću da vas lažem. Rak je već u odmakloj fazi. Naravno šanse za oporavak postoje ali moramo početi sa lečenjem što pre.
-Naravno. Želim da se borim. Želim da pobedim bolest. Samo moram da razmislim o svemu ovome.


Armando je bio u policijskoj stanici. Išao je kroz hodnik i vikao:

-Brzo! Nemamo vremena za gubljenje! Pobećinće nam!

Lorensa je bila u svom stanu. Zazvonio je telefon. Javila se. To je bio Horsio koji je rekao:

-Jesi li videla vesti?!
-Ne. Šta se desilo?!
-Sinoć nas je neko slikao dok smo bili na večeri. Naša slika je preplavila internet.
-Molim?!
-Policija će verovatno doći svakog trenutka po tebe. Moraš da bežiš.
-Gde?! Gde se ti sada nalaziš?!
-Ja upravo ulazim u avion. Idem u Gvatemalu dok se situacija malo ne smiri.
-Mogu li ja da idem sa tobom?!
-Nemam vremena da te čekam. Ne znam koliko policija zna. Možda su mi za petama. Moram što pre da pobegnem iz Meksika.
-Ne možeš da me ostaviš ovde! Šta ću da radim ako me uhvate?
-Potrudi se da do toga ne dodje. A ako se to desi drži jezik za zubima.
-Ali…
-Za početak se sakrij negde. A ja ću se potruditi da te izvučem iz zemlje.


Nestor i Agata su gledali televiziju.

-Ne mogu da verujem. Kakve veze Lorensa ima sa tim mafijašem?
-Mama, otkud ja znam. Ja odavno nisam upućen u njen život.
-Samo nam je još ovo falilo.


Nestor je pomno slušao vesti. Bio je vidno nervozan.

-Moram da obavim važan poziv.

Nakon što je ovo rekao otišao je u radnu sobu. Uzeo je telefon i pozvao Lorensu.

-Lorensa, šta se ovo dešava?!
-Ne znam… I ja sam upravo saznala za slike…
-Kakve veze ti imaš sa Horasiom?! Od kada se vidjaš sa njim?!
-Nestore, zar ne misliš da je malo kasno za tvoju ljubomoru?
-Naravno da nisam ljubomoran. Samo me zanima kakve veze imaš sa njim.
-Nemam vremena da ti bilo šta objašnjavam. A iskreno ni ne osećam potrebu da ti se pravdam.
-Gde se sada nalaziš?
-Trenutno sam u kolima. Pobegla sam iz svog stana jer će me sigurno tamo policija prvo tražiti.
-Gde ćeš da se sakriješ?
-Idem u svoju vikendicu. Skoro da niko ne zna da je uopšte posedujem.
-Lorensa, u slučaju da te uhvate…
-Pa naravno… Zbog toga si me i zvao… Baš te briga za mene… Tebe samo zanima da ne kažem policiji za tvoje prljave poslove sa Horasiom… Odjebi Nestore!


Besno je spustila slušalicu.

Armando i Brendon su bili u holu zgrade u kojoj živi Lorensa. Pričali su sa čuvarem.

-Pre koliko je izašla? – upitao je Armando
-Ne znam tačno… Pre jedno 20 minuta…
-Do djavola! – rekao je besno Armando


Hisela i Tomas su bili u dvorištu fakulteta. Ona je gledala nešto na telefonu.

-Vidi ovo.

Pokazala je telefon Tomasu.

-Zar to nije tvoja nekadašnja maćeha?
-Jeste.
-Kakve veze ona ima sa tim mafijašem?
-Ne znam. I ja sam u šoku.


U tom trenutku je došao Hektor koji je rekao:

-Tomase, moram da razgovaram sa tobom!
-Ostaviću vas same. Počinje mi čas.


Nakon što je ovo rekla Hisela je otišla.

-Šta ti je? Deluješ nervozno. – upitao ga je Tomas
-Uvalio sam se u probleme.
-Kakve probleme? Šta si uradio?
-Sinoć sam opet kockao.

-Koliko si pukao?!
-20000.
-Pezosa?
-Ne. Dolara.
-Jesi li ti lud?! To je puno novca!
-Znam… Ne znam kako da skupim tu lovu… Jel imaš nešto da mi pozajmiš?
-Imam ali ni blizu koliko ti treba. Imam u šteku nešto. Mogu da tražim od mojih ali nikada mi neće dati toliki novac bez objašnjenja.
-Ne znam šta da radim. Dali su mi nedelju dana rok da isplatim dug.


Adela je vodila svoju emisiju.

“Nakon što su jutros objavljene slike Lorense Ferer u društvu gvatemalskog narkobosa Horasia Bermudeza, izdat je nalog za njeno saslušanje. Medjutim, policija nije uspela da je pronadje na mestu njenog prebivališta. Lorensa Ferer se trenutno nalazi u bekstvu i za njom je raspisana poternica.”


Lorensa je bila u svojoj vikendici, koja se nalazila u jednoj šumi nedaleko od prestonice. Gledala je vesti.

-Šta da radim?! Ne mogu da verujem da me je Horasio ostavio samu sa ovim problemom! Završiću kao Kejt del Kastiljo zbog saradnje i prikrivanja Ćapa.

Uzela je flašu sa viskijem, sipala u čašu i popila na eks. Zatim je rekla:

-Moram što pre da pobegnem odavde? Moram da odem negde daleko. Ali za to mi je potreban novac. Puno novca. Mislim da je konačno došlo vreme da naplatim svoje ćutanje.

Agata je bila u svojoj sobi. U tom trenutku je zazvonio njen telefon. Javila se.

-Donja Agata.
-Lorensa?!
-Da, ja sam.
-Moram priznati da sam iznenadjena tvojim pozivom.
-Verujem da jeste. Sigurno ste videli u medijima šta mi se dešava.
-Jesam. I moram priznati da sam jako razočarana. Nisam očekivala da si u kontaktu sa takvom vrstom ljudi. Ali i dalje ne razumem zbog čega me zoveš? Šta želiš od mene?
-Zovem da vas pitam koliko po vašem mišljenju vredi moje ćutanje?
-Molim? Ne razumem pta hoćeš da kažeš?
-Ok. Biću jasnija. Koliko ste spremni da platite da javnost ne sazna da je vaša prva snaja Monika živa?


Agata je bila u šoku.

Pao je mrak. Armando i Ingrid su bili kod kuće.


-Jesi li sigurna da ne znaš gde bi mogla da bude? Sigurno te nije zvala?
-Ne, nije. Rekla sam ti već sto puta. Ja i dalje ne mogu da verujem da Lorensa ima bilo kakve veze sa tim čovekom.
-E pa poveruj. Tvoja drugarica je u velikom problem.
-Šta će biti sa njom ako je uhvatite?
-Verovatno će biti optužena za saučesništvo. Za Horasiom Bermudezom je odavno raspisana internacionalna poternica. Kako se ona vidjala sa njom, verovatno će biti optužena sa prikrivanje i opstrukciju pravde.


U tom trenutku je iz sobe izašao Hektor koji je užurbano prošao pored njih a da ih nije ni pogledao. Ingrid ga je zaustavila i rekla:

-Hektore! Gde si krenuo?!
-Idem da se vidim sa društvom.


Izašao je iz stana.

-Šta mu je? – upitao je Armando
-Ne znam. Ceo dan je čudan. Čim je došao kući odmah se zatvorio u sobu. Nije hteo ni da jede.


Hektor je ušao u kola. Uzeo je telefon i pozvao Tomasa.

-Eee gde si?!
-Evo me blejim sa nekim ortacima.
-Hoćeš sa mnom da ideš na jedno mesto?
-Gde?
-Moram nešto da proverim. Hajde da mi praviš društvo.
-Hajde.
-Reci mi gde si da te pokupim.


Vanesa i Ana su bile kod kuće. Obe su bile uplakane.

-Ne, neću te ostaviti samu. Idem sa tobom. – rekla je Ana
-Ne možeš to da uradiš. Izbori su pred tobom. Pridružićeš mi se u SAD-u kada prodju izbori.
-A šta ako…
-Ne! Ne govori to! To se neće desiti! Moj brat od strica je jedan od najboljih onkologa u svetu. Sigurna sam da ću uz njegovu pomoć izaći kao pobednik iz cele ove situacije.
-Plašim se. Ne želim da te izgubim.
-Slagala bi te kada bi rekla da se ja ne plašim. Ali tako je kako je. Ne možemo ništa da promenimo. Jedino mi preostaje da se borim. I boriću se jer želim da provedem još mnogo godina sa tobom.


Obe su plakale. Poljubile su se.

Seleste i Nestor su bili u svojoj spavaćoj sobi. Ona je delovala pospano.

-Ne mogu da verujem šta sam propustila dok sam spavala.
-Šta se dešava sa tobom? Izgledaš kao da te je pregazilo nešto.
-Jako me je bolela glava. Zbog toga sam popila lek za spavanje i komirala se. Nego, šta kaže donja Agata o trenutnim dešavanjima? Nadam se da je sada konačno shvatila da je Lorensa daleko od dame.
-Nije vreme za tvoje šale! Ovo što se dešava je veoma ozbiljno.
-Kakve mi veze imamo sa tim? Šta nas briga šta će biti sa Lorensom?
-Ona je ipak bila moja supruga.
-Koju sigurno nikada nisi voleo. Kao što ne voliš ni mene. Ti jedino voliš Leonarda.
-Ne mogu sada da se raspravljam o tome sa tobom. Ti odavno znaš za moju i njegovu vezu.
-U pravu si. Ali nisam bila upućena kada sam se udala za tebe.
-Šta to menja? Udala bi se za mene čak i da si znala. A znaš zbog čega bi to uradila? Zbog toga što te je zaslepila ambicija. Bila si očarana idejom što ćeš postati supruga čuvenog Nestora Saldivara i samim tim postati deo džet-seta. Pre udaje za mene jesi bila poznata i uspešna ali svi su na tebe gledali kao na nižu klasu. Sve što si dotakla pretvarala si u uspeh. Ali uprkos tome nisi imala poštovanje ljudi iz ovog posla. Prosto bila si obeležena onim skandalom koji te je proslavio. Ali udajom za mene situacija se dosta promenila. Postala si gospodja Saldivar a to prezime samo po sebi uvažava ogromno poštovanje.


Seleste je neko vreme razmišljala a onda pomalo razočarano rekla:

-Na kraju se ispostavilo da je ambicija bila obostrana. Oženio si se sa mnom kako bi izvukao svoju firmu iz krize u koju je u to vreme zapala. Samo što sam ja to saznala mnogo kasnije.

KOLUMBIJA

Telma je pričala telefonom sa Horasiom.


-Jesi li siguran da ne zna nešto što bi moglo da nas ugrozi?
-Nemaš razloga za brigu.
-Nadam se da je tako. Bilo bi smešno da nakon toliko godina budeš uhvaćen zbog neke tamo tvoje ljubavnice.
-Opusti se. Sve će biti u redu.


MEKSIKO

Hektor i Tomas su bili u kolima.

-Hoćeš li mi više reći gde idemo?
-Uskoro ćeš saznati


Hektor je ubacio u veću brzinu i dodao gas.

Za to vreme Lorensa i Agata su bile u nekom mračnom i napuštenom parku.

-Kako ja mogu da budem sigurna da mi nećeš tražiti više novca?!
-Jedino vam preostaje da mi verujete na reč.


Uzela je torbu iz Agatinih ruku i rekla:

-Koliko ima unutra?
-Pola miliona. To je sve što imam.
-Sigurna sam da imate mnogo više. Vi ste bili glumačka legenda ove zemlje. A godinama unazad živite od novca vašeg supruga a onda i sina. Gde su pare što ste zaradili tokom vaše karijere?
-Nemam nameru da ti se pravdam. I ovo što sam ti donela je previše.
-Nemojte tako da razgovarate sa mnom! Ne znam da li ste svesni da vas držim u šaci?! Ako javnost sazna šta ste uradili sa jadnom Monikom to će biti kraj vaše porodice!
-Ne znam što time ucenjuješ mene. Zbog čega nisi tražila od Nestora novac?
-Ne brinite se. I on će doneti isto koliko i vi. Sa njim ću se naći malo kasnije.


Agata je besno pogledala.

Nestor i Leonardo su ulazili u kola. On je ubacio kožnu akt tašnu na zadnje sedište.

-Nestore, to je puno novca.
-Znam. Ali šta mogu drugo da uradim? Prosto me drži u šaci. Ukoliko joj ne dam milion dolara izneće u javnost da u firmi perem novac za Horasia Bermudeza.
-Iskreno, čisto sumnjam da ona ima neke dokaze za to.
-Verujem da nema. Ali njena reč bi bila dovoljna da policija počne da zabada nos tamo gde im nije mesto.
-I tek tako ćeš joj dati tolike pare? Ne znam da li si svestan da ona tako može doživotno da te ucenjuje.
-Znam. Ali na ovaj način ću je bar držati pod kontrolom neko vreme dok se sve ovo ne stiša. Šta drugo mogu da uradim u ovom trenutku?
-Ne znam… Stvarno ne znam… Ne znam ni što si se uopšte i upustio u celu tu priču sa Horasiom…
-Ne kažu uzalud da je čovek proklet i da para nikada nije dosta.


Leonardo je pogledao na sat. Bilo je tačno 23:30h.

-Koliko nam treba do njene vikendice?
-Nekih sat vremena.


Hektor i Tomas su konačno stigli na svoje odredište. Hektor je zaustavio automobil.

-Odavde ćemo morati peške.

Izašli su iz kola.


-Hektore, šta se dešava?
-Moram nešto da proverim.


Pokazao mu je rukom u pravcu vikendice.

-Mrak je. Izgleda da nije tu.
-O čemu pričaš? Ko nije tu?
-Lorensa Ferer.
-Molim? Kakve ti veze imaš sa njom?
-Lorensa je najbolja prijateljica moje keve. Medjutim nas dvoje smo već neko vreme u nekoj šemi.
-Krešeš drugaricu svoje keve?
-Da. Ali to sada nije bitno. Sigurno si danas u vestima ili novinama video šta se dešava sa njom.
-Jesam. Hisela mi je baš pokazala. Ona je njena nekadašnja maćeha.
-Jao da. Na to sam skroz zaboravio.
-I dalje mi nije jasno šta radimo ovde.
-Kada sam video da je za njom raspisana poternica i da je u bekstvu pomislio sam da se možda krije ovde. Ovde samo nas dvoje proveli jedan vikend zajedno. Palo mi je na pamet da joj tražim 20000 u zameni da ne kažem policiji gde se krije. Ali moj plan je pao u vodu jer očigledno da nije ovde.


Pokazao je u pravcu vikendice koja je bila u mrklom mraku. Medjutim, u tom trenutku se začuo zvuk automobile. Ubrzo su njihove oči obasjali farovi. U jednom trenutku iz auta je izašla Lorensa i začudjeno rekla:

-Hektore, šta ti radiš ovde?!

Za to vreme Seleste je bila u svojim kolima. Bila je vidno nervozna. U jednom trenutku je zakočila i parkirala se pored puta. Izvadila je iz tašne kesicu sa kokainom. Prosula je isti na kontrol tablu i napravila nekoliko crta. Zatim je iste povukla. Nakon toga se pogledala u ogledalo i rekla:

-Prokleta Lorensa! Prokleti Enrike!

Kraj 10. epizode
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Feb 25, 2019 1:40 pm
Iznenađenje mi je da je Monika živa. Gdje je i što se dešava s njom? Kontam da će se pojaviti. Very Happy

Scene oko Lorensinog odlaska u vikendicu, Hector i Thomas, Seleste, Nestor i Leonardo koji je traže, su odlične. A baš sam tokom čitanja ove epizode pomislila na Hectorovu i Lorensinu vezu koja se nije pominjala više od jednom, i baš sam onda dobila odgovor zašto je to bitno - da bismo imali više osumnjičenih i više ljudi na mjestu zločina što je odlična ideja. Samo mi nije jasno zašto Seleste stavlja u isti koš i Lorensu i Enrikea. I kako je znala za vikendicu, pratila muža?


U stvari sad vidim, da je ona zastala pored puta, ne kod vikendice. Ali, svakako znamo da će  se i on tamo naći.

Pretpostavila sam da će Lorensino stradanje imati neke veze s njenom upetljanošću sa Horasiom.

Završiću kao Kejt del Kastiljo zbog saradnje i prikrivanja Ćapa.

lol!

Žao mi je Vanese. Nisam očekivala da će se razboljeti. Čini mi se da je ovo prvi put da se neki lik u tvojima pričama razboli od raka ili nečeg ozbiljnog, a da to nije sida. Zato me je i iznenadilo.

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Mon Feb 25, 2019 2:21 pm
Iznenađenje mi je da je Monika živa. Gdje je i što se dešava s njom? Kontam da će se pojaviti.

Sve u svoje vreme.

Scene oko Lorensinog odlaska u vikendicu, Hector i Thomas, Seleste, Nestor i Leonardo koji je traže, su odlične. A baš sam tokom čitanja ove epizode pomislila na Hectorovu i Lorensinu vezu koja se nije pominjala više od jednom, i baš sam onda dobila odgovor zašto je to bitno - da bismo imali više osumnjičenih i više ljudi na mjestu zločina što je odlična ideja. Samo mi nije jasno zašto Seleste stavlja u isti koš i Lorensu i Enrikea. I kako je znala za vikendicu, pratila muža?

Pa moramo napraviti neku misteriju oko toga ko je ubio. Eto sad se vraćamo na početak priče, odnosno na prvu scenu. A uskoro će biti objašnjene i neke stavri iz prošlsoti, npr poslednja scena iz prve sezone, onda šta je bilo sa Seleste i Armandom...

Žao mi je Vanese. Nisam očekivala da će se razboljeti. Čini mi se da je ovo prvi put da se neki lik u tvojima pričama razboli od raka ili nečeg ozbiljnog, a da to nije sida. Zato me je i iznenadilo.

Iskreno više se ni ne sećam. Eto znam da je ona mala kako god da se zvala u "Dva lica" imala leukemiju. Toga sam se sad setio. Verovatno je bilo još nešto.
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Tue Feb 26, 2019 8:23 am
npr poslednja scena iz prve sezone, onda šta je bilo sa Seleste i Armandom...

cheers cheers cheers

I čekam da vidim kako su se Anhela i Felipe spojili.

____________
Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Wed Feb 27, 2019 3:27 am
11. epizoda

SAT I PO VREMENA KASNIJE

Lorensa je ležala u lokvi krvi. Pored nje je stajala Seleste. U ruci umazanoj krvlju držala je statuu koji je predstavljao jednu od brojnih nagrade koje je Lorensa dobila tokom svoje glumačke karijere. U tom trenutku u vikendicu je uletela policija. Jedan od njih je glasno rekao:


-Ruke uvus! Uhapšena si!

Seleste ga je poslušala. Ispustila je na pod statuu a potom digla ruke.

6 sati ujutru. Adela se uključila uživo u jutarnji program.

“Lorensa Ferer, za kojom je juče raspisana poternica zbog saradnje i prikrivanja gvatemalskog narkobosa Horasia Bermudeza, noćas je pronadjena mrtva u svojoj vikendici u kojoj se krila od policije. Verovatno svi mislite da je za njenu smrt odgovoran spomenuti narkobos, medjutim pored njenog beživotnog tela pronadjena je ni manje ni više poznata spisateljica i scenaristkinja Seleste Falkon. Ona se trenutnu nalazi u pritvoru. U narednim uključenjima obaveštavaću vas o daljem toku dogadjaja.”

Seleste je bila u sali za ispitivanje. Neprestano je gledala u jednu tačku.  U jednom trenutku je ušao Armadno i rekao:

-Seleste Falkon, ja sam inspektor Armando Tores i zadužen sam za vaš slučaj.

Ona se okrenula ka njemu i samo ga pogledala.

-Ovako je sve počelo pre nešto više od 5 godina? Sećaš li se?

Nije ništa odgovorila na ovu konstataciju.

-Samo što se ovaj put neće završiti na isti način. Ovaj put se neću smiriti dok te ne strpam iza rešetaka gde ti je i mesto.

Seo je prekoputa nje, bacio fasciklu na sto i rekao:

-Pa da počnemo.

Ispred kuće Saldivarovih bili su okupljeni brojni novinari. Nestor je pokušao svojim automobilom da izadje iz dvorišta. Ali su ga novinari bukvalno opkolili. Na kraju je otvorio prozor i rekao:

-Pustite me da prodjem. Još uvek ne mogu ništa da vam kažem jer ni sam ne znam šta se desilo.

Agata, Hisela i Anhela su bili u dnevnoj sobi. Ušao je Felipe koji je rekao:

-Ispred kuće se nalazi na desetine novinara. Nestor je jedva uspeo da izadje svojim kolima.
-Ne, ovo je definitivno kraj naše porodice i ugleda naše firme. Samo je Nestoru moglo da padne na pamet da se oženi sa ženom koja je u prošlosti već bila optužena za ubistvo.
-Bako, to što pričaš je sada najmanje bitno. Lorensa je mrtva. I sigurna sam da je Seleste nije ubila.
-Ti mi nešto pa znaš. Da si bila tako pametna ne bi zaradila sidu.


Anhela i Felipe su bili iznenadjeni ovim što su upravo čuli.

-I sama znaš da nemam sidu već HIV. Ali to je sada nebitno. Lorensa je mrtva.
-I za nju me baš briga. Juče je glavna vest u medijima bila ta da je za mojom bivšom snajom raspisana poternica zbog prekirivanja nekog tamo narkobosa. Danas je glavna vest ta da je moja sadašnja snaja ubila bivšu.
-Mama, još uvek nismo sigurni u to. Mi zapravo ne znamo šta se desilo.
-Pametnom nije potrebno da se crta. Uhvaćena je pored Lorensinog beživotnog tela. Gde ćete veći dokaz od toga da je ona ubica?!

Na vrhu stepeništa pojavila se Rosa koja je rekla:

-Donja Agata, Himena je jako nervozna. Želi da vas vidi.

Agata je krenula da se penje uz stepenice. Dok su isle ka sobi Rosa je rekla:

-Celu noć je bila nervozna. Neprestano je pitala za vas. Tražila sam vas u sobi ali niste bili tu.
-Bila sam u radnoj sobi. Čitala sam knjigu i zaspala sam tamo.


Slagala je a da nije ni trepnula.

Leonardo je bio u svom stanu. Gledao je vest i istovremeno pričao teleofnom sa Nestorom.

-Kako da ne budem zabrinut?! Ok, javi mu čim nešto saznaš.

U tom trenutku je iz sobe izašla Selena koja je pospano rekla:

-Hisela mi je upravo javila šta se desilo. Znaš li nešto?
-Ne znam ništa. Sad sam se baš čuo sa Nestorom. Krenuo je u policijsku stanicu da vidi šta se dešava.


Seleste i Armando su bili u sali za ispitivanje.

-Znači tvrdiš da si nevina?
-Da, nevina sam.


On se nasmejao i rekao:

-Znači opet su ti smestili?
-Armando, molim te…
-Za tebe sam inspektor Tores. Tako je trebalo uvek i da bude ali eto pogreši čovek. No, da se vratimo na temu. Ko je ovaj put ubica? Prošli put je “bio” tvoj suprug David, da nije možda ovaj put tvoj suprug Nestor?
-Zaista ne bih znala da ti odgovorim na to pitanje. Svakako da je Nestor imao više motiva da ubije Lorensu nego ja. Kakve ja veze imam sa njom?
-Skoro pa nikakve. Osim što si joj preotela muža.


Seleste ga je popreko pogledala i rekla:

-Ja je nisam ubila.
-U redu. Možeš li da mi ispričaš šta se desilo? Zbog čega si uopšte bila u kući žene za kojom je juče raspisana poternica?


Seleste je neko vreme razmišljala i onda rekla:

-Lorensa me je pozvala da dodjem.
-Zbog čega?
-Nebitno… Morala je nešto da mi kaže…
-U ovom trenutku je svaka sitnica bitna. Zbog čega si pristala da se vidiš sa njom? Zašto nisi ispunila svoju gradjansku dužnost i obavestila policiju gde se skriva? Znaš da je to još jedan od zločina koji možemo da ti pripišemo?!
-Morala sam da se vidim sa njom.
-Zbog čega?!
-Ne mogu to da ti kažem. Ali kunem ti se da je ja nisam ubila. Kada sam došle već je bila mrtva.
-I ja sada treba da poverujem u tvoju priču?


Ona je duboku uzdahnula i raširila ruke kao znak nemoći. Zatim je rekla:

-Ne želim više ništa da pričam bez prisustva advokata.

Adela se ponovo uključila u program.

“Nestor Saldivar je upravo stigao u policijsku stanicu. Nije bio raspložen da da bilo kakvu izjavu za medije. Ono što smo mi uspeli da saznamo jeste to da je saslušanje Seleste Falkon i dalje u toku.”


Enrike je bio u svom stanu. Gledao je vesti. Zapalio je cigaretu i nervozno rekao:

-Nije ispalo onako kako sam planirao ali se na kraju možda ipak dobro završi.

Brendon i Nestor su bili u hodniku.

-Zahtevam da vidim svoju suprugu!
-Gospodine Saldivar, nažalost to je u ovom trenutku nemoguće.
-Znate li vi ko sam ja? Mogu sada da…

U tom trenutku je došao Armando koji je rekao:

-Gospodine Saldivar, umesto što pretite mom kolegi bolje pozovite dobrog advokata. Šta više to su želje vaše supruge jer ona ne želi da razgovara sa mnom dok se prvo ne konsultuje sa svojim advokatom?

Vanesa i Ana su bile kod kuće. Gledale su vesti.

-Da li je moguće da je ova žena ponovo umešana u ubistvo? – rekla je Ana
-Iskreno nisam uopšte iznenadjena. Ja nikada nisam ni poverovala u priču da ona nije znala da je njen suprug ubio Ines. Zbog te žene i njenog supruga moj sin Pablo je mrtav. Nadam se da će ovaj put završiti iza rešetaka gde joj je i mesto.


U tom trenutku je došao Tomas koji je oko vrata nosio kragnu. Obe su se uplašile kada su ga ugledale.

-Šta ti se desilo? – upitala ga je zabrinuto Ana
-Imao sam sinoć malu nezgodu.
-Kakvu nezgodu? – upitala ga je Vanesa
-Drug i ja samo se čuknuli.
-Sa drugim automobilom? – upitala jeAna
-Ne. Kada smo izlazili sa parkinga udarili smo u neki stub. Ja sam prilikom udarca napravio nagli pokret i povredio vrat.
-Zbog čega nas nisi zvao? – upitala je Vanesa
-Nisam hteo da vas budim. Srećom nije se desilo ništa ozbiljnije. Nosiću kragnu nekoliko dana i to je to.


Vanesa i Ana su se pogledale. Onda je Vanesa rekla:

-Tomase, moramo da ti kažemo nešto.
-O čemu se radi?
-Imam rak.


Tomas je bio u iznenadjen.

-Rak? Kako? Jel ozbiljno?
-Nije baš sjajno ali ću se boriti. Danas putujem u Los Andjeles. Moj brat od strica je poznati onkolog koji živi i radi tamo.
-Jel ti ideš sa njom? – upitao je Anu
-Ne... Ja sam htela ali...
-Ana će mi se pridružiti kada prodju izbori.


Tomas je bio zbunjen. U jednom trenutku je snažno zagrlio Vanesu i rekao:

-Moraš da ozdraviš. Ne želim da te izgubim.
-Hoću. – odgovorila je ona


Nestor je bio u policijskoj stanici. Došle su Belen i još neka žena.

-Nestore, ovo je moja sestra Margot.
-Margot Paz. Žao mi je što se upoznajemo u ovakvim okolnostima.
-Nestor Saldivar.


Pogledao je Belen i rekao:

-Jesi li sigurna da ona treba da brani Seleste?

Margot se ubacila i rekla:

-Gospodine Saldivar u svojoj dugogodišnjoj karijeri sam izgubila samo nekoliko slučajeva. Verujte mi na reč da ovaj neće biti medju njima.
-Nestore, nije što je moja sestra ali ona je zaista vrhunski advokat.
-Recite mi šta su vam rekli? Šta se tačno desilo sa Seleste?
-Nisu želeli ništa da mi kažu.
-U redu. Sada ću da vidim o čemu se radi.


Armando je bio u svojoj kancelariji. Pričao je sa svojom sekretaricom.

-U redu. Recite joj da udje.

Ubrzo je Margot ušla i rekla:

-Dobar dan. Ja sam Margot Paz, advokat gospodje Falkon.
-Armadno Tores. Meni je dodeljen slučaj vaše klijentkinje. Izvolite sedite.


Nakon što je sela rekla je:

-Možete li da mi objasnište šta se dešava? Zbog čega je moja klijentkinja uhapšena i kakve su optužbe podignute protiv nje?
-Gospodja Falkon je praktično uhvaćena na delu. Kada je policija upala u kuću gospodje Ferer, vaša klijentkinja je zatečena pored njenog beživotnog tela a u ruci je držala trofej za koji verujemo da je oružije kojim je izvršeno ubistvo.
-Mogu li da razgovaram sa svojom klijentkinjom?
-Naravno. Podjite zamnom.


Horhe, Euhenija i Bruno su bili u njenom stanju. Euhenija je rekla:

-Moramo da iskoristimo trenutna dešavanja. Žena zbog koje je uništen ugled naše porodice se ponovo nalazi u središtu nečijeg ubistva. Prevelika slučajnost da bi se to nazvalo samo slučajnošću.
-Kakve veze moja kampanja ima sa Seleste Falkon?
-Definitvno kao i tvoj otac nisi rodjen za politiku.


Horhe je krenuo nešto da kaže ali ga je Euhenija prekinula i rekla:

-Da bi bio političar moraš da uočavaš svaku minimalnu mogućnost iz koje možeš da izvučeš neku korist. U prošlosti je tvoja porodica bila blisko povezana sa slučajem ubistva u koje je umešana Seleste Falkon. I u čitavom tom procesu ti si izgubio rodjenog brata Pabla. U svojim narednim izjavama za medije moraš suptilno istaći da si sam ti kao i tvoja porodica bio žrtva lošeg političkog sistema. Da su zbog nemarnosti policije izgubio brata. Ako pustiš neku suzu to će biti dodatni plus. Ljudi su uvek bili na strani žrtvi. Ne zaboravi da je čak i tvoj otac uspeo narodu da proda tu priču.
-Euhenija je u pravu. Narod je uvek padao na patetiku. – rekao je Bruno
-Nisam siguran da li treba da se mešam u slučaj te žene. Ne bih ponovo da pokrećem celu tu priču. Ines je bila važan deo mog života i najbolje da je ostavimo da počiva u miru.
-Ines je bila elitna prostitutka koja te je ostavila nekoliko dana pred venčanje. Da li je moguće da i dalje gajiš neka osećanja prema njoj?! Daću ti još jedan besplatan savet. I očekujem da mi kažeš hvala jer sam odlučila da više ništa ne radim za džabe. Ako želiš da se baviš politikom moraš da isključiš emocije! Izbori su sve bliže. A Benhamin i dalje vodi na svim anketama. Nemamo još puno vremena da pridobijemo simaptije naroda. Želiš li da budeš predsednik ili ne?!
-Naravno da želim.
-Onda radi sve što ti kažem.


Leonardo i Ingrid su pričali teleofnom.

-Ne mogu da verujem da je ta žena ubila Lorensu.
-Još uvek nismo sigurni da je to istina.
-Naravno da jeste. Na televiziji kažu da su je uhvatili na mestu zločina.
-Na televiziji svašta pričaju.
-Znaš li ti nešto što ja ne znam? Zvala sam Armanda nekoliko puta da vidim šta se dešava ali mi se ne javlja.
-Ne znam ništa. Čuo sam se sa Nestorom kada je krenuo u policijsku stanicu ali mi se još uvek nije javio.


Leonardo je u tom trenutku pogledao posekotinu na svom desnom dlanu.

Seleste i Margot su bile u sali za ispitivanje.

-Seleste, žao mi je što se posle toliko vremena vidimo u ovakvim okolnostima. Imala si sreće da sam trenutno bila u gradu.
-Hvala ti što si tako brzo došla. Moraš da me izbaviš odavde.
-Potrudiću se. Ali moraš da mi ispričaš tačno kako se sve odigralo. Ja nisam ovde da te osudjujem ali moram da znam da li si je ti ubila?


Seleste je pogledala u kameru koja se nalazila u uglu. Margot je učinila isto.

-Nemaš razloga za brigu. Isključene su. Po zakonu nemaju pravo da nas snimaju.

Seleste nije bila previše ubedjena u to ali je na kraju rekla:

-Ne, nisam je ubila. Kunem ti se da je ja nisam ubila. Kada sam stigla u kuću ona je već bila mrtva.
-U redu. Šta si uopšte radila tamo?
-To ne mogu da ti kažem.
-Ako želiš da ti pomognem moraš biti iskrena prema meni.
-U redu. Lorensa me je ucenjivala. Tražila je od mene da joj donesem novac. Valjda je htela da pobegne iz zemlje zbog cele situacije sa tim narkobosom.
-Čime te je ucenjivala?
-To stvarno ne mogu da ti kažem.
-Seleste, trenutno je najvažnije da te izvučem odavde. Čime god da te je ucenjivala ne može biti gore od toga što si optužena za nečije ubistvo. Ili možda jeste?


Znatiželjno je pogledala Seleste koja nije znala šta da odgovori.

-Ne, ne i ne. Ne mogu to da ti kažem. Pronadji način da me izvučeš odavde a da ne moram da kažem policiji da me je ucenjivala.

Margot je neko vreme razmišljala a onda rekla:

-Ok. Slušaj me pažljivo. Ovo ćeš da kažeš policiji.

Armando je bio u kancelariji. Pisao je neke beleške po panou. Zatim je rekao:

-Ovaj put je niko neće spasti. Pa ni čuvena i gotovo nepobediva na sudu Margot Paz.

U kancelariju je ušao Brendon. Armando ga je odmah upitao:

-Je li gotova autopsija?
-Ne. Još uvek nije. Ali smo naleteli na nešto jako zanimljivo.
-Šta to?
-Možda ti je promakla činjenica da se policija iznenada pojavila na mestu zločina.
-Pa verovatno im je neko javio da se tu krije Lorensa Ferer.
-Ne, nije se to desilo. Policiju je pozvao komšija čija se kuća nalazi nedaleko od njene.
-Zbog čega je to uradio?
-Prema njegovoj izjavi nešto pre ponoći u blizini njegove kuće parkirao se jedan automobil. Video je dva momka kako izlaze iz istog i idu niz ulicu. Jedino mesto gde su mogli da odu je njena kuća jer je to poslednja kuća u toj slepoj ulici.  On tome nije pridavao preveliki značaj jer nije znao ko su oni a ni čija je ta kuća. Tek je nedavno kupio svoju kuću i nije poznavao komšiluk. Medjutim, neko vreme kasnije probudila ga je buka. Kada je ustao i pogledao kroz prozor video je da su ta kola verovatno prilikom okretanja udarila u njegovu ogradu i srušila je. Istrčao je napolje da vidi šta se dešava. Ali su njih dvojica utrčali u kola i pobegli. Nije mogao da ih zaustavi ali je uspeo da zapamti broj taablica. Istog trenutka je pozvao policiju da prijavi šta se desilo. Objasnio im je kod koga su u poseti bili i izdiktirao im broj registarskih tablica. Zbog toga je policija došla u kuću Lorense Ferer, ne znajući šta će tamo zateći.
-Jel ste preko registarskih tablica saznali kome pripadaju kola?
-Da. Izvesnom Hektoru Karvahalu.


Armando je bio u šoku. Uzeo je u ruku papir sa brojem tablica i rekao.

-Hektor je sin moje partnerke. A ovo je broj tablica njegovog automobila.

Kraj 11. epizode

Aleida Nunez - Margot Paz
Sponsored content

Obeležena: Žena lakog morala 2 - Page 5 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala 2

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum