Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16155
Join date : 2017-09-12

El juego de las llaves - Page 2 Empty Re: El juego de las llaves

Tue Aug 06, 2019 12:02 am
Meni ovo deluje prezanimljivo, toliko drugačije od svega što smo navikli gledati. Svi poznati glumci, ali u jednoj drugačijoj priči koja me skroz privlači. U traileru nisam uspela pohvatati ko je sa kime par i ko će se sve sa kime izmeniti, koliko ih ima. Ovo obećava dobru zabavu. Kad samo pomislim koliko će ludila izazvati tolike izmene parova, od rađanja novih emocija, kraha veza i brakova, do kraha prijateljstava. Iako je tema zasnovana na seksualnosti, nadam se da će se kvalitetnije pozabaviti i odnosima među svima njima. Čini se da će od stabilnih veza i prijateljstava sa kojom počinje priča, na kraju ovde svako sa svakim biti. U sinopsisu stoji da je dramska komedija, pa se nadam da neće biti samo jeftina komedija, nego da će ipak ponuditi više. Kad se setim da je snimanje ove serije iznedrilo nove parove, onda to obećava da je bilo vatre među njima. Horacio Pancheri i Marimar Vega su na snimanju započeli svoju vezu, dok je Ela Velden postala devojka brata Sebastiana Zurite, iako je u seriji imala vatrenih scena sa Sebastianom. Opšte ludilo. Ovo definitivno gledam!
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El juego de las llaves - Page 2 Empty Re: El juego de las llaves

Wed Aug 07, 2019 12:31 pm
A mene ovo baš ne privlači. El juego de las llaves - Page 2 2729517241 Priča je baš u američkom stilu - svak sa svakim. Jednostavno je to izvrgivanje braka ruglu. Tačno je da u serijama može biti zanimljivo mnogo toga što u stvarnosti nije, ali ovdje to nije slučaj. (pričam za sebe)

____________
El juego de las llaves - Page 2 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16155
Join date : 2017-09-12

El juego de las llaves - Page 2 Empty Re: El juego de las llaves

Thu Aug 08, 2019 1:35 am
Meni se upravo tema dopada, jer očekujem da neće biti plitka kako to deluje na prvu, već da će biti obrađena na jedan ozbiljniji i kvalitetniji način. Čitala sam malo o tome gde je producent upravo to objasnio, govoreći da ga je tema privukla zbog današnjeg licemerstva i dvostrukog morala u ozbiljnim vezama i braku kada među partnerima usledi određena letargija i navika koja ih veže. Kaže da će serija od komedije, koju ćemo gledati na početku, prerasti u dramu. To mi govori da će ta njihova naizgled bizarna i bolesna igra dovesti do ozbiljnih potresa u njihovim odnosima koje će nam, nadam se, predstaviti na kvalitetan način. I pored svog bluda i nemorala današnjice, ova tema svakako deluje prilično nerealno u stvarnosti, no preneta u ovakav okvir bi mogla biti vrlo zanimljiva. Ukoliko od toga ne naprave limunadu američkog tipa, onda bi to mogla biti vrlo gledljiva stvar. Ja ću svakako ovoj seriji dati šansu!
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El juego de las llaves - Page 2 Empty Re: El juego de las llaves

Sat Aug 10, 2019 11:40 pm
Privlači me storilajn, deluje zanimljivo, zalazi na teren na koji se inače slabo zalazi.

Ukoliko od toga ne naprave limunadu američkog tipa, onda bi to mogla biti vrlo gledljiva stvar.

Akcenat na ukoliko Laughing Tematika, a i format su takvi da se lako može skliznuti u površnu komediju za razbibrigu, usled čega bi prvobitna ideja i suština priče pali u deseti plan. Takođe, ne bih volela da igraju isključivo na kartu šoka i da time "kupe poene." Ono, pogledajte nas, mi brišemo granice i rušimo zidove lažne moralnosti = kvalitet. Jer šok efekat nije nužno ekvivalentan kvalitetu.

Zato se nadam da će serija biti ozbiljno i pažljivo odrađena i da će osim nesvakidašnje forme imati i vredan sadržaj.


____________
El juego de las llaves - Page 2 GeMuxua
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El juego de las llaves - Page 2 Empty Re: El juego de las llaves

Mon Aug 19, 2019 12:50 am
Danas odgledah svih 5 emitovanih epizoda. Jedna epizoda traje oko 20-30 minuta, pa se brzo gleda.

Meni je ovo za sada odlično, mnogo bolje nego što sam očekivala El juego de las llaves - Page 2 664804837  Pribojavala sam se jeftine limunadice začinjene explicitnim sex-scenama, a dobila sam pitku i gledljivu, ali ne i površnu sagu o ljubavnim i drugim međuljudskim odnosima, dok su se explicitne sex-scene savršeno uklopile u celu tu sliku. Uz to, u više navrata se serija dotiče problematike društvenih pritisaka, stega i šablona koji otvoreno ili suptilno diktiraju kako život jednog muškarca ili jedne žene treba da izgleda.

Napominjem da ova serija nije nešto što bi se svima moglo dopasti, ali meni lično je legla k'o budali šamar.

Na početku imamo četiri naizgled skladna para (skladni u smislu da su ovako na prvu loptu kompatibilni i da žive po istovetnom sistemu vrednosti).

* Adriana i Oscar su dugo u braku, imaju ćerku u tinejdžerskim godinama, funkcionišu "po inerciji"...Klasika. Oni su klasičan bračni par, čiji je odnos baziran na nedostatku komunikacije, što mislim da je veoma česta pojava i u stvarnom životu. Ljudi se venčaju, izrode potomstvo i to je to. Kao da su time ispunili nekakvu dužnost i završili posao. Posle obično prestanu da se ponašaju kao ljubavni par i postanu poput cimera - žive zajedno i spavaju jedno pored drugog, ali bliskost (koja se rađa iz kvalitetne komunikacije) je nestala. Iz toga proizlaze nezadovoljstvo i frustracije jednog ili oba partnera i sve i ako požele nešto da promene, sputava ih ograničavajući mindset kojeg ne mogu da se otarase preko noći.

Osim toga, ovde imamo Adrianu koja se
Spoiler:

U sceni kada
Spoiler:

Adriana je savršeno svesna problema u svom braku, zna šta bi želela da promeni i kako da poboljša svoj brak. Međutim, Oscar je tipični konformista koji te probleme ne ume da sagleda, niti ih vidi kao probleme.
Spoiler:

* Zatim imamo Barbaru i Lea. Takođe jedan standardni bračni par, imaju dva hiperaktivna dečaka, zatrpani su porodičnim obavezama i upali su u rutinu. E sad, za njih bih rekla da su u prednosti u odnosu na prethodno navedeni par zato što su zreliji, otvoreniji, imaju dobru komunikaciju i prosto se razumeju, lako nalaze zajednički jezik. Ali rutina je čudo i evidentno je da su usled svakodnevne monotonije malo izgubili sebe.

I njihov slučaj je čest u stvarnom životu. Vole se, poštuju se, kapiraju se, ali vreme provedeno u dvoje žrtvuju zarad dece i brige o njima, kao i zarad ostalih svakodnevnih obaveza. Tako zapuste i seksualnu sferu i desi se da se ne trgnu na vreme, te puste da im brak potone.

* Onda su tu Gaby i Valentin. Oni su par bez dece, sa psom i hobijima. Eh...Šta kod njih ne štima? Ne štima to što je
Spoiler:

* I na kraju Siena i Sergio - moderni, razuzdani, seksualno aktivni i iskusni, u varijanti su otvorene veze, tako da imaju odnose i sa drugim ljudima. O njima sam nekako najmanje zaključaka uspela da donesem, osim onih očiglednih osobina i poriva.

Siena je direktna, kučkasta, dinamitna, divlja, perverzna, maštovita u sexu, mada mi je na trenutke delovalo da ima određene bojazni od nečega, samo ne znam od čega. Da li od totalnog zaljubljivanja ili od toga da bi mogla da bude povređena ako se totalno zaljubi...Pojma nemam. A možda i grešim. Možda je jednostavno devojka u tom fazonu, što joj prija i čini je srećnom.

Sergio je otprilike muška varijanta Siene, ne bi da se odrekne slobode, bilo šta iole ozbiljno i stabilno ga nervira, ne pronalazi se u mirnoj luci i preferira nepredvidive talase (al' sam poetična). Pravi playboy za kojim ženske otkidaju.

Elem, status quo je poremetila igra ključeva, koju je Siena inicirala na zajedničkom okupljanju. Posebno mi je interesantan rezultat prve runde igre ključeva, ko je koga izvukao i kako je prošlo  flower

Adriana je
Spoiler:

Ali, najinteresantnije je to što je Gaby
Spoiler:

Tako da je
Spoiler:

Dalje, Barbara je
Spoiler:

A Siena je
Spoiler:

Ali samo da se na tren vratim na
Spoiler:

Sve u svemu,
Spoiler:

Ipak, moram da se zapitam koliko će i da li će igra ključeva ostati samo igra? Ono, samo sex, bez zaljubljivanja. Teško da će ostati na nivou igre. Promene u ponašanjima se već primete, menjaju se neke stvari, potežu se stara pitanja i postavljaju se nova, nameću se drugačije percepcije.

Jedva čekam naredne epizode  El juego de las llaves - Page 2 2315767614

Btw, Ela Velden rastura sa glumom, Sebastian Zurita me prvi put ne iritira, a Maite se super snalazi u ovoj ulozi  El juego de las llaves - Page 2 664804837

Koliki post sam otkucala  affraid  El juego de las llaves - Page 2 2078043430

____________
El juego de las llaves - Page 2 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

El juego de las llaves - Page 2 Empty Re: El juego de las llaves

Mon Aug 19, 2019 1:08 am
I ja odgledao ovih 5 epizoda. Meni se baš svidelo. I to ne zato što baš volim Maite. Bez problema ispljujem svako smeće koje snimi a ima ih dosta u biografiji. Laughing Laughing Laughing

Proletelo mi je gledanje ovih epizoda. Brzo, lagano, sve vreme drži pažnju.

Meni je ovo za sada odlično, mnogo bolje nego što sam očekivala El juego de las llaves - Page 2 664804837 Pribojavala sam se jeftine limunadice začinjene explicitnim sex-scenama, a dobila sam pitku i gledljivu, ali ne i površnu sagu o ljubavnim i drugim međuljudskim odnosima, dok su se explicitne sex-scene savršeno uklopile u celu tu sliku. Uz to, u više navrata se serija dotiče problematike društvenih pritisaka, stega i šablona koji otvoreno ili suptilno diktiraju kako život jednog muškarca ili jedne žene treba da izgleda.

Slažem se skroz. Svlače se ali mi je i to nekako umereno. Tipa Catalan je pokazao kitu u onoj sceni ali to nekako nije bilo u prvom planu. Ubacili su ti svlačenje u sceni kada on pljuje sistem, državu... Na kraju krajeva kakva bi bila ovkava serija bez golotinje? Za Maite nisam ni očekivao da će da se skine. Nekako mi ne ide to uz nju a i ako bi pristala kapiram da to puno košta. Very Happy Very Happy Very Happy

Ana složio bih se sa tobom oko većine toga. Mrzi me sada sve da prepričavam.

Ukratko Siena mi je na prvu nekako najzanimljivija. Ona i vuče konce cele priče i ako da kažemo nije glavna. Ma koliko je priča o više aprova, glavna i najveću minutažu ipak ima Adriana. Na kraju krajeva serija se i reklamira i gura u medijima kao nova serija Maite Perroni.

Što se Maite tiče. I ako je Adriana naizgled nekako najmirnija od žena, ipak je Maite izašla iz okvira na koje smo navikli. Lik je mnogo slobodniji. Da mi je neko rekao da ću nju videti u sceni kako se samozadovoljava, rekao bi mu da nije normalan. Onda sam rečnik, psovke. Prosto cela tema koju serija obradjuje je daleko van onoga na šta smo navikli od nje. oa eto po prvi put i majka odrasle ćerke, mada biće i u onoj seriji što je snimila za Netflix. Tu mi malo škripi. Nisu van kasting ali ona godinama može biti majka ovoj klinki, sama priča je takva da je rano dobila. Ali problem je što Maite ne izgleda kao da ima 36 godina i moram priznati da mi u zajendičkim scenama deluje kao starija sestra ove. Al dobro da zanemarimo to. Svakako plus za nju što je ne biju kompleksi i što je počela da prihvata uloge majki odrasle dece.

Barbara i Leo su mi skrpz opaljeni.

Zurita mi na veliko iznenadjenje ne smeta. Čak je i on dobar.

Marimar Vegu baš volim ali mi je nekako po strani. Imam utisak da ona ima najmanje prostora i ako se jelte jedina kresnula.

I Pancheri mi se izdvaja ali po lošoj glumi. Ok, Maite i Fabiola su prvenstveno telenovela glumice. Ali je primetna drugačija gluma ovde u odnsou na sapunjare. Pancheri glumi isto ovde kako i tamo. I nekako mi odskače od ostalih. Ali njegov lik baš ima potencijala.

I kud podeliše ovu sezonu ovako. Ja putujem u četvrtak tako da neću moći da gledam dalje dok se ne vratim.







Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6039
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El juego de las llaves - Page 2 Empty Re: El juego de las llaves

Tue Aug 20, 2019 1:03 pm
Evo i ja ovo odgledah neočekivano. Prvu epizodu iz radoznalosti, pošto je bila kratka pogledah 2. i 3. Kasnije rekoh, ajde da onda pogledam, i preostale dvije. Na pola 4.sam htjela odustati, 5. sam pogledala na silu, ono kad sam već prevalila pola.

Smiješna mi je bila scena na startu kada Adriana kao zavodi muža, a on hrče li hrče. Mislim da kod nje nije problem što je u životu imala sex samo sa jednom osobom pa je zbog toga neiživljena nego zbog toga što sa tom jednom osobom nije kompatibilna. Ne znam zašto je predstavljeno kao nešto loše, sex sa jednim partnerom. Za mene je to prednosti, ok, možda sam ja staromodna. Mada opet mislim da će se mnogi složiti da je zaista lijepo kad je prva osoba i prava, kada odgovaraju jednom drugom i kada nikad ne požele drugu osobu pored partnera. Jeste izuzetno rijetko, ali je prelijepo, ko ima tu sreću. Ja je nisam imala, a to je bio moj ideal, međutim ta prva osoba je bila pogrešna u svakom smislu, i to se okončalo. Sad je tu prava osoba. Ja sad krenuh s referatom o mom životu. Samo sam htjela naglasiti da mi je glupo to što jednog seksualnog partnera predstavljaju kao nešto porazno.

Kako rekoh, kod Adriane i Oscara nije problem što je on njoj jedini, problem je što nisu kompatibilni, jer u seksu, kao i u svemu drugome, treba da se poklapaju temperamenti, želje i slično. Ako su obje osobe niskog libida i tipa dovoljno im je jednom u mjesec dana, onda je to ok. Ali, ako je jedna takva, a druga nezasita, e onda tu nastaje problem. Dakle, ako im ne odgovara isto onda dolazi do problema. Dalje da bi brak opstao potreban je i trud, oko svega pa i oko sexa. A definitivno nije trud kada hrčeš pored žene koja te zavodi.  El juego de las llaves - Page 2 2078043430

Adriana i Oscar su po meni različiti, a plus je on prilično zatvoren i sa svojim godinama ima kočnice da sa svojom ženom priča o seksu i onome što bi volio. Pa je ne znam ni kako ima je brak i toliko opstao, i kako su uopšte napravili dijete. Ona mala Mika, ako sam dobro čula, je kao malo retardirana. Ne mislim bukalno, nego na ono kada roditelji dobiju zdravo dijete pa od njega naprave debila. Dakle nisu samo omašili u svom seksualnom životu već i kao roditelji. Mala je očito na igricima 20 sati dnevno. Ok, dobro je imati razbibrigu i razonodu ( i mi smo imali Usurpadoru, Samanthu, Luz Mariju itd.  El juego de las llaves - Page 2 1543461474 ) ali ta razbibriga djetetu ne može postati primat. Ja ne vidjeh da oni to dijete poučavaju, pričaju s njom i slično. Ne, samo je majka naučila da treba da ide kod prijateljice da bi se njeni roditelji neometano sexali. Pa ja sam se pitala je li Adriana normalna kada svojoj (13-godišnjoj?) ćerci kaže da ide da prespava kod prijateljice kojoj roditelji neće biti kući, kako bi se ona "družila" s njenim ocem. Na momenat sam mislila da će joj reći sve o igri ključeva. Pa bolje da joj je i rekla da će im doći neko društvo, da prave žurku ili tako nešto. Dalje, jako je neodgovorno poslati dijete da noći van kuće negdje gdje neće biti pod nadzorom odrasle osobe.

Scena kada
Adriana izblamira svoju ćerku pred nekim njenim drugom iz škole
mi je  El juego de las llaves - Page 2 3857569612 . I mene je bio blam, baš sam saosjećala sa malom.

govori u prilog tome da se Adriana plaši da i njena ćerka ne završi kao ona (udajom za prvu ljubav ili "ljubav") i da zato insistira da mala krene da stiče iskustva sa momcima, da se zabavlja, da opušteno pristupa svemu tome...

Govori i u prilog tome da je Adriana nezrela za ulogu majke, očito je prerano rodila. Treba da nauči tinejdžerku kako da pristupi momcima, kako da se čuva, da uopšte razgovara s njom o svemu tome... Dakle, razgovor, njegovanje bliskosti s djetetom, i učenje djeteta da to nisu sramotne teme nego da o njima može razgovarati s mamom. Nikako ne blamiranja djeteta i namještaja spoja ćerki koju je tek odbila od dojke. Upravo jer je poučena svojim iskustvom treba da je nauči da nigdje ne treba da žuri, i da neće zakasniti ni ako momka bude imala sa 16 ili 17, a ne sa 13... Rolling Eyes

O Oskarovoj zrelosti za roditelja neću ni komentarisati. Navuče one medveće papuče, nosi neke majice iz crtanih filmova i misli da je cool otac. U međuvremenu ne primjećuje da dijete raste i da mu treba i vaspitanje i savjet, a ne samo pomoć oko video igrica.


Pritom mi Oscar ne deluje nešto inteligentno a ponajmanje introspektivno, da budem iskrena

Ne da ne djeluje nego i nije. Dosta mu je pogledati izraz lica i sve ti je jasno.  Sleep

Barbara i Leo imaju otvoreniji odnos, da su ludi od ljubavi jedno za drugim ne bih rekla, mislim da ih veže navika i čista seksualna želja. Ono u braku su pa hajde da iskoristimo najbolje od toga i da nam bude dobro u krevetu. Imaju nesnosnu djecu, po mom mišljenju su ih roditelji zapustili i previše raspustili.

Gaby i Valentin...

Sviđa mi što ga nisu predstavili kao isfeminiziranu, stereotipnu kreaturu. Naprotiv, Valentin je zgodan i privlačan muškarac, ali eto...Nije hetero.

Slažem se. Inače, to što Valentin radi je vid prevare. Prikriti svoju seksualnu orjentaciju nije sitnica, a uopšte mi nije jasno kako on uopšte ima sex sa svojom ženom vidjevši kasniju situaciju sa Barbarom. Očito ga ne uopšte ne privlače žene, oženio sa ugodi roditeljima, i očito mu je sex mučenje. Konta li to Gaby uopšte? Nije mi jasno kako neko ko ima 30+ godina tek sad priznaje sebi da je gej. Gejevima se to izdefiniše u pubertetu, ako i ćute što su, bar su sami sa sobom načisto. Valentin je očito previše istraumiran, i ne znam ni kako je privukao ženu, ne mislim fizički, nego na njegovu nesigurnost. Situacija na večeri s njegovima je krajnje dugutantna. Mislim ono Gaby objašnjava svekrvi da njih dvoje imaju redovan sex.


Siena i Sergio se ne mogu mnogo komentarisati. Sex u njihovom životu ima primat, hrana, sex i provod je njihov moto. Vrlo prosto. Oduzmi provod i dobijaš životinju. Ok, Sergio donekle ima neka osjećanja...



E sad igra...

Da je sve ostalo na jednoj igri pa i hajde. Ali očito će biti još jedna, tako da će sve doći na ono moje - svak sa svakim. Mada imam osjećaj da bi se moglo desiti da Adriana i Sergio, slučajno ili namjerno izvuku jedno drugo. Način na koji se gledaju su pravi telenovela pogledi, ok začinjeni sa malo više seksualne želje nego što je imamo u telenovelama. Ostali parovi ne vjerujem da će se ponoviti, a ako su scenaristi pametni ubacili bi zanimljiv detalj da neko izvuče sopstvenog partnera - nije nemoguće.

U prvoj "rundi" je samo jedan par zaista i imao sex, a drugi zamalo, da se nije umješala policija. Da ne detaljišem, Ana je već prepričala. Smješno mi je kako je Adriana bila ubjeđena da će i Oscar odustati. El juego de las llaves - Page 2 1543461474 On je spavao sa Gaby bez ikakvih problema, ali ne vidim da ga je to nešto posebno dotaklo. Ono nije ga poremetilo, niti se on zacopao u nju, niti je to promjenilo njegov odnos prema Adriani. Predviđam da će Gaby odlijepiti za Oscaronom, a Adriana i Sergio jedno za drugim. Da li će to pogoditi Sienu ostaje da se vidi. I pred kime će Valentin obrukati u drugoj rundi.

Najsmješnija scena su mi defintivno Adriana i Oscar u hotelskom baru. El juego de las llaves - Page 2 1543461474 Ona skockana, atraktivna, naložena, a on dolazi kao na maskenbal. Lele! Pa trebala bi ga se odreći preko novina. Na sudar sa ženskom se obukao kao super piton. Kroz ovu komičnu situaciju ustvari vidimo koliko njih dvoje nemaju otvorenosti niti valjanu komunaciju. Uopšte nisu shatili što hoće jedno od drugog. Ali, kako god, zar je Oscar mislio da onako može privući bilo koju ženu?


Za Maite nisam ni očekivao da će da se skine. Nekako mi ne ide to uz nju a i ako bi pristala kapiram da to puno košta.

Zato su Ela i Fabiola to nadomjestile.  El juego de las llaves - Page 2 1543461474

Slažem se da se Pancheri nije nešto pokazao, ostali su dobri. Ela i Maite inače i baš dobro izgledaju.  Za Busta i Catalana nisam ni čula.


Sve u svemu serija je dobra za one koji to vole. Bila sam radoznala da vidim telenovela glumce u drugačijem izdanju, a rekoh hajde da konačno nešto i zajedno komentarišemo. Možda sam previše konzervativna, ali ne sviđa mi se poruka koju serija ne nosi. Bračni problemi, rutina, manjak komunikacije se ne rješava sexom sa drugim osobama i gaženjem braka.  Već trudom i komunikacijom. Ako to ne pomogne neće ništa. Ako osjećanja nema onda završi s tim, raziđi se, pa se onda seksaj s kime hoćeš.

E sad ta scena na koju sam na silu nastavila gledati je kada pijane Adriana, Gaby i Barbara razgovaraju o tome kako je Adriana odustala od sexa sa Sergijom. I tako priča Adriana kako je u školskoj predstavi glumila Mariju, Isusovu majku, i kako je od treme zaboravila text i tako na sceni ostavila lika koji je glumio Josifa. E sad kroz taj smijeh i pijanstvo, Adriana kaže kao ostavila samog Josea (Josifa), ali zapličući jezikom mislim da su pomenule i Jesus (Isus) Ali kad ona govori o tome kako je ispalila "Josifa" ustvari misli na Sergija, kao u fazonu Jose i Sergio je jedno isto. Ovo mi je jako degutantno, i mislim da nije ni slučajnost. Od starta mi je jasno da je u srži priče gaženje po braku, a onda imamo scenu izrugivanja na neki način, biblijskog događaja, a u Bibliji je prisutno načelo svetosti braka. Tako da sam sigurna da je poenta priče sve to pogaziti, i poruka "možeš biti kakav hoćeš samo ti zadovolji sebe".

Ok, nije svako religiozan, nije svako hrišćanin, sve je stvar slobodne volje i izbora, nije problem. Ali, ne, nije u redu ubacivati pijano pominjanje biblijskog događaja pogotovo u ovakvu priču. To je za mene nepoštovanje religije, pa o bilo kojoj da se radi.

E sad neko će pitati zašto sam gledala kad mi se zaplet ne sviđa. Kako već i gore rekoh, radoznalost, mali broj epizoda i želja da malo živnemo na forumu, i da nas bude više od dvoje na jednoj temi.  Smile

____________
El juego de las llaves - Page 2 Granho16
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

El juego de las llaves - Page 2 Empty Re: El juego de las llaves

Wed Aug 21, 2019 12:05 am
Znaš kako, ova serija definitivno nije za svakoga. Prosto obradjuje temu koja je danas i dalje za mnoge tabu. Ali meni se baš zbog toga svidja jer to što oni rade u seriji fakat postoji, nisu oni izmislili svingeraj. Oni su tako i promovisali seriji, kao seriju koja obradjuje temu koja postoji a o kojoj se ne priča previše.

Ne znam zašto je predstavljeno kao nešto loše, sex sa jednim partnerom

Meni iskreno ovo nije normalno. Da probam ukratko da objasnim. Kako možeš da znaš dal je nešto dobro/lepo ali ne znaš ni za bolje ni za gore. Ok, pronadju se dve osobe, svi(većina) teže tome da pronadju nekoga za seo život. Al u ovakom slučaju kapiram da u velikom broju slučajeva može da se desi ono što priakzuju u seriji. žena ili muž, nebitno, dodje u neke godine i počinje da se pita kako li je to uraditi sa nekim drugim? Zato s eizludiš dok si mlad i slobodan pa posle traažiš mirnu luku. Very Happy Very Happy Very Happy

Da je sve ostalo na jednoj igri pa i hajde. Ali očito će biti još jedna, tako da će sve doći na ono moje - svak sa svakim. Mada imam osjećaj da bi se moglo desiti da Adriana i Sergio, slučajno ili namjerno izvuku jedno drugo. Način na koji se gledaju su pravi telenovela pogledi, ok začinjeni sa malo više seksualne želje nego što je imamo u telenovelama. Ostali parovi ne vjerujem da će se ponoviti, a ako su scenaristi pametni ubacili bi zanimljiv detalj da neko izvuče sopstvenog partnera - nije nemoguće.

Meni bi baš bila fora da se njih dvoje ne spoje ponovo. Ta njihova priča je od prvog momenta malo sapunjasta i nekako ih i vode kao glavni "par" ove serije. I baš bi bilo kul da im se na kraju ne ostvari želja da se dohvate malo. Tipa, htela je da se igra a na kraju joj zapadnu svi i sa svima se kresne osim sa njim.

Što se maite i skidanja tiče. Gledao sam neki intervju gde je rekla nešto tipa: "Kada sam snimala scena mislila sam da sam i previše pokazala i bila sam u fazonu dosta, ne idem dalje. A onda kada sam gledala epizode shvatila sam da nisam ništa pokazala i da sam mogla još." Laughing Laughing Laughing

Što e tiče toga oko pljuvanja po braku, veri i sl. Jasno je da je to ubačeno namerno. Ova serija je snimljena da izaziva takve reakcije i očigledno su uspeli u tome.

Meni iskreno fali da je neki lik normalan. Nekako mi je previše da svi oni tek tako prihvate igricu. A do juče su živeli normalnim životom. Prosto realnije bi bilo da je neko tu nešto kočio. Al dobro videćemo do kraja kako će se sve razviti.
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El juego de las llaves - Page 2 Empty Re: El juego de las llaves

Wed Aug 21, 2019 12:16 am
Ukratko Siena mi je na prvu nekako najzanimljivija. Ona i vuče konce cele priče i ako da kažemo nije glavna.

I meni je intrigantna, zato što je na njoj najmanji fokus od svih, ne znamo puno toga o njenoj ličnosti, a ovamo je ona bila ta koja je započela igru. Volela bih da joj se posveti više pažnje u kvalitativnom smislu.

Barbara i Leo su mi skrpz opaljeni.

Joj, ludi su...Barbara kao prostitutka je pobedila  El juego de las llaves - Page 2 3665418065 Nego, mora da će se desiti nešto sa onom dadiljom. Čini mi se da se dotična potajno loži na Lea ili na Barbaru ili...na oboje  Laughing Zamislite da dobijemo jedan trio fantastico  El juego de las llaves - Page 2 2229618312

Kristina, znala sam da nećeš biti fascinirana serijom  El juego de las llaves - Page 2 1543461474 Ali svejedno volim da čitam tvoje utiske i stavove, zato što se totalno razlikuju od mojih, tako da mi je drago što si se pridružila gledanju i komentarisanju  El juego de las llaves - Page 2 2601230167

Samo sam htjela naglasiti da mi je glupo to što jednog seksualnog partnera predstavljaju kao nešto porazno.

U konzervativnijim sredinama (u šta spada i Mexico) se obično propagira suprotno od toga - da je više od jednog seks. partnera nešto porazno ili ne baš idealno. Kao ideal se gura sledeće: prvi momak = prva (i prava ljubav) = brak i jedini seksualni partner. Ono što gledamo i slušamo u većini klasičnijih telenovela i nije toliko udaljeno od stvarnosti, mada kontam da je u telenovelama sve to ipak malo prenaglašeno radi dramatičnosti.

U takvim sredinama (dobro, teoretski može bilo gde, ali češće u ograničavajućem okruženju) se žene vaspitavaju tako da im se u glavu usađuje ideja o tome qué es lo correcto, a to lo correcto uglavnom podrazumeva tradicionalnu raspodelu uloga i poštovanje ustaljenih obrazaca.

Ako žena poželi nešto drugačije (npr. da bude u neobaveznoj vezi ili da se nikada ne ostvari kao majka jer joj je pojam majčinstva odbojan), ona samu sebe počne da sputava da ne bi iskočila iz onoga što joj je u glavu od malena usađivano kao imperativ. I na kraju uradi ono što se od nje očekuje, umesto ono što bi stvarno volela i želela.

Zato mislim da u ovoj seriji nastoje da prikažu drugu stranu medalje i razbiju romantizovanu sliku tradicionalnih izbora i odluka. Ne znači da jedan seksualni partner u životu mora da bude greška, ali može da bude greška, o čemu se često ne govori.

Plus, i dalje je prisutan trend osuđivanja žena koje se kaju što su u ozbiljnu priču poput braka i roditeljstva ušle prerano i/ili nepromišljeno, ponekad i iz straha da će biti marginalizovane i odbačene ako tako ne postupe. Sa takvim slučajevima sam se i kroz posao susretala. Dakle, nije Mexico jedini "pogođen", i mi konje za trku imamo.

Da se razumemo, ni muškarci nisu pošteđeni svega toga. I oni trpe kojekakve pritiske, suptilne manipulacije i ucene (ono "ti si muško, te moraš biti ovakav, a ne smeš biti onakav", "kakvo si ti muško ako...", "šta plačeš? jesi li ti muško ili ne?")...

Žene sam navela jer sam i sama žensko, pa mi je ženska perspektiva bliža. A i zato što sam se, kao što rekoh, kroz posao susretala sa slučajevima žena koje su išle protiv sebe.

Pritom, ja imam svoja gledišta o značaju upoznavanja sebe kroz odnose (ne samo seksualne) sa različitim ljudima u različitim životnim periodima. Meni je to konkretno pomoglo u samoizgradnji i sagledavanju svojih potreba iz različitih uglova. Važan mi je bio taj osećaj slobode i nesputanosti prilikom istraživanja neke lične "zvezde vodilje." I zaista, kroz sve te odnose, duže ili kraće, sam saznala svašta nešto o sebi.

Svoju decu ću takođe učiti da se ne opterećuju formama, društvenim nepisanim pravilima i strogim šablonima u bilo kojoj varijanti. Neka ulaze u veze ili kombinacije, neka ih raskidaju, neka budu solo koliko god hoće a da se ne osećaju inferiorno što nemaju momka/devojku, neka lutaju, neka greše, neka nauče da ljudi nisu savršeni i da se i o njih neko može ogrešiti...Samo je važno da ostanu lojalni svom integritetu. Ostalo je nebitno.

Summa summarum, ja nisam shvatila da su hteli da kažu da je jedan seksualni partner katastrofalna ideja, nego da veći broj od 1 to nije. A da je katastrofalna ideja povinovati se bilo kakvim pritiscima i trebanjima, jer posledice toga mogu biti zeznute.

Pa je ne znam ni kako ima je brak i toliko opstao, i kako su uopšte napravili dijete.

Jel Adriana spominjala kakav im je sex ranije bio? Možda mi je promaklo.

Govori i u prilog tome da je Adriana nezrela za ulogu majke, očito je prerano rodila.

Ova konstatacija ti daje odgovor na pitanje zašto ne ume adekvatno da se postavi u odnosu sa ćerkom, a ni sa samom sobom.

Nije mi jasno kako neko ko ima 30+ godina tek sad priznaje sebi da je gej.


Hmm...ne verujem da je on bukvalno tek sada skontao da je gay i da pre ovoga sa Barbarom nije imao pojma o tome, ali mislim da je živeo u uspešnoj negaciji te činjenice, zakopao je to negde duboko u psihi, a psiha je čudo. Već sam spominjala njegov odgoj i tu opštu anti-homoseksualnu atmosferu, pa da se ne ponavljam.

Htela bih da dodam da je kod Valentina najverovatnije bio prisutan sukob između pravog i lažnog/skrojenog identiteta i u tom sukobu je pobedio ovaj drugi iz gorenavedenih razloga.

Sa Gaby je našao utočište od svog pravog ja i nekako se ušuškao u to. Ne znam kada su se i pod kojim okolnostima njih dvoje upoznali, ali rekla bih da se dobro slažu u ostalim segmentima, da imaju slične poglede na svet i interesovanja, zato verujem da je on nju zavoleo kao blisku prijateljicu i sa te strane mu nije bilo teško da živi sa njom pod istim krovom.

Što se sexa tiče, garant je jadničak zamišljao da je ona muško  Neutral  El juego de las llaves - Page 2 2078043430  Ko zna šta mu je prolazilo kroz glavu za vreme sexa sa Gaby  El juego de las llaves - Page 2 1543461474

Navikao se, ušuškao se i nije imao petlju da sruši zid koji ga razdvaja od prihvatanja onoga što istinski jeste - homoseksualac. E onda ga je ovo sa igrom ključeva i fejlom sa Barbarom podsetilo da stabilnost koju je izgradio počiva na obmanama i da se radi o potpuno izveštačenoj stabilnosti.

A kako Gaby nije primetila da nešto ne štima...Pa ne znam, moguće da je njegovu čudnjikavost i smušenost pripisivala njegovom karakteru, a ne mogućim dubljim uzrocima. Ovako su skladno živeli, bez turbulencija, pa se i ona navikla na ceo paket  El juego de las llaves - Page 2 2729517241

Način na koji se gledaju su pravi telenovela pogledi, ok začinjeni sa malo više seksualne želje nego što je imamo u telenovelama.

Gotovo sam ubeđena da će Adriana i Sergio na kraju ostati zajedno. On će se iz ultimativnog ženskaroša transformisati u savršeno monogamnog muškarca kojeg bi svaka tašta poželela za zeta  flower

Muškarci sa reputacijom zavodnika koje ja poznajem se ili nikada nisu skrasili ili su se oženili, ali su nastavili da "okopavaju tuđe baštice" okolo. Jednostavno nisam sigurna koliko drastično može da se promeni već formiran ženskaroš, koliko je to realno  El juego de las llaves - Page 2 2729517241

Uopšte nisu shvatili što hoće jedno od drugog. Ali, kako god, zar je Oscar mislio da onako može privući bilo koju ženu?

Transferčinu blama dobih na Oscarovu smehotresnu pojavu, ali pošto smo zaključili da Oscaru inteligencija nije jača strana ne treba ni da nas čudi njegova vizija hebozovnog outfita  El juego de las llaves - Page 2 4157861939 Mada, možda bi se Gaby napalila na onaj retardirani kostim  El juego de las llaves - Page 2 1161816250

Bračni problemi, rutina, manjak komunikacije se ne rješava sexom sa drugim osobama i gaženjem braka.  Već trudom i komunikacijom. Ako to ne pomogne neće ništa. Ako osjećanja nema onda završi s tim, raziđi se, pa se onda seksaj s kime hoćeš.

Da, načelno se slažem i tako bi bilo idealno, ali ljudska priroda nije uvek idealna. Ovde nisu prikazane stvari kakve bi trebale da budu. Prikazani su mnogi (auto)destruktivni potezi, skretanje sa koloseka, konfuzije, neiskrenost prema sebi i drugima...

E sad, što se tiče samog braka generalno (nevezano za to kako bih ja postupila kada bi me strefili bračni problemi), teško da ćemo se složiti, jer ne polazimo od istog stanovišta, nemamo ista shvatanja po tom pitanju.

Za mene je jedan brak ono što supružnici odrede da je za njih brak, sve dok ne krše zakonske odredbe (tipa, bigamija). To podrazumeva da samo njih dvoje uređuju međusobne odnose u svom braku i definišu vrednosti koje su njima oboma bitne, ma koliko god meni njihov način funkcionisanja delovao glupo/neprihvatljivo/nejasno.

Tako da, ako je njima okej da se upuste u avanturu poput igrice ključeva misleći da će time probuditi uspavani seksualni život, ukoliko smatraju da nekonvencionalnim putem mogu da dođu do zadovoljavajućeg rešenja - samo napred što se mene tiče.

Ili nemaju bračne probleme, ali imaju zanimljive seks. fantazije koje bi da realizuju - ponovo samo napred.

Dogovor kuću gradi, kakav god da je.

Prosto obradjuje temu koja je danas i dalje za mnoge tabu.

...što ne verujem da će se u skorije vreme promeniti, bar ne na širem planu.

____________
El juego de las llaves - Page 2 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

El juego de las llaves - Page 2 Empty Re: El juego de las llaves

Wed Aug 21, 2019 12:32 am
Summa summarum, ja nisam shvatila da su hteli da kažu da je jedan seksualni partner katastrofalna ideja, nego da veći broj od 1 to nije. A da je katastrofalna ideja povinovati se bilo kakvim pritiscima i trebanjima, jer posledice toga mogu biti zeznute.

I ja sam više to shvatio ovako. Oni prosto prikazuju da svingeraj postoji. I da to nije ništa loše ako obe strane pristanu i uživajju u tome. A ovde su svi pristali, niko nije nateran.

Jel Adriana spominjala kakav im je sex ranije bio? Možda mi je promaklo.

Jeste, negde na početku. I to rečima nešto tipa "U početku nije silazio sa mene a sad ne mogu da ga nateram da me uzjaše". Parafraziram ali tako nešto.

Što se Gaby i valentiča tiče. To ti je ono. Udala se, dobro se udala u finansijskom smislu. I nekako se stopila sa takvim životom. Ja mislim da Gaby i te kako zna da joj muž voli i dečake. Nego prosto prihvatila je to jer ima pored njega neki "savršen" život. Nemaju decu, to je ono što joj fali. Ali tu je Ćata keriša. Very Happy Very Happy Very Happy

...što ne verujem da će se u skorije vreme promeniti, bar ne na širem planu.

Tema poput ove verujem da će zauvek biti tabu. Prosto, tema je čudna i diskutabilna. Zatp su i izazvali ovolike reakcije. Realno koga mi zanimala serija o 4 para koji se druže, piju akfice, idu na večere i pričaju o svojim svakodnevnim problemima? I zauvek će biti ljudi kijima to nije normalno jer stvarno nije baš najnormalnije. I Maite je u jednom od intervjua rekla "Sad u ovom momentu ne bih mogla to da uradim ali to ne znači da sutra neću." Mislim, niko od nas ne zna šta će biti u budućnosti.

Al ja sam poprilično širokih shvatanja u pogledu na mnoge teme. Kod mene ne postoji tabu tema. Ja o svemu mogu da pričam i o svemu imam stav. Nešto podržavam, nešto ne. ALi sve poštujem. Nikada ne osudjujem ljude oko sebe. Svako radi sa svojim životom ono što misli da treba. Ako je nekome lepo ko sam ja sreću da mu kvarim. Pogreši svako i ja sam milion puta.

Nego Ana, kad smo tako slobodnih shvatanja jesi li za el juego de las llaves? Laughing Laughing Laughing
Sponsored content

El juego de las llaves - Page 2 Empty Re: El juego de las llaves

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum