Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El juego de las llaves - Page 4 Empty Re: El juego de las llaves

Sun Aug 25, 2019 2:23 am
El juego de las llaves - Page 4 Xxx

Adriana i Oscar

Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El juego de las llaves - Page 4 Empty Re: El juego de las llaves

Sun Aug 25, 2019 2:23 am
El juego de las llaves - Page 4 Xxxxx

Siena i Sergio

Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El juego de las llaves - Page 4 Empty Re: El juego de las llaves

Sun Aug 25, 2019 2:23 am
El juego de las llaves - Page 4 Xxxxxxx

Gaby i Valentin

Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El juego de las llaves - Page 4 Empty Re: El juego de las llaves

Sun Aug 25, 2019 2:23 am
El juego de las llaves - Page 4 X

Barbara i Leo

Mariana
Mariana
Posts : 1120
Join date : 2017-09-11

El juego de las llaves - Page 4 Empty Re: El juego de las llaves

Sun Aug 25, 2019 2:42 am
Gdje gledate seriju? Na kojoj stranici? Čitala sam sinopsis i djeluje mi zanimljivo, dosta neobična serija koja se ne viđa često. Napokon su se sjetili nečeg malo drukčijeg, napraviti malo drukčiju seriju od svega što smo dosad navikli gledati, sa drugom temom-svingeri o čemu se ne priča toliko često.
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El juego de las llaves - Page 4 Empty Re: El juego de las llaves

Sun Aug 25, 2019 3:05 am
Ana, nikako nisam stigla gledati, ali evo konačno sam počela. Odgledaću prikazano ovaj vikend, pa vam se pridružujem u komentarima. Mislila sam da ću biti usamljena na ovoj temi, kad ono svi smo ovde. Bez obzira kako ko doživljava ovu seriju, raduje me što konačno nešto zajedno gledamo!

Mariana, i ja još uvek tražim najbolju opciju za gledanje. Evo neke stranice na kojima možeš gledati seriju:

https://seriesmovil.com/el-juego-de-las-llaves-capitulo-1_7db4b0d0b.html
http://cinemaraton.com/serie/el-juego-de-las-llaves/
https://series24.to/serie/el-juego-de-las-llaves/
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El juego de las llaves - Page 4 Empty Re: El juego de las llaves

Sun Aug 25, 2019 2:21 pm
Ja sam gledala na dailymotionu, nažalost. Kažem nažalost jer su me izludjivale idiotske reklame svakih  5 minuta. Ko mi je kriv kad sam uzela prvu opciju za gledanje na koju sam naišla.

Uglavnom, ni ja nisam oduševljena daljim razvojem događaja. Neke stvari sam čak i pogodila. Prvobitan osjećaj da je Siena još nekog uključila u igru me nije prevario. Čemu još jedan par o kojem ne znamo ništa kada i u među glavnom osmicom imamo likove koji su nerazrađeni do kraja? Dakle prvi minus je taj nebitni par.

Kao što sam i pomislila Adriana opet ostaje kratkih rukava odnosno nije joj ni u drugoj  rundi pošlo za rukom da se konačno riješi titule žene koja je spavala samo sa mužem. Ja sam mislila da će izvući Valentina, a ono nebitan lik koji nije bio sposoban stići do sexa... El juego de las llaves - Page 4 2078043430

Gaby & Oscar part 2...Ok, jasno mi je u kom pravcu to ide.

Meni je i u prošloj rundi bilo jasno da će se ona zaljubiti u njega. Fora je što se jedan par ponovio, ali je dalja njihova priča baš očigledna. Pogotovo ono kad listaju album, gledaju film - prava mala, idealna porodica.

Valentin i Siena... ok ona je bila puna razumjevanja i zato će Valentin finansirati njenu žurku na kojoj će se ponoviti igra ključeva, ali malo drugačija. (Dakle biće i treće runde. )To bi bio način da on skonta da li je gej, a da ne prevari ženu. Mada skontao je on to i bez te žurke. Koja glupost što je na kraju svega rekao Gaby da hoće djecu s njom. Silom na sramotu hoće da bude ono što nije. Ili da stvori sebe dobar paravan. Rolling Eyes

Svidelo mi se kako je odbrusila matorom "gospodinu",

I meni je to bilo simpatično. El juego de las llaves - Page 4 2229618312

Još jedan od stvari za koje mi je palo na pamet da bi se mogle desiti jeste i to što su Adriana i Sergio imali sex van igre ključeva. Njegova rečenica "ovo nije samo sex" upućuje na ovo

Smoriću se ako se on preko noći promeni i krene da se frlja sa izjavama ljubavi, romantičnim gestovima i slično. Patetika u najavi.

One njihove scne na koncertu uopšte ne idu uz ovu priču. Maite je napravila iskorak sa ovom ulogom, ali opet je vidimo u začetku priče koja liči na telenovela ljubavi. Adriana je za mene i dalje nenormalna majka. Inače, mala ima 15 godina, meni nije djelovala starije od 13. Savjet da trebaju da imaju bar 10 momaka prije udaje je baš onako zreo. Ne, ne radi se o broju kao broju, i koji je broj partnera "ispravan",a koji nije. Radi se o tome što pravila nema. Osoba s kojom ćeš provesti život može biti prva (ok, rijetko je), može biti druga, treća, peta ili sedma. Zato je taj savjet budalast. Drugim riječima kad njena ćerka bude imala vezu, pa raskine, pa počne drugu vezu i npr. za tog drugog poželi da se uda, ona će reći: "A, ne, ne, on ti tek drugi, sačekaj još 5 do 8 momaka, pa onda." Znam da nije bukvalno mislila da mora biti 10 ili 9 ili 11, nego što više. Ali i to je pogrešan savjet. Bitno je kakva je osoba taj njen potencijalni zet, a ne koji je momak po redu. Ona je toliko isfrustirana nedostatkom sexa da se ni pred ćerkom i njenim drugaricama ne može suzdržati.

Barbara dobila Sergia, a mislim da je Adriani rekla da se onako provela zato što zna da se Adriana loži na njega ili zato što je Leo ipak neprevaziđen

Jedna drugarica joj dobila muža, a druga platonsku ljubav. El juego de las llaves - Page 4 2078043430 Ali, mislim da je Barbari stvarno bilo samo onako. El juego de las llaves - Page 4 610785387

Sve u svemu meni djeluje da će ovdje jedino Siena izvisiti. Sergio je počeo da je laže dok je Adriana rekla mužu gdje ide i s kim. Baš sam pomislila da bi bila fora da je rekla da ide s Gaby i Barbarom,a ono se poslije toga Gaby pojavi s poklonom za Micu.  El juego de las llaves - Page 4 2598478226  Nego da se vratim na Sienu. Imam utisak kao da joj nije bilo svejedno što je Sergio odbio da bi išao sa navodnim društvom.

od pravila igre od kojih jedno glasi nema zaljubljivanja, samo sex.

A još je jedno bilo da nema sexa izvan te igre? I to su pravilo prekršili. Ali, dobro pravila su i tu da bi se kršila.  :study:

Uglavnom, Leo i Barbara su super, bolje nego ikad. Ne očekujem veće promjene. Gaby i Oscar će se zacopati, Adriana i Sergio takođe, Valentin će naći nekog dečka, a Siena ostaje sama.  El juego de las llaves - Page 4 1888333516

Mislim da je ta žurka koja je u najavi pretjerana i da su pošli predaleko s tim. Bolje da razrade komplikovane odnose koji su sada nastali između parova, a ne dodavati još jednu rundu.

Inače da li ona grupa na čiji s koncert išli A. i S. stvarno postoji?

____________
El juego de las llaves - Page 4 Granho16
Sofia
Sofia
Admin
Posts : 16189
Join date : 2017-09-12

El juego de las llaves - Page 4 Empty Re: El juego de las llaves

Sun Aug 25, 2019 8:34 pm
Konačno sam odgledala prikazane epizode i moram reći da sam uživala. Serija je baš onakva kakvu sam očekivala, zabavna i pitka, a opet nas uvlači u izuzetno zanimljivu i neiscrpnu tematiku koja nije prikazana na jeftin način. Sve sam sa uživanjem odgledala u jednom dahu. Kao što Ana reče "prijalo mi je kao budali šamar". Upravo to. Nisam tražila neku dubokoumnu priču sa previše mudrovanja, ali opet nisam očekivala ni običnu limunadu. Mislim da smo to i dobili. Nesvakidašnju temu baziranu na muško ženskim odnosima i različitim partnerskim problemima koja je uvek neiscrpna. Prikaz ove tematike nisam shvatila kao podršku nemoralnog ponašanja, već više kao preslik realne slike društva u jednom njegovom segmentu. Istina je da svingeraj nije česta i opšteprihvatljiva pojava, no ja u ovoj priči to i ne smatram suštinom. To je po meni samo jedan neobičan i zanimljiv način kojima nas uvlače u temu, a važnija tema je treća osoba u vezi ili braku. E tu dolazimo do krajnje realistične slike društva gde je to toliko ustaljena pojava kojoj se ne iščuđujemo toliko kao svingeraju, a lično je ne smatram ni malo prihvatljivijom. Čak šta više, u svingerskoj priči obe stane pristaju na to, kod preljube ne. Dobili smo četiri različita para, sa četiri različita problema koji će se dodatno zamrsiti ili odmrsiti ulaskom trećih osoba u njihove postelje. Tako je i u realnosti. Preljuba mnogima donese raskol, a retke brakove čak i učvrsti. Očekujem da ćemo i ovde dobiti sličan rezultat. Više će biti raskola nego opstanka.

Adriana i Oscar - ovaj par je toliko realna pojava u društvu. Mladi su ušli u brak i sada u svojim najboljim godinama kao cimeri spavaju jedno pored drugog. Bila je potrebna samo jedna situacija da Adrijani upali sve lampice u glavi. Slučajni susret sa bivšom simpatijom je podsetio na to kako je nekada određena osoba mogla u njoj probuditi razne strasti za koje je danas i zaboravila da postoje. Iako na sve načine pokušava Oscaru skrenuti pažnju na taj problem među njima, do njega to baš i ne dopire. Iskreno on mi je malo enigma. Nije bio zainteresovan za razmenu ključeva, nije zainteresovan za sopstvenu ženu, a kad je ušao u igru, odmah je skinuo gaće. Slažem se da je Adrianin odnos prema ćerki totalno nezreo, ali to govori o činjenici koliko je ona trenutno zaokupljena sobom i svojom situacijom da svojim postupcima čini ogromnu grešku, ne želeći da joj ćerka doživi istu sudbinu. Ona je duboko nezadovoljna činjenicom da u periodu kada kao žena u svojoj seksualnosti treba da cvate, ona vene. Sama činjenica da je kao promišljena osoba koja igra na sigurno pristala na igru ključeva, govori koliko njeno telo vrišti za življenjem svoje seksualnosti, za promenom i svežinom, da um trenutno ne pita za posledice te odluke, već vapi za zadovoljstvom.

Siena i Sergio - ovo je čisto seksualna veza, barem nam je do sada isključivo takva prikazana. Siena je izuzetno zanimljiv lik koji je trebao biti dodatno obrađen, čemu se iskreno još nadam. Nije uobičajeno da jedna mlada devojka živi tako razuzdanim životom, da je promenila tolike muškarce i da sama u svojoj vezi inicira uvođenje drugih partnera. Ona mora imati neku pozadinu iz detinjstva, preko roditelja i odgoja koji su je doveli do današnjeg načina funkcionisanja. Bilo bi lepo čuti je. I ona mi je takođe enigma i smatram da ćemo njenu priču saznati u nekom trenutku kada će ona možda biti bum, jer će kao posledica njene neočekivane reakcije možda imati uticaj na neku drugu priču. Ela Velden je genijalno dočarala ovaj lik i sve pohvale za njenu glumu. Što se Sergia tiče, on je naizgled klasičan nepopravljivi ženskaroš, no ja ipak ostavljam tračak nade za njega. Ana je rekla da se ženskaroši 100% ne menjaju, dok sam ja od onih koja iluzorno i naivno veruje da je procenat ipak 99% i njemu dajem taj 1% šanse. (Takvi su me nažalost najčešće "mučili" i to donekle govorim iz ličnog iskustva, ali što reče Kristina, da ne zalazim dublje i ispovedam se. No ovo je vrlo zabavan teren koji te prosto vuče da kroz lična iskustva izneseš svoj stav). Sergio u svom odnosu prema Adriani pokazuje više poštovanja nego prema sopstvenoj devojci. To mi daje male naznake da ipak nije nepopravljiv, već prosto nikada pored sebe nije imao pravu, pa je partnerski život pretvorio u zabavu.

Gaby i Valentin - njihovi problemi nisu tek sada došli do izražaja, verujem da oni traju i zbog toga mi nije jasno kako Gaby relativno prihvatljivo gleda na to. Ona pokušava da ga opravda i prikrije kod roditelja iako i sama ne nalazi razumevanja za njih. Nije mi normalno da ga otvoreno kroz razgovor ne suoči sa svime, već uvek nekako pređe preko svega. Postavlja se pitanje da li se ona pribojava odgovora, da li možda i sama sumnja da je gay, što nismo mogli primetiti ili joj prosto odgovara ta zona komfora koju ima uz njega da ne želi zagrebati ispod površine. U trenutku kada joj je rekao da moraju razgovarati, ona se očima punim suza vidno uplašila trenutka istine. Pitanje je koju je istinu ona očekivala. Nije ni čudo što se ona navukla na Oscara, prvog koji je pošteno seksualno zadovoljio. Da je izvukla nekog drugog, verujem da bi bilo isto. Što se Valentina tiče, slažem se da je pozitivno što ga nisu prikazali kao isfeminiziranog tipa i što su njegov lik konkretnije obradili. Mislila sam da će Horacio Pancheri glumački biti najslabija karika u ovoj seriji, no njemu je lik izuzetno legao. On je generalno dosta smušen kao glumac i ova uloga je kao pisana za njega. Prilično sam se iznenadila na one sočne poljupce sa muškarcima. Nije lako to odglumiti, ako nisi tome sklon.

Barbara i Leo - oni su najskladniji par čiji je jedini problem bio nedostatak vremena i nemogućnost za intimu uz dvojicu nestašnih sinova. Čim su uzeli dadilju i taj su problem rešili. Oboje imaju izraženu seksualnu želju i potpuno se poklapaju u tome. Čak mi je bilo pomalo nerazumljivo što se žele upustiti u igru ključeva kada im svežine ne fali, oni je sami stvaraju. Dobro se kontaju i ugađaju jedno drugom. Barbara se prerušila u dadilju jer ga je očito pročitala i želi mu ugoditi, što dodatno govori o njihovoj kompatibilnosti. Mislim da im je ova igra samo izazov koji im nije bio potreban. Oni su definitivno jedini par koji očekujem da će opstati.

Ovo mi je toliko interesantna tema na koju bi još mnogo mogla pisati, ali ću se za prvi post zaustaviti na ovome. Definitivno super zabavna serija koja me intrigira i jedva čekam videti šta sledi. Sviđa mi se doza realnosti, doza humora, pa čak i potpuno neočekivane situacije koje u isto vreme izazivaju razne emotivne reakcije. Umrla sam od smeha i šoka kada je Leo izašao iz auta i potpuno ozbiljno govorio o problemima korupcije sa kitom na izvolte, zatim Adrianin zavodljivi look dok napaljena i puna nade čeka svog muškarca koji se pojavljuje kao nakarada, pa šok trenutak kada očekuješ trenutak istine Valentina, a on nas sve pokosi potpuno drugačijim stavom. Sada me najviše zanima razvoj odnosa Adriane i Segia, a o tome ću više pisati u sledećem postu. Mislim da ste iz mog izlaganja mogli zaključiti da sam bliže shvatanjima Ane i Miloša, ali jako volim čuti i drugačiji stav. Time preispitujemo svoj, što je uvek pozitivno. Kristina svaka čast što si se odlučila na ovu seriju i pored toga što ti ne prija kao ostalima, lepo je komentarisati u ovako velikom društvu!
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

El juego de las llaves - Page 4 Empty Re: El juego de las llaves

Sun Aug 25, 2019 11:48 pm
I ja gledam na dailymotion, ali mi ne iskaču nikakve reklame  El juego de las llaves - Page 4 2729517241

Čemu još jedan par o kojem ne znamo ništa kada i u među glavnom osmicom imamo likove koji su nerazrađeni do kraja?

Besmisleno skroz. Ne vidim poentu njihovog učešća u igri, nisu ničemu doprineli. Adriana je opet mogla izvisiti za sex i da je izvukla Valentina npr. Nije bilo potrebe za uvođenjem novog lika radi toga. A Sienina drugarica i Leo su tek beznačajan spoj.

Pogotovo ono kad listaju album, gledaju film - prava mala, idealna porodica.

Aha, to je baš bilo onako in your face - ako niste skontali da će Gaby završiti sa Oscarom, evo vam jedan veliki hint  El juego de las llaves - Page 4 2078043430

One njihove scne na koncertu uopšte ne idu uz ovu priču.

Da, to sa koncertom je odudaralo od ostatka, pogotovo što se radi o Sergiu koji je sa zadovoljstvom odigrao drugu rundu igre ključeva. Laughing Hoću reći, osećanja prema Adriani ga nisu sprečila da se fino provede sa Barbarom  Laughing

Uglavnom, Leo i Barbara su super, bolje nego ikad. Ne očekujem veće promjene. Gaby i Oscar će se zacopati, Adriana i Sergio takođe, Valentin će naći nekog dečka, a Siena ostaje sama.

I ja mislim da će ishod biti takav, šokiralo bi me da ne bude. Za Sienu mi je logično da ostane sama ili eventualno da uđe u otvorenu vezu sa nekim. Valentin će se garant smuvati sa onim Danielom što ga je upoznao u gay clubu. Za Lea i Barbaru mi je takođe logično da opstanu, a preostala dva para...Pa, prilično je jasno.

Sofia, drago mi je da si nam se pridružila El juego de las llaves - Page 4 2601230167

Čak šta više, u svingerskoj priči obe stane pristaju na to, kod preljube ne.

Kontam da se generalno polazi od načela monogamije, kao opšteprihvaćenog pravila u jednom ljubavnom odnosu. Prevara je naravno izdaja tog načela, pošto u odnos njih dvoje upada neko treći, što se uglavnom osuđuje, a katkad se pruža i razumevanje u određenim slučajevima.

Ali da, obrni-okreni, prevara nije nikakav tabu. Međutim, mislim da je fora u prevari kao anomaliji ljubavnog odnosa, u smislu da čak i oni koji podržavaju varanje partnera znaju da je to nešto loše ili u najmanju ruku nekorektno/nepravedno prema prevarenoj strani. Prevara je ipak = laž, obmana, dovođenje u zabludu, manipulacije...

A svingeraj je za većinu zbunjujući koncept  Very Happy  Ljudi ne mogu da pojme da se bračni/ljubavni par može obostrano i dobrovoljno odreći načela monogamije, ne vide poentu takvog jednog odnosa u kojem su dvoje zajedno, a sexaju se i sa drugima.

Zbog toga sam ranije pisala o mom shvatanju braka - brak je ono što supružnici odrede da je za njih brak. Bitan je razgovor, dogovor i nema laži, ni prevare. Ali mi je sasvim jasno zašto je tematika svingeraja slabo zastupljena. Na kraju krajeva, nije to baš tako uobičajen model ponašanja.

Bilo kako bilo, pozitivno je što se otvorila i ta tema i što se istražuje taj teren. Važno je znati da različiti ljudi različito uređuju međusobne odnose, da nesvakidašnji načini uređivanja istih postoje i da su motivi iz kojih se tome pristupa takođe raznovrsni.

Iskreno on mi je malo enigma. Nije bio zainteresovan za razmenu ključeva, nije zainteresovan za sopstvenu ženu, a kad je ušao u igru, odmah je skinuo gaće.

Meni su poznati tipovi ličnosti kao što je Oscar. Ne znam sad kako bih ih definisala, ali sam se susretala sa sličnim mentalnim sklopovima (srećom, ne u ljubavi)  El juego de las llaves - Page 4 2078043430  

Obično se radi o konformistima, teškim flegmama, retko ili nikad ne preuzimaju inicijativu ni za šta, nisu proaktivni, uvek neko drugi mora da ih pokreće iz mrtve tačke, prihvataju šta im se ponudi, često nemaju svoj stav...Prosto, kreću se kroz život po inerciji El juego de las llaves - Page 4 245301646

Sama činjenica da je kao promišljena osoba koja igra na sigurno pristala na igru ključeva, govori koliko njeno telo vrišti za življenjem svoje seksualnosti, za promenom i svežinom, da um trenutno ne pita za posledice te odluke, već vapi za zadovoljstvom.

Odlično si opisala Adrianino stanje El juego de las llaves - Page 4 2613964805

Što se Sergia tiče, on je naizgled klasičan nepopravljivi ženskaroš, no ja ipak ostavljam tračak nade za njega.

Volela bih da mi pozajmiš malo tvog optimizma u vezi Sergia  El juego de las llaves - Page 4 2078043430 Stvar je u tome da ova serija ima malo epizoda, a uverljiva transformacija lika kao što je on bi zahtevala više vremena raspoređenog u više epizoda.

Ono što bih mogla da prihvatim, uzimajući u obzir kompleksnu i nesavršenu ljudsku prirodu, jeste da Sergio razvije neka osećanja prema Adriani, da prema njoj oseti nešto što ni prema jednoj drugoj ženi nije, ali da se i pored toga ne odriče seksualnih izleta sa strane.

Recimo, ova varijanta - smuvaju se, zaljubljeni su, uživaju u svojoj romansi, Adriana priča prijateljicama kako je srećna sa Sergiom, kako se on promenio, kako im sex sa drugim ljudima ne treba...

A onda na kraju poslednje epizode vidimo Sergia koji se u Adrianinom prisustvu dopisuje sa Sienom i/ili još nekim devojkama i dogovara strastvene susrete, a kada ga Adriana upita sa kim se dopisuje on joj odgovori sa drugovima i strasno je poljubi, što bi govorilo u prilog tome da mu je Adriana glavna i da mu znači, ali i da mu monogamija nije na listi prioriteta  Laughing

To mi je onako realno najviše što Sergio može da ponudi - primirivanje, ne i korenitu promenu.

To mi daje male naznake da ipak nije nepopravljiv, već prosto nikada pored sebe nije imao pravu, pa je partnerski život pretvorio u zabavu.

Možda, ali ponekad nije isključivo do drugih osoba, nego do nas samih i naših karaktera/osobina/preferencija. Mislim da je za ikakvu iole značajniju promenu potrebna ta unutrašnja stimulacija sa istinskom željom za menjanje postojeće situacije, nezavisno od spoljnih uticaja.

Prava ljubav je potencijalno dobar motivator, samo nedovoljan. Onaj najteži deo je na čoveku koji bi da napravi promenu u svom životu, jer bi bilo najbolje i najpametnije da je napravi zbog sebe. Tako će znati da je promena stvarna.

Ok, dosta sam blatila jadnog Sergia, nije on kriv što je rođen za to da zaviruje u nove rupe iznova i iznova  Laughing   Sorry, evo prestajem  El juego de las llaves - Page 4 2078043430

____________
El juego de las llaves - Page 4 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6040
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

El juego de las llaves - Page 4 Empty Re: El juego de las llaves

Mon Aug 26, 2019 5:17 pm
To je po meni samo jedan neobičan i zanimljiv način kojima nas uvlače u temu, a važnija tema je treća osoba u vezi ili braku. E tu dolazimo do krajnje realistične slike društva gde je to toliko ustaljena pojava kojoj se ne iščuđujemo toliko kao svingeraju, a lično je ne smatram ni malo prihvatljivijom.

Ni ja ne smatram preljubu prihvatljivijom, to je ipak izdaja i okrutan način poigravanja sa nečijim osjećanjima. Naravno, postoje situacije i situacije.  U nekima je moguće onoga ko vara razumjeti, ako ne opravdati. Dajem primjer. Žena udata za agresivnog čovjeka koji joj ne da razvod. Na primjer. Preljuba jeste nešto čemu se više niko ne čudi, dok se o svingeraju manje priča, ali ne mogu reći da je jedno gore od drugoga. I jedno i drugo je loš način rješavanje bračnih i drugih problema.

Ona mora imati neku pozadinu iz detinjstva, preko roditelja i odgoja koji su je doveli do današnjeg načina funkcionisanja. Bilo bi lepo čuti je.

Ja čisto sumnjam da ćemo išta više saznati o njoj, a tačno je da tom ponašanju postoji neki korjen. Ako ga ne otkriju srozaće njen lik  na ono što mi je bio prvobitan utisak o njoj- živi radi sexa i provoda vođena životnjiskim nagonom.

. Ana je rekla da se ženskaroši 100% ne menjaju, dok sam ja od onih koja iluzorno i naivno veruje da je procenat ipak 99% i njemu dajem taj 1% šanse. (Takvi su me nažalost najčešće "mučili" i to donekle govorim iz ličnog iskustva, ali što reče Kristina, da ne zalazim dublje i ispovedam se. No ovo je vrlo zabavan teren koji te prosto vuče da kroz lična iskustva izneseš svoj stav).

Nije zabranjeno ispovjediti se. Smile Ako ti želiš, možeš, ne moraš se ustezati. Ni ja ne smatram da je apsolutno nemoguće da neko promjeni svoju suštinu, ali tačno je da su šanse minimalne. Ali što je već rekla Ana, vrlo je malo epizoda ovdje da bismo vidjeli taj Sergiov proces. Što se realnog života tiče... Čovjek kad se zaljubi želi da vjeruje u najbolje. Nekad bude tako. Ali nekad ti se i kasnije otvore oči i suočiš se s poraznom činjenicom koliko si bio slijep. Treba bi biti mudar i pažljiv koliko je god to moguće, ali problem je kada emocije nadvladaju  čovjeka. Ali opet i loša iskustva te nauče što ne treba da radiš.

Nije ni čudo što se ona navukla na Oscara, prvog koji je pošteno seksualno zadovoljio. Da je izvukla nekog drugog, verujem da bi bilo isto.

Moguće je. To je problem kod očaja, padnu kriterijumi i čovjeku sve izgleda dovoljno dobro.

Prilično sam se iznenadila na one sočne poljupce sa muškarcima. Nije lako to odglumiti, ako nisi tome sklon.

Joj, da, još ako ponavljaju scenu više puta.

zatim Adrianin zavodljivi look dok napaljena i puna nade čeka svog muškarca koji se pojavljuje kao nakarada,

Ovo je najsmješniji momenat. Ne samo jer je smješan i blamantan po Adrianu, nego jer je na duhovit način prikazano do čega dovodi manjak komunikacije i izostanak svake otvorenosti.

Kristina svaka čast što si se odlučila na ovu seriju i pored toga što ti ne prija kao ostalima, lepo je komentarisati u ovako velikom društvu!

Jeste, baš nam je to falilo. Četvoro na jednoj temi je rekord.  Laughing E još ako nam se pridruže Mariana koja je ima u planu i Bojan koji je isto gleda, to će biti za Ginisa.  cheers

Zbog toga sam ranije pisala o mom shvatanju braka - brak je ono što supružnici odrede da je za njih brak. Bitan je razgovor, dogovor i nema laži, ni prevare. Ali mi je sasvim jasno zašto je tematika svingeraja slabo zastupljena.

Mislim da će u slučajevima razmjene parova (obostranog pristanka na sex izvan braka) kad tad doći do toga da se dogovor prekrši i da se počne švrljati okolo i izvan te igrice. Bar mislim da je tako, zato mi se  i čini realnim što su S. i A. imali sex i izvan igre.

____________
El juego de las llaves - Page 4 Granho16
Sponsored content

El juego de las llaves - Page 4 Empty Re: El juego de las llaves

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum