Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi - Page 8 Empty Re: Rubi

Tue Dec 25, 2018 10:19 am
102.  - 107.

I dalje me nervira Cayetano u ulozi Rubinog zaštitnika. Rolling Eyes S druge strane mi ga je izuzetno žao jer mu je ustanovljen tumor baš sada kada on i Cristina sređuju život i kada je Fernanda počela da ga prihvata. Crying or Very sad Bukvalno nije ni stigao da uživa u bračnom i porodičnom životu. Crying or Very sad

Kratko je trajala Elenina  i Hectorova romansa u Moralesu. Neutral Ali, bar je Elena uspjela da sazna što se desilo sa njenom sestrom. Igrale su se, bez nadzora roditelja, sestru je ujeo pauk, što je izazvalo alergijsku reakciju sa fatalnim ishodom. Elenina majka je krivila Elenu jer se uplašila i pobjegla, i nije pomogla sestri. Nerazumne li žene! U suštini joj je to samo bio način da utiša svoju savjest, jer kako joj je Hector rekao, dužnost roditelja je da pazi dijete, a ne mlađe sestre koja pri tome ima 4 godine. Ali, na kraju se ta žena koliko toliko urazumila, pomirile su se  i odlučile da pokušaju obnoviti svoj odnos. Btw, Elena je prekrasno izgledala u onom kompletiću, a frizura je divna.  I love you

Hector je imao mir tih nekoliko dana sa Elenom, djelovao je ok, i vjerujem da se jeste osjećao dobro, bar donekle. Ali, čim se vratio u Mexico počeo je show. Odmah ga je dočekao Alejandro sa zahtjevom da da Rubi razvod, i opet počinje Hectorovo ludilo. Neće da joj da razvod. Kasnije je Rubi zatekla njega i Elenu u krevetu što je rezultiralo svađom Elene i Hectora. Hector je onako blagoteleći gledao u Rubi, niti je odbranio Elenu niti je bio dovoljno čvrst s Rubi. Eleni puca film i raskida s riječima da ako želi da bude s Rubi neka bude, ali da ona neće kupiti njegove ostatke nakon toga. Kasnije su se sreli u kancelariji, niti je bijesnila niti se ponižavala. Mirno i dostojanstveno je prihvatila stvari. Rizikovala je, izgubila je, idemo dalje. Svakako bi joj teže palo da nije ni pokušala. Predvidjela je i bolnu činjenicu da će Rubi njega uništiti.

Hector i dalje bijesni od ljubomore, toliko da je pocjepao pasoš da Rubi ne bi otputovala. Mislio je da će putovati sa Alejandrom, a ona je u stvari željela da se zabavi sa grofom u Las Vegasu. Što reče Elena, koga briga s kim će Rubi putovati, nije ni bitno, Hectora svakako ne voli. Kako god, Rubina zabava je propala, a sa grofom je otputovala Maribel, radi poslova njenog oca. Ali, i grofu, kome je  predlog da Maribel putuje kao Arturov predstavnik u pregovorima bio samo izgovor, je takođe propala zabava jer se tamo pojavio Alejandro. Laughing Nije mi jasno kako je saznao u kojem je hotelu Maribel. Od Marca je čuo samo u kojem je gradu. Neutral Primjetila sam natpis "Celine Dion" u jednom momentu. Znam da je držala tamo koncerte tokom par godina, i to baš tada oko 2004. godine.  Smile

Rubi je brzo ubjedila Alejandra da je oženi.  Rolling Eyes Kad je on donio tu odluku, ona je već bila pobacila, s tim što to naravno niko ne zna sem Loreta i grofa. Interesantno  auto je udarilo baš nakon što je rekla da ne želi to dijete, ali da joj je to način da dobije Alejandra. Pogodio je pobačaj naravno, čak je pustila i suzu, ali ne zato što je briga za bebu, nego zato što sad nema način na dobije Alejandra. Ali dobro, bar je dobra strana toga što se neće udebljati i uništiti struk.   Very Happy Šonjavom Alejandru nije dugo trebalo da se odluči na brak s njom, naravno pomoglo je i što mu je Maribel  Rolling Eyes  to tražila, a i dječja robica koju je Rubi smišljeno ostavila u njegovoj ordinaciji. Interesantno, saznao je na isti način kao Hector bolnu istinu o Rubi, slušanjem iza vrata kada je rekla da će sada imati i ljubav i Alejandrov novac. Tako je morao da shvati da se svo vrijeme pretvarala, kao npr. kada je uvrijeđeno odbila njegov novac. Posebno ga je pogodilo njeno odvratno izražavanje o Maribel kojoj je inače natrljala na nos kako ju je drugi put pobijedila. Dakle, povraće mi se,  Alejandro onda odustaje od braka. Dok je još bila u bolnici, zvala je grofa smišljeno, jer ako izgubi Alejandra, hoće da ima njega kao rezervu. Naravno, ne shvata da bi ona Luciju bila samo zabava, kao i Yagu. Ona nije član plemstva, a samim tim ne može ni da se poredi sa Lucijovom neprežaljenom Catalinom. Kada se Rubi uvrijedila jer nju, veliku osobu, upoređuje sa nekim, Lucio je hladnokrvno rekao da je ona, Rubi, ta koja u tom poređenju gubi. Inače, Loretu je  Rubi već pomalo počela da se muči.

Od početka serije se bukvalno mogu gradativno poredati svi momenti u kojima Rubi pokazala svoju odvratnosti. Svaki momenat je gori od prethodnih, a svi ti postupci su usput začinjeni njenim beskrajnim samopouzdanjem i sebičnošću. Sceniranje pada koji joj je "izazvao" abortus je blizu vrha ljestve. Tek treba da se desi najodvratniji momenat. Nesretni Hector nakon svega želi da bude otac njenoj bebi, i da bude s njom. Ona dolazi kod njega u suzama, rekavši da će razmisliti o njih dvoje kao o opciji, i zakazuje mu sutra sastanak u njenom kraju. Kako su uvijek dežurne tračare na ulici, imaće i svjedoke.  Mad  Mad Plan je bio da grubo odbaci Hectora kao uvrijeđena i prevarena žena i da ga isprovocira da bi je gurnuo. Ona se sama bacila, ali ispalo je da je njen jadnik od muža gurnuo i da je to izazvalo njen pobačaj. Naravno, da Lucio nije potplatio doktora, ništa od toga joj je ne bi prošlo.Luciju je sve to, izgleda, dobra razonoda.

Dok je Rubi u bolnici u strašnim mukama, Maribel je sa Alejandrom u Las Vegasu. Provode lijepe momente, vode ljubav, da bi na kraju Maribel rekla onim njenim melanholičnim tonom da što god bude s njih dvoje, oni će uvijek imati Vegas.   Rolling Eyes Ono živjeće od uspomene na vođenje ljubavi i šetnje po Vegasu ako ipak ne budu više  bili zajedno.  Rolling Eyes Naravno Alejandro na njihovo vjenčanje ide s uključenim telefonom, i naravno baš ga tada zove Rubi i govori mu da će možda pobaciti. :face: Naravno, on toliko onda žuri da se vrati, da odustaju od vjenčanja, pošto bi odlaganje puta za Mexico za čitavih 5 minuta koliko traje ceremonija ugrozilo život Rubine bebe. Naravno, čim izađu iz kapele, imaju odmah let za Mexico, i tih 5 minuta vjenčanja bi učinilo da oni propuste let.  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Sofia i Luis odlaze za Švajcarsku. Luisu će Arturo pomoći da se u Švajcarskoj snađe i nađe posao. Luis odlazi pomiren sa oba oca.  I love you Ne sjećam se da li će se više pojavljivati.

Ernesto pokušava da od Lorene nabavi snimak Gardunjovog priznanja Bermudezove krivice. Ipak, to ga ne spriječava da i dalje bude pod očevim uticajem te radi na tome da naškodi Alejandru. Iz njegovog laptopa je pokupio rezultate njegovih istraživanja. Ne sjećam se što će dalje biti s tim, da li će Alejandro vratiti te cd-ove, da li će ih Bermudez iskoristiti... E da, Ignacio naravno bez pogovora pušta Ernesta da prebira po Alejandovom laptopu, a naravno laptop nema lozinku.  Rolling Eyes










____________
Rubi - Page 8 Granho16
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Rubi - Page 8 Empty Re: Rubi

Tue Dec 25, 2018 11:43 am
Ja bi za Cayetana rekla-debil i to žešći,Rubí je njemu podvalila ogrlicu,optužila ga za krađu,uništila mu život i strpala ga u zatvor,a on nju sad štiti (iako se ne sjećam zašto)
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi - Page 8 Empty Re: Rubi

Tue Dec 25, 2018 10:33 pm
84.-87. epizoda...

Alejandro i Hector...Dva kompletna, zaslepljena idiota. Alejandro je hejtovao Rubi dok stvar nije krenula da se raščišćava u Rubinu korist, a kad se Celia pojavila i ispričala istinu o Sonijinom padu...gotovo. Alejandro moli Rubitch za oproštaj, ona je naravno uvređena i povređena (a stvarno jeste bila, nije glumila) i pada u nesvest i...Alejandro saznaje da je trudna, pa krećemo ispočetka sa kuknjavom i glorifikacijom njihove večne, a nemoguće ljubavi. Rolling Eyes

Inače, zašto je redovno u telenovelama padanje u nesvest glavni (i često jedini) simptom trudnoće? Šta je sa kašnjenjem menstruacije? Ono, ako žena padne u nesvest garant je trudna. A ako muškarac padne u nesvest, to je znak da su mu dani odbrojani.

A Hector...Hajde, ok što je verovao Rubi da nije imala veze sa Sonijinom smrću, jer kao što rekoh Sonijina smrt je bila takva da je lakše poverovati u Rubinu nevinost, nego u krivicu. Ali, on ni pored svih njenih laži i zavrzlama jednostavno ne uviđa da ona nije osoba koju treba imati u svojoj blizini.

Evo, u ovih svega par epizoda je uspela da ga slaže za Alejandra (iako to radi otkad su se venčali), za krivičnu prijavu koju je podnela protiv njega (ako je već htela da ga prijavljuje, bolje da ga je prijavila za ono što joj jeste uradio nego za glupu modricu) i za prodaju akcija (uz grofovu pomoć). Znači, samo u ovih par epizoda, a da ne spominjem i ostatak. A sada je presrećan što će postati otac ili bar tako misli...Svidelo mi se kad je Eleni pukao film i kad mu je rekla da je zaslepljen sa Rubi i da ne želi da vidi kakva je ona zapravo.

Što se tiče Rubinog hapšenja, moram da kažem da me je Ignaciova objektivnost oduševila. On ne veruje Rubi, ima loše mišljenje o njoj i najviše od svega bi voleo da je Alejandro izbriše iz memorije, ali uzima u obzir mogućnost Rubine nevinosti i greške koju Alejandro pravi time što je optužuje. Za razliku od njega, Elisa je npr. dosta subjektivna i pristrasna, tvrdeći da Hector nikada ne bi povredio nijednu ženu (praktično je silovao u 74. epizodi) i ako je to uradio, mora da je bio izazvan. Rolling Eyes  Nevezano za Rubi, ali mene malo plaše takvi stavovi i familija koja zdušno brani muškog člana, svaljujući odgovornost za njegove postupke na ženu.

Grof nezadovoljan Eleninim potezom, ne sviđa mu se način na koji je iskoristila info o Rubi i Alejandru i Yagu. Kako je loša učenica, ništa nije naučila i zato je morala da bude kažnjena. Laughing  Grof je pravi makijavelista, kako vešto koristi tuđe slabosti. Ostavio je dokument sa Hectorovim potpisom kojim se Rubi ovlašćuje na prodaju akcija, znajući da će se u Eleni javiti poriv da spašava Hectora iz Rubine zamke, što se i desilo. Hector je odvukao Rubi da zajedno provere šta se dešava sa akcijama i ispostavilo se da je sve ok.

Nije mi bilo baš sasvim jasno što je grof isposlovao. Kupio još akcija pa ih stavio na Rubino ime?

Da, sa ciljem da stvori privid da nije bilo nikakvih transakcija. Elena je popila kritike i od njega i od Hectora. Lucio je iskritikovao zato što je napravila problem Rubi, a Hector zato što mu je mogla napraviti problem sa Rubi. Uglavnom, zbog Rubi. pale  I sad je Hector izgubio poverenje u nju, te je Lucio dobio šta je hteo. Suspect

Dopada mi se kako grof zbunjuje Rubi onim što radi, tačno se igra s njom, a sada je upoznao i Maribel koja ga oduševljava u nekom drugom smislu.

Simpatičan momenat upoznavanja Elene i Marca, početak pravog prijateljstva. I love you  Elem, Marcu CaĐetano baš zadaje glavobolje, postao je užasno naporan, a podsetio me je na Hectora u onoj sceni kada viđa Cristinu kako priča sa Marcom u bolnici i kreće da ljubomoriše. Laughing

Sofia odabrala Luisa i Saul ponovo izvisio, Lorena odlučuje da ostane u Mexicu, a Elisa će se udati za Artura. Najs.

Ok, Lola, Mariquita i Onesimo opasno smaraju, i počela sam da ih premotavam.

Takođe. Rolling Eyes

____________
Rubi - Page 8 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi - Page 8 Empty Re: Rubi

Wed Dec 26, 2018 2:51 pm
Ja bi za Cayetana rekla-debil i to žešći,Rubí je njemu podvalila ogrlicu,optužila ga za krađu,uništila mu život i strpala ga u zatvor,a on nju sad štiti (iako se ne sjećam zašto)

Vjerovao je, kao i svi, da je Rubi zaista u opasnosti od Hectora. Nažalost, kada je neko dobar, automatski je okarakterisan kao magarac. Cayetano smatra da nezaštićene treba zaštiti,  a Rubi je još Cristinina sestra. Svakako ne želi da bude kao ona, i drži se svojih hrišćanskih načela pa makar bila i Rubi u pitanju. Mene nervira što on njoj vjeruje. Ako neko hoće da bude toliko dobar, neka bude, ali neka bude i mudar, i neka pazi da sebe ne ugrozi tako što pušta takvu osobu previše blizu sebe. "Ne čini dobro da te zlo ne snađe"

Inače, zašto je redovno u telenovelama padanje u nesvest glavni (i često jedini) simptom trudnoće? Šta je sa kašnjenjem menstruacije? Ono, ako žena padne u nesvest garant je trudna

U stvarnom životu ne poznajem nikoga kome je nesvjestica bila prvi simptom trudnoće. Mučnina da, ali nesvjestica ne, pogotovo kao prvi pokazatelj. E sad, vjerovatno je previše nepristojno reći  u telenoveli da menstruacija kasni, ili su naše junakinje toliko okupirane problemima da to i ne primjete. lol!

Evo, u ovih svega par epizoda je uspela da ga slaže za Alejandra (iako to radi otkad su se venčali), za krivičnu prijavu koju je podnela protiv njega

Da, zaboravila sam prokomentarisati da se i za prijavljivanje Hectora izvukla. Kažem ti, izvukla bi se ona čak i da je rodila dijete nakon 10 mjeseci trudnoće. lol!

Za razliku od njega, Elisa je npr. dosta subjektivna i pristrasna, tvrdeći da Hector nikada ne bi povredio nijednu ženu (praktično je silovao u 74. epizodi) i ako je to uradio, mora da je bio izazvan. Rolling Eyes  Nevezano za Rubi, ali mene malo plaše takvi stavovi i familija koja zdušno brani muškog člana, svaljujući odgovornost za njegove postupke na ženu

Elisu razumijem, jer Rubi zaista jeste izvukla najgore iz Hectora, pa i najnormalniju osobu bi iz kože izbacila. Osim toga, kako si i rekla, njegova ljubomora je opravdana, ali su reakcije pretjerane. Savršeno shvatam Elisu kada nije na Rubinoj strani, nije joj lako gledati kako joj sin pati.

A, inače, taj sindrom je dosta čest, pogotovo u našim balkanskim porodicama. Sinčić nikad nije kriv, a ako nema djevojku/ženu koja je kriva, onda je majka krivac, jer naravno otac je lišen svake odgovornosti. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

108. - 112.

Ovo su one epizode kada moram sebi reći da je to samo telenovela i da se zato ne nerviram.  Neutral Rubi je dostigla vrhunac svoje odvratnosti.


Rubi je navodno izgubila bebu, svi su u kolektivnoj žalosti, a Hector je glavni krivac. Ponavlja se 1000. nastavak svađa Hectora i Alejandra. Uz pomoć grofa, Rubi postiže da ona u očima svih bude nevinašće, a Hector ubica bebe. Ne znam koliko ga glupim smatraju pa da misle da je namjerno isplanirao gurnuti Rubi pred svjedocima.  Rolling Eyes

Idiot od Alejandra i dalje s lakoćom pada na Rubi. Dovoljna mu je slika o nezaštićenoj i napaćenoj Rubi pa da opet padne na nju. Maribel ih vidjela kako se ljube Neutral , a kasnije kada ga je pitala da li on u stvari nije ravnodušan na Rubi, ćutao je. Kako bi bilo divno da se mogla zaljubiti u nekog drugog, otkačiti Alejandra, i ostaviti ga Rubi kada za bolje i nije.  Evil or Very Mad

Najodvratnija i najmučnija scena do sada mi je dolazak Hectora kod Rubi u Alejandrovu kuću, nakon što je od Lole saznao da je udario auto ( bar neka korist od tračare). Ona priznaje da je namjerno pala, i da je htjela da mu se osveti. Naravno, impulsivni Hector skače na nju da je zadavi (shvatam njegov nagon) i baš tada svi dolaze i on ispada ludak koji neće biti miran dok ne ubije Rubi. Em je ubica bebe, a sada hoće da postane i ubica svoje žene... Naravno niko se ne pita zašto jednostavno ne ubije Rubi, zašto bi se zamarao oko toga da joj izazove abortus... Grrr!

Elena mu naravno jedina vjeruje, Hector je traži, spreman da s njom sredi život, i da se razvede od Rubi... Rubi je konačno prešla njegovu granicu tolerancije, konačno su mu se skroz otvorile oči nakon sceniranja njenog pada... Hoće da prvo opere svoj obraz, i da obnovi svoju vezu sa Elenom... Crying or Very sad  Zašto nisu mogli imati sretan kraj? Njihov razgovor u Eleninoj sobi je njihov zadnji susret, a da je on svjestan.  pale  Sad  Sad

Nakon toga idu za mene teške scene... On nabavlja prvobitan nalaz iz bolnice, (grof je nakon toga naredio da se uništi Rubin karton, ali srećom, kasno) odvlači Rubi koja mu kasnije bježi iz auta... Njihova rasprava u parku je taj drugi preloman momenat za Hectora, u smislu da je konačno sagledao Rubi bez ikakve maske. Đubretarka mu otvoreno natrljala na nos na koje grane je spao zbog nje, i da nije mogla cijeniti muškarca koji je izdao vjerenicu i najboljeg prijatelja.  Evil or Very Mad Njena rečenica "Svaka žena bi sve dala da ima moju ljepotu i karakter i svaki muškarac bi dao život za mene" je hit. Evil or Very Mad  Rolling Eyes
Slijede udes, operacija, njegova smrt... Momenat kada doktor Elisi, Eleni i Genaru saopštava da je Hector umro me uvijek do srži pogodi pa makar gledala i milion puta... Čak je i tada Rubi morala da ostane na tronu svih licemjernih osoba na ovom svijetu.  Evil or Very Mad Uzima od bolničarke Hectorov novčanik, sat i burmu, ostalo prepušta Genaru. Kakva simbolika. Njoj je Hector upravo to i bio,  predmet koji će joj omogućiti status  dobro udate žene ( burma), novac (Hectorov novčanik) i stvari koje taj novac kupuje. (sat)
Vrhunac njene odvratnosti o kojem pričam je traženje Alejandru da pusti Hectora da umre na operaciji, i kasnija radost zbog njegove smrti, (pogotovo što misli da ga je stvarno Alejandro ubio zbog nje), izbacivanje Hectorovih stvari iz kuće, i seksanje sa grofom čim je došla kući iz bolnice. Rubi - Page 8 T9403 Naravno, odmah sledećeg dana se morao čitati testament. Ona je sada vlasnica hotela, a njen prvih zahtjev je da se u jelovniku jedno jelo zove po njoj. Smijala sam se tome zajedno sa Lucijom, ali od muke.

Ipak ne ide joj sve kako treba, jer Alejandro je završio u zatvoru, optužen za ubistvo Hectora. Gazcon mu je ubrizgao antikoagulant, i za sada je jedino Ernesto povezao konce, jer je među lijekovima koje krao iz bolnice i davao ocu da ih prodaje, bio i heparin. Bijesna sam zato što je Hector mogao preživjeti, čak je izgledalo da će operacija biti uspješna i da Hector neće ostati invalid. Zbog čega je ubijen? Da bi grof naudio Alejandru i time dobio Maribel i Rubi? Užas! Ma to mi nije ni uvjerljivo, trebali su smisliti jači razlog zbog kojeg Alejandro smeta grofu.  Rubi je ovamo spremna da potroši cijelo svoje bogatstvo da bi izvukla Alejandra iz zatvora. Ali, ako će on ostati s Maribel onda bi radije da trune u zatvoru. Prava ljubav, nema što.  Rubi - Page 8 T9405

Rubi je i kod Loreta prešla granicu tolerancije. Ponovo mu se smučila. Prvo, kada je nakon stvarnog gubitka bebe govorila o potencijalnoj vezi sa Lucijom. I, sada kada je tražila Alejandru da ubije Hectora. Više se ne oslovljava sa "primor"  niti joj daje odjeću na lijepe oči, bez plaćanja.

Inače, moram prokomentarisati greške u sceni Hectorove operacije. Prvo nosi bolničku haljinu, pacijenti su tokom oparacije uvijek nagi, čak i ako se operiše lice ili vrat npr. Drugo, Alejandro sa sterilnim rukavicama nanosi masku na lice - greška, to se nikad ne radi. Maska se stavlja prije pranja ruku i navlačenja rukavica, ako nije stavljena, namješta je sestra. Treće, Alejandro tokom operacije skida masku, ni to se ne radi. Četvrto, mislim da se oživljavanje sa defibrilatorom ne radi preko odjeće.

Potpuno sam zaboravila da je Bermudez našao nekoga ko bi za novac  objavio Alejandrova istraživanja kao svoja. Baš me zanima što će dalje biti s tim. Ernesto polako, ali sigurno, počinje da sagleda pravo lice svoga nazovi oca. Očajnički hoće da nabavi cd od Lorene.

Obožavam da gledam Rubi kako pravi istu grešku s grofom kao i sa Yagom. Hoće da se Lucio u nju zaljubi i da postane grofica (a, usput i da joj on umnoži bogatstvo).  lol! Jadna još uvijek nema pojma da je naslijedila Hectorove dugove, i da je grof time može ucjenjivati, jer ih je on pokrio, i samim tim mu je Rubi dužnik. Na kraju 112. epizode se odlučuje da ide s njim u Pariz (kad joj je već Las Vegas propao).
.
Smorovi od Lorene i Paca su u krizi zbog Ingrid, sada je Paco zbunjen. Lako se dao osvojiti zahvaljujući spremnim obrocima i Ingridinim interesovanjem za njegov posao. Lorena je, donekle, sama kriva. Nema opravdanja za njega, ali nije trebala insistirati da Ingrid živi s njima. Što će bilo kojem paru neko treći da im svijetili iznad glava? Ovo što se dešava s njima se dešava u stvarnosti. Žena se opusti kad se uda, više se ne trudi pretjerano, i onda se pojavi neka Ingrid koja će mu kuvati kafu kada radi do kasno, i njemu je to dovoljno da se ohladi od žene.

Cayetanov tumor se ne može operisati, može samo produžiti život hemoterapijama što on odbija. Radije bi da živi kratko vrijeme normalnim životom, nego malo duže uz sve negativne efekte hemoterapije...  Crying or Very sad

I dalje ne mogu da vjerujem da sva bitna dešavanja i scene prekidaju sa Lola-Onesimo-Mariquita trouglom. Više uopšte nisu zabavni. Rolling Eyes

____________
Rubi - Page 8 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi - Page 8 Empty Re: Rubi

Wed Dec 26, 2018 10:03 pm
onda je majka krivac, jer naravno otac je lišen svake odgovornosti.

Da, i to isto. Za (ne)vaspitanje je uvek kriva majka, bilo da se radi o muškoj ili ženskoj deci. Rolling Eyes Mene kad su optuživali da sam nevaspitana, uvek su dodavali ono čuveno pitanje "kako te je to majka vaspitala?" Zar im nije palo na pamet da sam taj kvalitet pokupila od tate?  lol!

"Ne čini dobro da te zlo ne snađe"

Ko je ovo rekao? Sviđa mi se Very Happy

88.-91. epizoda...

Rubi i trudnoća...Najveći problem u njenom odnosu prema trudnoći je što nema ni najmanju želju za majčinstvom kao takvim, već na imanje deteta gleda kao na sredstvo za postizanje "viših" ciljeva, kao na nešto što joj može ili ne može biti od koristi. I da je hipotetički rodila, bila bi užasna majka, jer su joj razlozi za rađanje krajnje sebični i svojstveni školskom primeru osobe sa narcističkim poremećajem ličnosti. Takvi nisu u stanju da budu dobri roditelji i neretko detetu upropaste život.

U to se uklapaju i njeni strahovi da će izgubiti struk i uopšteno stavljanje fizičkog izgleda/pojave ispred onoga što je zaista važno. A što se tiče abortusa, tu sam pro-choice sve dok se poštuju zakonske granice, bez obzira na razloge, pošto se ne radi o mom telu. Svako odlučuje za sebe i snosi posledice svoje odluke. Ja bih odabrala abortus samo pod ekstremno teškim okolnostima. Inače ne.

Uglavnom, jedva sam čekala momenat kada Hector prisluškuje razgovor Rubi i Loreta i otkriva sve ono što je trebao i sam da zaključi davnih dana. Odlična scena. Sa jedne strane mi ga je bilo žao, dotukla ga je surova istina o njegovom braku sa Rubi. Sa druge strane mi je bilo drago što je konačno čuo direktno iz Rubinih usta kako stoje stvari, pa je dugo održavana farsa gotova. Ipak, držanje Rubi kao zarobljenika mu je fatalna greška i pritom krivično delo, što ide njoj u prilog. Ona sa tom činjenicom može svašta da uradi.

Elena mu se, kao i uvek, našla u nevolji i pružila mu podršku i ljubav. Tako mi je tužan onaj deo kad Hector plače u kancelariji, nakon što odustaje od ubistva Alejandra zahvaljujući Carlinim rečima. Neutral  U svemu tome je utešno što mu se srušio lažni svet, a to znači šansa za stvaranje novog i pravog sveta, čim se strasti smire i bol popusti.

I evo, ponovo su se u svega par epizoda Rubine laži ređale kao na pokretnoj traci. Šta smo sve imali, da vidimo...Lažni uzv i u vezi toga...

Ta žena se izgleda pregledala pod imenom Rubi Ferer, ili u Mexicu na nalazima ne pišu imena pacijenata.  

imaju i neki napredni ultrazvuk koji detektuje trudnoću od 3 sedmice

lol!  lol!  lol!

Zatim, tu je njeno objašnjenje motiva za prodaju akcija (htela je da pomogne Hectoru da reši finansijske poteškoće). A Hector je sam kriv što nije gledao šta potpisuje. Rolling Eyes  Ja ljudima stalno govorim da pročitaju šta piše pre nego što ostave svoj "autogram", koliko god da je dug tekst ili koliko god da su sitna slova ili koliko god da im to deluje kao gubljenje dragocenog vremena.

Veliki lajk na Eleninu upornost da dokaže da potpisani dokument nije ni izmislila, ni halucinirala. Šteta što je Hector automatski svu krivicu svalio na grofa.

I da slučajno ne zaboravim, pevanje različitih pesmica u zavisnosti od toga da li razgovara sa Hectorom ili Alejandrom. Za Hectora - Alejandro me je zaprosio, ali sam ga ja odbila. Dete je tvoje. Za Alejandra - Hector me maltretira, pa sam ga morala slagati da je dete njegovo, a u stvari je tvoje. Mene smaraju njene laži, sad bi trebalo malo manje da laže, s obzirom na to da ju je Hector razotkrio. Rolling Eyes

Ekspresno se zaljubio u nju, i želi da provede život sa njom, a prije tri sedmice se sexao sa Rubi, i njoj nudio brak

E upravo mi to čini Alejandrovu i Maribelinu ljubav neuverljivom. Odnosno, Alejandrovu ljubav prema njoj. Isforsirano je i usiljeno. Sada je veoma ljubomoran na Ernesta, pa i na grofa koji se sve više približava Maribel. Uverljivije bi bilo da su mu se javila van-prijateljska osećanja prema Maribel još pre ponovnog susreta sa Soniom u Mexicu, ono kad su se dodatno zbližili posle Cancuna. Tada bih možda progutala priču da je shvatio da je voli kao ženu.

Ernesto naleteo na grofa i njihova saradnja, uz dozvolu divljeg vepra, je počela. Grof smatra da će mu Ernesto poslužiti svrsi. Razumem Ernesta, razumem i to što je inicijalno poverovao svom ocu, ali je ipak mogao proveriti šta je istina.

Lola dosadna, u vražiju mater. Ne znam da li me više nervira kada se meša u Fernandin odgoj ili u Loreninu i Pacovu vezu. Suspect  Sada se pojavila i naporna Ingrid. Rolling Eyes

Kako bi za nju bilo sve jednostavnije da se mogla zaljubiti u Marca. I, on u nju.

Elena i Marco pate zbog neuzvraćenih i komplikovanih ljubavi, ali neee...Njih dvoje su mi od početka kliknuli kao prijatelji i dobro je što su ostali na tome. I love you

____________
Rubi - Page 8 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi - Page 8 Empty Re: Rubi

Thu Dec 27, 2018 3:54 pm
Ko je ovo rekao? Sviđa mi se Very Happy

To je nešto što je moja majka čula kad je bila dijete. Pričalo se tada da je neki čovjek tražio da mu to napišu na grob.


A što se tiče abortusa, tu sam pro-choice

Ja sam u suštini protivnik, ali, naravno, nisam zatucana niti uskog pogleda. Silovanje, rizik po život, bolestan plod, ekstremno teške životne okolnosti... sve  to mogu  razumjeti kao razlog za abortus. Ali, ne mogu biti pristalica ako je u pitanju hir ili strah od debljanja ili slično...

A Hector je sam kriv što nije gledao šta potpisuje. Rolling Eyes  Ja ljudima stalno govorim da pročitaju

On je u jednom momentu i rekao da uvijek gleda što potpisuje, samo što to nije primjenio i na Rubi. Smile Mene bi bilo strah potpisati išta bez gledanja. A, toliko sam klijenata srela kojima se i usmjeno objasni što potpisuju pa im opet ne bude po volji kad prođe neko vrijeme i kad shvate da im to ne odgovara... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

I da slučajno ne zaboravim, pevanje različitih pesmica u zavisnosti od toga da li razgovara sa Hectorom ili Alejandrom.

Ili sa Hectorovom porodicom i sa Alejandrovom. Rolling Eyes

Uverljivije bi bilo da su mu se javila van-prijateljska osećanja prema Maribel još pre ponovnog susreta sa Soniom u Mexicu, ono kad su se dodatno zbližili posle Cancuna.

Ma, da. Ovo ovako mi  je bzv ispalo. Bukvalno ispade da je Alejandra lako osvojiti. Dovoljno mu je priznati osjećanja, i on automatski shvati da je zaljubljen u tu osobu. lol!

Lola dosadna, u vražiju mater.

Juče sam seriju dovršila nakon čega sam pogledala onaj specijal sa Loretom i Fernandom i blooperse. Među prvim scenama u specijalu su Lola i Onesimo, u bloopersima isto Lola i Onesimo, s tim što kod njih nisam ni shvatila što je bila fora sa tom scenom, odnosno što je bilo pogrešno na snimanju. Rolling Eyes

Inače...



Yo no mate ni a Sonia ni a nja nja lol!

Ali, najbolji dio su Genaro i njegove naočare... lol! lol!

113.-115.

Završi se i Rubi...još jednom.

Kraj Rubi mi je  originalan. Kraj lika Rubi, ali ne i serije. Negativke ili završe u ludnici, ili u zatvoru, ili izgore žive, ili su žive zakopane... Neke su kvadriplegičari, neke umru na neki manje strašan način... Ali, Rubin kraj mi je najbolji od svih njih, jer je svaka stvar koja joj se desila pogodila u njene najosjetljvije tačke. Ostala je bez novca - njene najveće ljubavi, Alejandra - njene najveće opsesije, bez noge tj. bez svog atraktivnog tijela te je i ona postala coja što je obožavala govoriti za Maribel i konačno, bez svog lijepog lica u koje je bila zaljubljena... Ne znam što joj je teže palo gubitak lijepog lica o kojem je govorila do samog kraja, ili to što je Alejandro ostao sa Maribel i što je ispalo da joj se Maribel revanširala...

Sve drugo sa samog kraja mi je debilno... Prvo, Rubi biježi iz bolnice, i to sa jednom nogom. Tragikomično. lol! Nabavlja pištolj. Odakle? Gdje živi, od čega živi? Kako se može kretati kroz cijeli Mexico city ako nema pomoć ni prevoz? Debilizam.

Fernanda da bude pljunuta tetka - debilizam. Skroz nerealno, da ne pominjem što ona djevojčica ni malo ne liči na nju. (ima plave oči  i tanke usne za početak) Alejandro misli od Fernande da je Rubi? (izrasla joj noga, a sa onom plavom perikom koja joj pokriva pola lica baš liči na Rubi koju je on znao) Drugo, ako je Fernandu podizao  Marco, njegov najbolji prijatelj, nemoguće je da je tokom odrastanja nije sretao. Exclamation

Na sve ovo je debilno i sastajanje Rubi sa Fernandom. Mala ima 3 godine , i neopaženo odlazi da se sastaje sa Rubi tako mala? Neopaženo se sastaju narednih 20 godina? Prepoznala je sa svim onim crnim velom preka lica? Glupost. Glupo je što su prikazali da na tako malo dijete može Rubi, koja je ne viđa tako često, da izvrši veći uticaj nego njeni roditelji.

Dalje, od čega je Rubi živjela sve te godine? Fernanda joj je kasnije mogla pomagati, ali što je s periodom dok nije odrasla? Gdje živi, odakle joj ona straćara? Jeste da je straćara, ali odnekle je morala priuštiti. E da, radnja se na kraju dešava negdje 2024. godine.lol! A, moda je i dalje ista. lol!

Nema potrebe da napominjem koliko je nepravedno to što nagovještavaju koliko je Cristina patila / će patiti kao roditelj. Očigledno je prošla kao i Refugio sa Rubi. Isto se odnosi na Maribel kojoj Rubi hoće da uništi sina.

U želji da bude originalan kraj napravili su takvu glupost!

Što se ostalog tiče, bilo je dosta dobrih i jakih scena.

Ernestovo otkrivanje pravog lica njegovog oca, pomaganje policiji da ga uhvati i konačno njegova smrt, i sahrana koju nisu ni prikazali na koju je bilo dvoje ljudi... Crying or Very sad Ernesto mi je jedan od najtragičnijh likova u seriji... Možda zato što sam i ja doživjela što znači napuštanje životnog sna zbog nepravednih okolnosti...Ernesta je otac ubio i figurativno i bukvalno...

Smrt Lucija i očajna Elena koja ga pita zašto ga je ubio kada je znao da ga ona voli...Dobro pitanje na koje ni Lucio sam ne zna odgovor do kraja... Elena koja se suočava sa Gazconom i Bermudezom - odlična scena i njena gluma. cheers

Dalje, moj omiljeni dio, Elena kojoj je Lucio ostavio odriješene ruke da radi s Rubinim novcem što hoće... Tako mi je smiješno bilo kada joj je Lucio rekao da mu je Rubi povjerila sav svoj novac na što je Elena rekla da se vidi da ga Rubi ne poznaje. Laughing  Zašto je suočavanje Rubi i Elene u Lucijovom stanu samo na DVD-ju? To mi je omiljena scena pored one "Rubi..tan bella como arruinada". Very Happy Posebno volim onaj dio kad joj Elena kaže da je ona gospođa de Ferrer, jer je Rubi toliko naglašavala kako je Hector njen muž.

Poslednji susret (čitave) Rubi i Alejandra je tako težak za gledati što zbog njenog deranja što zbog kompletnog gubitka dostojanstva. Još mu je budala priznala da je ucjenila Maribel da ostavi Alejandra da bi ga ova izvukla iz zatvora misleći da će tako kompromitovati Maribel. Laughing Inače u te dvije scene kada su se Maribel i Rubi sreli (u nekom kafiću i u zatvoru) mi je došlo da joj počupam svaki od onih federa što ih nosi na glavi...

Genaro je konačno otvorio kovertu sa Rubinim nalazom i Alejandro i ostali saznaju da Hector nije kriv za Rubin pobačaj. Konačno. Između Elise i Ignacija nije ostalo ogorčenja. Vjerujem da je Ignacio ipak imao razumjevanja za bol jedne majke. Srceparajuća mi je scena u kojoj je Alejandro na Hectorovom grobu i sjeća se njihovog prijateljstva koje je uništeno zbog jednog ljudskog ispljuvka. Sad  Sad

Loreno i Paco su se pomirlil, Lola se konačno udala... Cayetano je umro nakon što je poslednji put zaplesao sa ćerkicom  Crying or Very sad , a Cristina ponovo očajna i sama. Dobro, ima Marca, te ostaje otvorena priča za nju i njega, ali čisto sumnjam da ga je ikad mogla zavoljeti ako nije za tri godine Cayetanovog robovanja... Marco, kako  sam kaže, je svakoj ženi prijatelj,a ni jednoj momak. Mada, zamalo da ga Mariquita prigrabi za sebe.  lol!

Bez Rubi i Loreto je propao... To mi je malo glupo. Pa bio je on poznati dizajner i prije  nego što je upoznao Rubi. Iako ne zaslužuje, izazvao je moje sažaljenje kada je molio Maribel da mu pomogne.

Alejandro i Maribel su se vjenčali, a pojavila se i Victoria. Sofia i Luis nisu što je malo bzv.  Ravnodušna sam na ljubavnu priču Maribel i Alejandra, mada mi je drago što je Maribel sretna. Ne bi mi smetalo da je on ostao sam, a Maribel s nekim drugim. Jedino je dobro što Rubi dodatno crkava, jer je Alejandro baš sa Maribel.

Rubi se ni u svojoj nesreći nije promjenila naprotiv, postala je još gora. Bilo bi neuvjerljivo da je obrnuto. Do samog kraja je opsjednuta svojom ljepotom i Alejandrom, i uporna je da se osveti Maribel "za sve što joj je uradila" Rolling Eyes Nije se pokajala ni za što, a i do nekog momenta je mislila da će ponovo stati na noge, tj. na nogu, te je i zvala vidovnjaka da joj to potvrdi. Nogu ne može da vrati, ali se bar nadala da će moći ožiljke da ukloni. Ipak, ništa od toga jer su njeni ožiljci keloidni. Loreto se navodno pokajao, ali je to pokajanje nije ono duboko i istinsko, nego je uzrokovano ogromnim strahom da ne prođe kao Rubi.

Elena i Hector... Zašto?  Sad Njoj je bar ostao njegov sin, kao utjeha i njoj i Genaru i Elisi... Zaista najljepši, najupečatljivi par iz telenovela. Zato je i par sa najtužnijim krajem... Crying or Very sad
Rubi - Page 8 TN83RUBIS1
I love you

____________
Rubi - Page 8 Granho16
Mariana
Mariana
Posts : 1119
Join date : 2017-09-11

Rubi - Page 8 Empty Re: Rubi

Thu Dec 27, 2018 4:34 pm
Meni je bilo jako drago jer su Cristina i Marco na kraju ostali zajedno,iako naravno,bilo mi je žao što je  Cayetano umro (jer je bio dobrica i nije zaslužio takav tragičan i tužan kraj),ali otpočetka serije Cristina i Marco su mi bili puno ljepši i slađi par.Lola-najiritantiji i najnaporniji lik u cijeloj seriji i onaj njihov ljubavni trokut-Lola/Onésimo/Mariquita ili kako se već baba zvala-dosadno i nepotrebno,ali svaka telenovela mora imati naporne i dosadne sporedne likove koji skaću po živcima Rolling Eyes Bloopersi-Genaro i naočale lol! -umrem od smijeha svaki put kad to vidim (jedan od najboljih bloopera koji sam vidjela u telenovelama) i odlićan blooper mi je onaj jedan gdje Alejandro priča na mobitel,zumirali su ga i vidi se da drži telefon naopako (slušalica i mikrofon na drugoj strani) lol!
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi - Page 8 Empty Re: Rubi

Thu Dec 27, 2018 9:48 pm
Haha, gledala sam ove blooperse. lol!

Ali, najbolji dio su Genaro i njegove naočare...

Slažem se, koliko je Genaro puta imao tantrume, jednom su i naočare morale odleteti u nepovrat lol!

Pričalo se tada da je neki čovjek tražio da mu to napišu na grob.

Wow, zvuči kao interesantan čovek. Mene ponekad uhvati razmišljanje šta bih volela da mi piše na grobu, monotono mi je da samo nataknu moje ime i prezime, datum rođenja i smrti. Zaslužujem bolje od toga flower  lol!

92., 93. i 94. epizoda...

Rubi je apsolutna bitch, ali pokreće radnju, a sada je Hectorov "zarobljenik" i njene scene se svode na pokušaj bega i pasivno-agresivne interakcije sa Hectorom, što doduše jeste zanimljivo. Više uživam u Rubinim naletima iskrenosti, nego u već viđenim manipulacijama. Manje mi je naporna kad je otvoreno đubre. Najjači mi je njen razgovor sa Hectorom nakon što se on vratio sa Elisinog venčanja. Konačno je izustila da joj je pokretačka snaga bila zavist. Znači, nije čak ni čista ambicija nastala iz želje za napretkom i boljim standardom, već zavist, pakost i frustracije upakovani u neku atipičnu ambicioznost. Sve što je radila (dobro, ne baš sve) bih i mogla da procesuiram da je nisu vodile niske pobude. Ali opet, koga ne vode niske pobude taj i ne može da padne ovako nisko.

Elena džaba pokušava da urazumi Hectora. confused  Lepo mu je objašnjavala da je apsurdno ostajati u apsurdnom braku bez ljubavi i poštovanja, kao i da je držanje Rubi zatočene u kući ponižavajuće za njega. Hectorova racionalnost je u ovim epizodama otišla do đavola i Elena je sa razlogom posumnjala da je on imao veze sa Alejandrovim trovanjem. A Genaro, hronični čuvar ozbiljnih tajni, će propevati kada baš bude morao. Tako tipično. Rolling Eyes

Zvanično se smuvali Alejandro i Maribel. Meni su njihovi zajednički momenti patetični. Takvom utisku pridodaje i ono što smo konstatovali - da je Alejandro lako osvojiva tvrđava i da...

Dovoljno mu je priznati osjećanja, i on automatski shvati da je zaljubljen u tu osobu.

lol!  lol!

Plus me smara ono obelodanjivanje celom svetu da su sad u vezi i onda opšte oduševljenje kao povratna reakcija. Bespotrebno skroz. Rolling Eyes

Divlji vepar izaš'o iz zatvora i odmah potrčao da otruje Alejandra. Koji moron. Ernestu je Alejandro ponudio pomoć i spomenuo mu je čoveka koji je završio u zatvoru zato što je hteo da mu podmetne nogu. Ernesto nije olako prešao preko toga i zapitao se da li je taj čovek o kome mu je Alejandro govorio njegov otac i da li je sve onako kako mu je predstavljeno. Mislim da Ernesta više ne vodi toliko žeđ za osvetom u ime divljeg vepra, koliko ljubomora na Alejandra zbog Maribel. Neutral

Jedini razlog zbog kojeg Alejandro smeta Luciju je taj što su i Rubi i Maribel zaljubljene u njega. A, on ih hoće obje.

Hmm da...Lucio oseća ogromnu netrpeljivost prema Alejandru iz razloga koji na prvi pogled ne ide uz nekoga poput velikog grofa. On je grof, plemić, pripadnik aristokratije...A ovamo mu smeta doktor skromnog porekla zato što ga dve njemu primamljive žene vole. Deluje besmisleno.

Ali, pokušaću da razmišljam kao Lucio. Lucio je nekoliko puta ponovio da ga uzbuđuju izazovi, rizici, da ga privlače moć i kontrola u svim segmentima. Za njega je život šah, a ljudi šahovske figure i nije naučio da gubi. Kapiram da je i to neka dijagnoza, baca mi na psihopatiju...whatever.

Tu su dve žene - Rubi i Maribel. Kod Rubi su ga impresionirali lepota, beskrupuloznost i makijavelistički karakter (sličan njegovom) i jednostavno želi da uživa u tom paketu, jer mu je zabavnije da igra "životni šah" sa nekim ko deli njegov entuzijazam, da ima društvo u tome. A Maribel ga fizički podseća na tu ženu što je ostavio, pritom je nežna, prefinjena, pripada visokom društvu i ćerka je vlasnika berze - idealna kandidatkinja za groficu.

Faktički, Rubi je za Lucia odgovarajuća figura za zabavu i uzbuđenje koju naravno smatra da ume i može da kontroliše, a Maribel mu je odgovarajuća figura za brak i još veći ekonomski progres s obzirom na to da je njen otac vlasnik berze. Alejandro je u svemu tome smetnja. Dok je Alejandro "u igri", Rubi neće biti pod njegovom potpunom kontrolom, a Maribel neće postati njegova grofica i Arturova berza će mu biti van dometa.

Lola se uselila kod Paca i Lorene...Pa ja bih je tačno izbacila kroz prozor, ako kroz vrata odbija da izađe. Suspect  Lorena srela Ingrid u butiku i rekla je Pacu da bi volela da joj daju sobu u njihovom stanu, Paco rekao kao "tu sobu je zauzela doña Lola", a Lorenin odgovor "pa baš zato." Laughing  Loreni je sigurno žao Ingrid, ali predlog za useljavanje u njihov stan je samo izgovor da izbace Lolu.

Inače, mislim da je Lorena pogrešila što se nije vratila u Španiju ili je mogla ostati u Mexicu, samo bez naglog dovođenja veze sa Pacom na nivo na koji su oboje suštinski nespremni. Ništa im ne bi falilo da su nastavili sa običnim zabavljanjem, pa posle bi videli šta dalje, nakon što stabilizuju vezu i utvrde koliko su im prioriteti kompatibilni.

____________
Rubi - Page 8 GeMuxua
Kristina
Kristina
Admin
Posts : 6032
Join date : 2017-09-15
Age : 33
Location : Laguna negra

Rubi - Page 8 Empty Re: Rubi

Sat Dec 29, 2018 8:41 pm
   
   Mene ponekad uhvati razmišljanje šta bih volela da mi piše na grobu,  

Haha, podsjeti me na jednu ženu koja je rekla da će joj na grobu napisati "Umrla je nada" Ali, ona se ne zove Nada. lol!

Najjači mi je njen razgovor sa Hectorom nakon što se on vratio sa Elisinog venčanja. Konačno je izustila da joj je pokretačka snaga bila zavist.   


Tu scenu obožavam. Very Happy Ja mislim da je njenu zavist dodatno podgrijala ta njena bolesna i nezasita ambicija za parama. Ali njene ambicije su tako plitke. Udati se za milionera i uživati u tudjim parama, ništa od želje za intelektualnim napretkom, za sticanjem svoje imovine, za bilo kakvim dostignućima.
Njene prazne ambicije udružene sa kompleksom( da, samouvjerena Rubi je iskompleksirana) su ubitačna kombinacija.
Poznajem bar dvije osobe kod kojih se udružio stav "niko kao ja" i samouvjerenost sa kompleksima. Iako djeluje kontradiktorno, moguće je, ali takve osobe nisu zdrave niti su dobar uticaj na ljude oko sebe. Kad kažem da nisu zdrave ne mislim da sz obavezno bolesne psihički u smislu neke dijagnoze, ne, nego jednostavno nemaju normalan odnos prema okolini i drugim ljudima.

kao i da je držanje Rubi zatočene u kući ponižavajuće za njega. Hectorova racionalnost je u ovim epizodama otišla do đavola


Možda bi se za nekog drugog ko nije sklon pretjeranom (genetski usađenom) ljubomirisanju i našlo bar djelimično opravdanje za zatočenje Rubi. Hoću reći svi koji poznaju Hectora ga automatski osude, dok možda nekog drugog i ne bi, za isti postupak.
Kad gledamo s jedne strane, postupak je neracionalan i da, ponižavajući(kad primjenjuješ silu da nekog zadržiš pored sebe), ali s druge strane razumijem njegov poriv da joj se osveti i da joj ne dozvoli gušt da njega ostavi, uzme pola imovine i ode drugome. Mislim da bi je malo ko, nakon onakvog priznanja, pustio da ode tek tako, a da ništa ne preuzme.

Faktički, Rubi je za Lucia odgovarajuća figura za zabavu i uzbuđenje koju naravno smatra da ume i može da kontroliše, a Maribel mu je odgovarajuća figura za brak i još veći ekonomski progres s obzirom na to da je njen otac vlasnik berze. Alejandro je u svemu tome smetnja. Dok je Alejandro "u igri", Rubi neće biti pod njegovom potpunom kontrolom, a Maribel neće postati njegova grofica i Arturova berza će mu biti van dometa.

Sviđa mi se tvoja analiza, prihvatljivo je objašnjenje. Ali, ipak smatram da je bi bilo uvjerljivije da je postojao neki jači razlog za netrpeljivost prema Alejandru od sujete.


Lorena srela Ingrid u butiku i rekla je Pacu da bi volela da joj daju sobu u njihovom stanu, Paco rekao kao "tu sobu je zauzela doña Lola", a Lorenin odgovor "pa baš zato." Laughing  

Haha! Very Happy Nakon što je Lola svojevoljno pošla, zvala je Ingrid da se useli tako da ipak mislim da je iskreno htjela da joj pomogne, samo na pogrešan način. Slažem se da je useljenje kod Paca bilo preuranjeno. Možda za njega nije, ali ona nije bila zrela za taj korak.

____________
Rubi - Page 8 Granho16
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Rubi - Page 8 Empty Re: Rubi

Sat Dec 29, 2018 10:34 pm
i da joj ne dozvoli gušt da njega ostavi, uzme pola imovine i ode drugome. Mislim da bi je malo ko, nakon onakvog priznanja, pustio da ode tek tako, a da ništa ne preuzme.

Za materijalni deo se slažem, i ne treba joj dozvoliti da pokupi njegov novac, ni jedan jedini cent. Ali držati osobu zatvorenu protiv njene volje je alarmantna stvar i zahteva intervenciju, ma koji god da su razlozi "zarobljeništva." Niko nikoga ne može na silu zadržati pored sebe, niti ima pravo na to. Mislim, može tehnički, ali to za sobom vuče određene posledice, pre svega zakonske. Po mom subjektivno-objektivnom mišljenju, nema opravdanja za nasilje osim ako nije u samoodbrani, ponajmanje ne nad fizički slabijima od sebe i ponajmanje ne nad ženom, makar se ta žena zvala Rubitch Neutral

Udati se za milionera i uživati u tudjim parama, ništa od želje za intelektualnim napretkom, za sticanjem svoje imovine, za bilo kakvim dostignućima.

Zato mi je kao lik draža Teresa, iako mi je serija slabija od "Rubi" i ne sviđa mi se kraj. Ali Teresa nikada nije zanemarivala važnost intelekta i obrazovanja, a i prirodno je inteligentnija od Rubi. Very Happy

95.-98. epizoda...

Haha, koja ironija...Rubi kod Cristine u onoj prastaroj crvenoj majici sa slovom R koju je obukla u prvoj epizodi. lol!  Polako, ali sigurno se vraća na staro. Ne mislim isključivo na finansijsko stanje, već na celokupni status totalne luzerke. Pošteno se izblamirala kad je upala u Alejandrovu kuću, zatekla njega sa Maribel i krenula da urla ko da je na pijaci. Jedino mi se svidela misija izbavljanja Rubi iz zatočeništva by Loreto & Onesimo, bilo je zabavno, a Rubi odlično stoji vodoinstalaterska uniforma i skupljena kosa. Mada, u tim scenama sam više videla Barbaru Mori i njenu don't worry, be happy filozofiju, nego lik Rubi.

Elem, Rubi kratko boravila pod Cristininim krovom sa sve CaĐetanovom protekcijom, ali se razočarala u CaĐetana što je pomogao Hectoru da joj oduzme njen teškom mukom stečen novac i ubrzo je ponovo završila u zatočeništvu. Premda ni to nije potrajalo. Zahvaljujući Eleninom raciu, doleće Genaro poput Boinga 737 i uprkos Hectorovom protivljenju odvodi Rubi koju predaje Ignaciu pod parolom "muko moja, pređi na drugoga."

A Hector načisto puk'o. Nasmejalo me je kad je nazvao advokata Gabriela i pitao ga kako može da natera Rubi da pođe s njim. lol!  lol!  lol!  Da li je on toliko odlepio da je stvarno pomislio da je moguće izvršiti krivična dela u skladu sa zakonom? Povreda slobode kretanja, protivpravno lišenje slobode, prinuda, otmica...To su sve krivična dela. Kažem, Hector je puk'o.

Konačno je Genaro pokrenuo temu Hectorovih roditelja, ali je ipak Ignacio to prvi spomenuo. Svejedno, ispričao je Hectoru delić toga, samo što Hector odbija da poveruje u istinitost te priče. Najviše mi je žao Hectorove majke. Žena je trpela porodično nasilje u najgorem obliku i naposletku je ubijena, a Genaru nije ni palo na pamet da njoj pomogne. Štitio je nasilnika koji je pritom bio čovek sa nimalo naivnim mentalnim poremećajem kojim su se stručna lica trebala pozabaviti. Genaro je sve znao i ćutao, po navici. Klasika.

Jao, Paco i Lorena... Laughing Otišla im Lola, ali se uselila Ingrid. Ingrid mi se prolepšala otkad je sazrela i prestala da se ponaša retardirano. Čudno je videti nju kako pada na Paca, baš neobično. Anyway, stojim pri tome da je Paco pogrešio što je insistirao da Lorena ostane u Mexicu i da se venčaju (tu je popustio, al delimično pošto su počeli zajedno da žive), a Lorena je pogrešila što se nije vratila u Španiju ili ostala u Mexicu, ali bez uskakanja u zajednički život na prepad.

Ono oko čega sada diskutuju, trebali su diskutovati pre Loreninog useljavanja kod njega. Victoria je još onda posavetovala Paca da treba da nađu kompromisno rešenje. Kompromisno bi bilo otprilike ovo - Lorena ostaje u Mexicu, nalazi posao, nastavlja vezu sa Pacom, žive odvojeno. Za početak dovoljno.

Divlji vepar se zahvalio grofu na novostečenoj slobodi. Sporazumeli su se, povezali se sličnim interesima i uključili jadnog Ernesta u planove. Grof je grozna osoba, ali ga ta njegova mističnost i life is a chess game retorika čine interesantnim. Dok je divlji vepar obično smeće. Rolling Eyes

____________
Rubi - Page 8 GeMuxua
Sponsored content

Rubi - Page 8 Empty Re: Rubi

Back to top
Similar topics
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum