Svijet Sapunica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Thu Oct 25, 2018 9:33 pm
Lažna trudnoća, lažni pokušaj atentata, lažno sve...Nisam iznenađena. Ali, to i dalje ne znači da su Seleste ili Enrike odgovorni za Inesino ubistvo. Svakako su mi njih dvoje na spisku i naravno da ovaj pakleni plan koji su sproveli opasno ide na štetu Davidu. Međutim, bitan je razlog - zašto su Seleste i Enrike ovo uradili?

a) zato što oboje ili jedno od njih dvoje stoji iza Inesinog ubistva, pa su rešili da okrive Davida i usput mu se osvete za sve što je uradio Seleste

b) ili samo iz osvete za maltretiranje Seleste, iako sa Inesinom smrću nisu imali nikakve veze

c) ili je Enrike rešio da ubije više muva jednim udarcem - ubio je Ines (ali Seleste to ne zna) i ubedio svoju sestru da unište Davida podsećajući je na to kakav je kreten David prema njoj ispao, ali mu je pravi cilj da za ubistvo koje je on počinio bude osuđen neko drugi (konkretno David)

Setila sam se podmetnutog novčanika koji nisu podmetnuli ni Seleste, ni Enrike. Za to se pobrinula Euhenija, a od toga je krenula čitava drama.

Ni to nije garancija ni za šta, ali definitivno se ne smem fokusirati isključivo na Seleste i Enrikea kao potencijalne krivce, zanemarujući mnoge druge koji trenutno nisu "zvezde priče" (tipa Horhe ili Haime ili Euhenija ili čak Paula).

Jer, kao što sam već rekla, Seleste i Enrike su možda krivi za osvetu protiv Davida, ne i za Inesinu smrt. Ili Enrike ima svoju agendu, dok je Seleste samo pijun u igri.

Euhenija + Roka = Telma; sad se i to zna Very Happy

Armando je u kolima. Razmišlja o poljupcu sa Seleste. -Bože, šta mi se dešava sa tom ženom?

Ponekad pomislim da smo mi žene blagoslovene što nemamo penis. Ironično, muškarci zbog tog...detalja između nogu veruju da su jači i superiorniji pol, iako im taj isti detalj može postati najveći neprijatelj i najveća slabost kad se digne. Tada muškarac postaje obična budala, makar pre toga bio trezven i razuman.

PMS i bolni ciklusi me izluđuju, ali bar mi se mozak ne pretvori u kašu Laughing

Da li će se ovaj Tomas još pojavljivati? Deluje kao zanimljiv, osvetnički raspoložen lik, vođen snažnim i destruktivnim emocijama.




____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Thu Oct 25, 2018 9:57 pm
Nadam se da ti se dopada ceo ovaj haos koji su napravili Seleste i Enrike. E sad zbog čega to rade. Kao što kažeš, možda su oni ubice. Možda samo se svete Davidu. Možda Seleste zaista misli da je David kriv i želi da se sve ovo konačno završi. Mogućnosti je mnogo.

Kao što sam ranije rekao, mislim da i dalje svi mogu biti krivci. Samo su neki kako ti sada kažeš u ovom trenutku glavne zvezde priče.

Ponekad pomislim da smo mi žene blagoslovene što nemamo penis. Ironično, muškarci zbog tog...detalja između nogu veruju da su jači i superiorniji pol, iako im taj isti detalj može postati najveći neprijatelj i najveća slabost kad se digne. Tada muškarac postaje obična budala, makar pre toga bio trezven i razuman.

Hehe... Zanimljivo vidjenja. Mada mislim da smo isti i ako vi nemate taj detalj izmedju nogu. Isto se naložite i izgubite glavu. Gledao sam razne i muškarce i žene kako prave sranja iz ljubavi, strasti čega već. Prvi sam ja grešio. Very Happy

Da li će se ovaj Tomas još pojavljivati? Deluje kao zanimljiv, osvetnički raspoložen lik, vođen snažnim i destruktivnim emocijama.

Biće ga još u sledećoj epizodi. Al samo da zaokružimo njegovu priču, ne očkuješ sad od njegovog lika ne znam šta.

Sad malo neke najave. Kao prvo ostale su samo DVE epizode. I ne, ništa nije skraćeno niti bilo šta u tom stilu. Nego, kao što primećuješ poslednjij nekoliko epizoda su duže nego inače. Nisam siguran da li ću tu biti tokom sledeće nedelje pa sam odlučuo da privedem kraju tokom ove. Zbog toga će biti 17 epizoda od planiranih 20. Mislim ne znam ni dal bi bilo na kraju baš 20 ali svakako bi bilo 1-2 više da su dužine kao na početku, tj oko 5 strana u wordu. Ove neke su imale i do 10. Znači sve je isto, ja sam odavno napisao u kratkim crtama sve scene tj. napravio kostur. I ni jedna nije izbačena tako da nemate razloga za brigu da ste nešto propustili. Noćas sam završio sa pisanjem. Stavljen je KRAJ. Ja sam jako zadovoljan krajem i sada jedva čekam da ga i vi pročitate. Biče još nekih iznenadjenja, bar se nadam da će biti iznenadjenja.

Onda, nešto takodje jako bitno. U sledećoj epizodi saznajemo nešto više o Pauli i njenom tajnom životu, tj. dobićete odgovor zbog čega je i dalje medju živima i nije prošla kao svoj muž. Onda, u sledećoj epizodi desiće se nešto što verujem da neće oduševiti Anu. Very Happy I još u sledećoj epizodi dobijate odgovor na glavnu pitanje, ko je ubio Ines. Sa sve flešbekom. Neću to čuvati za sam kraj. Al zato će poslednja epizoda biti puna akcije.

Tako da to bi bilo to. Ja sam svoj deo posla obavio.

Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Thu Oct 25, 2018 10:10 pm
Onda, u sledećoj epizodi desiće se nešto što verujem da neće oduševiti Anu.

Ne mogu reći da se radujem, ali da sam radoznala - radoznala sam Laughing

Okej, znači bližimo se samom kraju priče. Jedva čekam rasplet i razotkrivanje Inesinog ubice, ali takođe sa nestrpljenjem iščekujem da vidim kako će koji lik završiti (ko će umreti, ko će u zatvor, ko će u ludnicu, a ko će ispijati koktele na Maldivima) Very Happy


____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Thu Oct 25, 2018 10:15 pm
Okej, znači bližimo se samom kraju priče. Jedva čekam rasplet i razotkrivanje Inesinog ubice, ali takođe sa nestrpljenjem iščekujem da vidim kako će koji lik završiti (ko će umreti, ko će u zatvor, ko će u ludnicu, a ko će ispijati koktele na Maldivima) Very Happy

Omg. Da li si na neki način ušla u moj laptop. Jedan lik bukvalno ispija koktele na Maldivima. Very Happy Biće raznoraznih krajeva. Ja mislim da će vas neki iznenaditi.

Uskoro će nova epizoda. I sada sam u velikoj nedoumici. Da li otkriti u njoj ko je ubica ili na početku poslednje? Odluči ti. Želiš da saznaš ili da još malo živiš u neizvesnosti. I ja postavljam glupo pitanje, već znam odgovor. Very Happy Very Happy Very Happy


avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Thu Oct 25, 2018 10:41 pm
16. epizoda

Enrike je zaustavio kola i rekao:

-Nemaš razloga za brigu. Samo nas dvoje znamo da nisi bila trudna. A ja te neću nikada izdati. I sama znaš da sam uvek bio tu za tebe. Od dana kada sam te upoznao.

Seleste se zamislila a onda rekla:

-Sećam se dana kada smo došle u vašu kuću. Kao juče da je bilo. Moja majka se spandjala sa tvojim ocem a onda smo se ubrzo doselile kod vas. Ja sam imala 7 a ti 12 godina.
-I prihvatio sam te od prvog dana kao sestru koju nikada nisam imao.
-Jesi. Zaista jesi.
-I bili smo srećni sve do smrti tvoje majke. Konačno sam se osećao kao da imam porodicu. Majku koju nikada nisam imao jer moja je umrla na porodjaju.
-Ali nakon mamine smrti krenuli su problemi. Tvoj otac se odao alkoholu i počeo je da nas maltretira oboje. Terao nas je da izlazimo na ulicu i krademo.
-Ja sam se trudio da te zaštitim koliko god sam mogao.
-I uvek ću ti biti zahvalna na tome.


Enrike je krenuo da je poljubi. Ona je izmakla glavu.

-Šta ti je?
-Neko može da nas vidi!


Ana i Tomas su kod kuće.

-Želim da mi kažeš kako ti uopšte znaš šta se desilo sa Salvadorom? Kada se to desilo bio si dete. Imao si samo 10 godina.
-Onog dana kada se to desilo čuo sam tatin i tvoj razgovor. I tog dana sam se zakleo da ću osvetiti smrt svog brata. Samo sam čekao pravi trenutak.
-To je bila jedna velika tragedija. Ali Tomas je za to odgovoran isto kao i njih dvoje.
-To nije tačno! Andres je taj koji je vozio kola! Na kraju krajeva njih dvoje su živi a moj brat je mrtav!
-Svi su bili drogirani. Nikako nisu smeli da sednu u kola u takvom stanju. Ishod bi verovatno bio isti čak i da su vozili Telma ili Ćava.
-Zbog čega si na njihovoj strani?!
-Nisam. Samo se trudim da budem realna.
-Ok. Sve nakako mogu da razumem. Ali ne mogu da razumem zbog čega ste zataškali smrt mog brata. Zbog čega je za ceo svet moj brat udavio na jezeru u našoj vikendici?
-Možda je došao trenutak da saznaš celu istinu.
-Kakvu istinu?
-Molim te da me saslušaš i ne prekidaš. U vreme kada se to desilo Servando je bio u teškoj finansijskoj krizi. Euhenija Dunkan mu je ponudila ogromnu sumu novca u zamenu da zataškaju Salvadorovu smrt. Verovatno se pitaš kako je jedan otac mogao da pristane na tako nešto. Upravo u tome leži odgovor. Servando nije bio Ćavin otac.
-Molim?! Ali kako…
-Vaša majka je bila trudna kada se udala za Servanda. On je od prvog dana znao da to dete nije njegovo. Od kada sam se udala za vašeg oca, nakon smrti vase majke, primetila sam koliko je naklonjeniji ka tebi. U početku mi nije bilo jasno zbog čega ali mi je onda jednom prilikom priznao istinu.
-I zato mu nije bio problem da zataška Ćavinu smrt u zamenu za pare. Možda je čak i bio srećan što je Ćava mrtav.
-Ne preteruj. Mislim da je Servando na neki način voleo Ćavu. Ipak ga je on odgajio.
-Zbog čega si ti sve to dopustila?
-Ko je mene pitao bilo šta? Ja sam u toj situaciji bila samo vaša maćeha? Ali moram priznati da sam se od tog trenutka puno razočarala u Servanda. Tada su i  počeli naši problemi.
-Da, sećam se da ste čak hteli i da se razvedete. Ali je tata onda saznao da ima rak i ubrzo je umro.


Ana je potvrdno klimnula glavom. Potom je zagrlila Tomasa i rekla:

-Sada znaš istinu. I molim te da ti nikada više ne padne na pamet ovakva glupsot. Niko nije vredan toga da uništiš svoj život i provedeš ga u zatvoru.

Pao je mrak. Paula je ležala u kadi prepunoj pene. Vraća se mislima neko vreme unazad.

“Paula sedi u svom automobile koji je parkiran ispred jednog hotela. Nervozno lupa noktima po volanu. Njeno čekanje je konačno gotovo onog trenutka kada je ugledala Ines i Horhea kako izlaze iz hotela. Besno ih je gledala.”

Paula se vraća mislima u sadašnjost.

-Koliko sam te samo tada mrzela. Zbog toga sam u trenutcima očaja i uradila ono što sam uradila. Ali nisam ni slutila da ćeš mi ti na kraju praktično spasiti život.

Paula se vraća mislima nekoliko godina unazad:

“Ines je u nekom napuštenom skladištu. Vezana je za stolicu. Dolazi Paula koja u ruci nosi bejzbol palicu. Ines je ostala zatečena kada je ugledala.

-Ti?!
-Da, ja. Zbog čega si morala da se pojaviš u Horheovom životu. Ti si imala svoju šansu sa njim koju si propustila.
-Ne znam o čemu pričaš.
-Ne pravi se luda! Videla sam vas juče kako izlazite iz hotela!
-Kunem ti se da nije to što misliš.
-Ne dozvoljavam da mi vredjaš inteligenciju!

Lupila joj je šamar iz sve snage.

-Znaš da sada mogu da te prebijem ovom palicom. Da ti unakazim to lepo lice koje je ujedno i tvoj jedini kvalitet. Jeftina droljo!
-Paula, molim te… Zaista nije…
-Ućuti! Daj mi jedan razlog da te sada ne ubijem! Izgleda da je to jedini način da zauvek nestaneš iz Horheovog života!

Zamahnula je palicom.

-Ne! Donja Huana!

Paula se skamenila kada je čula te reči.

-Molim? Šta si to upravo rekla?
-Znam da si ti čuvena Donja Huana.
-Kako ti znaš za Donju Huanu?!
-Poslednjih nekoliko meseci sam u šemi sa Humbertom Rokom.
-Hoćeš reći da si još jedna od njegovih kurvi u nizu.
-Može se i tako reći. Sa njim sam prisustvovala brojnim zabavama, sastancima… Znaš, narkodileri vole da vrše pregovore dok im kurva sedi u krilu. Naslušala sam se svega i svačega. Pre nekoliko dana bili smo na jednoj zabavi gde je Humberto sa nekim jako čudnim tipom razgovarao o izvesnoj Donja Huanu. Nisam se preterano zainteresovala za njihovu priču sve dok nisu spomenuli njeno parvo ime. Paula Markez. Odmah sam povezala da si to ti. A kada su spomenuli tvog pokojnog supruga više nisam imala ni najmanju sumnju. Ako sam dobro razumela ti sada kao radiš za njih ali su ubedjeni da ćeš ih kad tad izdati. Zbog toga žele da te se otarase.
-Molim?!
-Da, žale da te smaknu. O tome su diskutovali te večeri.

Paula je počela ubrzano da diše.

-Ali ja mogu da ti pomognem da do toga ne dodje.
-Ti?! Kako?!
-Jesi li čula za izvesnog Mister Smita?
-Naravno. Svi iz ovog sveta znaju ko je on. On je čuveni američki narkodiler. Cilj svih vodećih latinskih narkodilera je da počnu da saradjuju sa njim.
-Onda, imam jednu nagodbu za tebe. Ako me ostaviš u životu mogu da te povežem sa Mister Smitom. Na jednoj od tih proslava sam ga upoznala. Humbertu nikako ne polazi za rukom da zaključi posao sa njim. Nikako da ispuni sve Smitove uslove. Smit je pao na moje čari i dao mi njegovu vizitkartu u slučaju da poželim da postanem njegova nova igračka. Ako želiš mogu da ti dam njegov broj. Mogla bi da preduhitriš Humberta i pre njega sklopiš posao sa Smitom. Smit obožava žene, to će ti u startu biti plus u odnosu na Humberta. Ako bi sklopila posao sa Smitom, tvoj kartel bi postao najmoćniji u Meksiku. U tom slučaju Humberto ne bi smeo da te takne.

Paula je pažljivo slušala i onda rekla:

-Izgleda da ti ipak nisi tako glupa.”


Paula se vratila mislima u sadašnjost:

-I tako si mi ti, žena koju sam u tom trenutku najviše mrzela, spasila život. Zahvaljujući tebi sklopila sam posao sa Smitom i primirje sa Rokom.

Paula se vratila mislima unazad:

“Paula i Humberto su bili u jednom luksuznom apartmanu.

-Ispala si mnogo pametnija nego što sam mislio.
-Nikada ne treba potcenjivati protivnika.
-Protivnika? Mislio sam da smo saradnici?
-Jesmo. Zato što sam ja tako želela. Zbog toga što ja nisam izdajnik. Kada si ubio mog supruga i kada sam ja preuzela njegov kartel, mogao si i mene da ubiješ bez problema. Ali nisi to učinio i ja sam ti na tome zahvalna. Zbog toga te nisam izdala. Onog dana kada sam sklopila posao sa Smitom, mogla sam tebe da izbacim iz cele priče ali nisam to učinila.
-Oboje znamo zbog čega nisi to uradila. Znala bi da ja ne bih sedeo skrštenih ruku i da bi ti se osvetio zbog toga.
-Naravno da sam znala. Zbog toga sam tražila od Smita da moj i tvoj kartel zajedno učestvuju u tom poslu. Sa jedne strane obezbedila sam odličan posao za svoj kartel a sa druge sam sklopila primirje sa tobom. Zahvaljujući tom poslu naši karteli su već nekoliko godina najmoćniji u ovom region.
-Nikada mi nisi rekla kako si uopšte došla do Smita?
-To je najmanje važno. Bitno je da je posao sa njim sklopljen. Na obostrano zadovoljstvo.
-U pravu si.

Humberto je poljubio. Potom su vodili ljubav.”


Paula se mislima vratila u sadašnjost.

-I tako Roka i ja već godinama uspešno saradjujemo. Rohelio, uspela sam ono što ti nisi i zbog čega si mrtav. Najvećeg neprijatelja pretvorila sam u poslovnog partnera.

U tom trenutku u kupatilo je ušao Horhe.

-Mogu li da ti se pridružim?
-Da… Naravno… - rekla je pomalo zbunjeno

Horhe se skinuo i ušao u kadu. Poljubio je.

-Ne pamtim kada smo poslednji put vodili ljubav.
-Misliš da je vreme da nadoknadimo?
-Da.


Ana i Vanesa su bile u Aninoj kući.

-Jel Tomas otišao u internat?
-Jeste. Malopre sam ga odvezla.
-U redu. Onda možemo na miru da razgovaramo o svemu. Zahtevam da mi objasniš sve.


Ana je zabrinuto pogledala. Onda joj je ispričala celu priču. Vanesa je bila u šoku. Delovala je razočarano.

-Ni najmanje nisam iznenadjena Euhenijinim postupkom. Znam kakva je zmijurina i od nje sam mogla tako nešto da očekujem. Tvog supruga nisam poznavala tako da ne mogu ni da ga komentarišem. Ali tvojim učešćem u celoj toj priči jesam iznenadjena. Kako si mogla?
-Ja praktično nisam ni učestvovala u tome. Mene niko ništa nije pitao.
-Svejedno. Znala si šta su uradili?
-I šta sam mogla da uradim povodom toga? Da ih prijavim? Da sam to uradila verovatno danas ne bih bila ovde. Meni je u tim trenutcima bilo jako teško. I ako ga nisam rodila ja sam gotovo odgajila Salvadora.


Vanesa je samo slušala i ništa nije govorila.

-Jel mi opraštaš? – upitala je Ana
-Naravno. Ni ja nisam uvek podržavala postupke svog supruga ali sam morala da klimam glavom i ćutim. Znam kako ti je bilo.


Poljubile su se.

Seleste i Enrike su bili u njegovom stanu. Strasno su vodili ljubav.

-Seleste, tako me uzbudjuješ. Volim te.
-I ti mene… I ti mene…


Lagala je. Dok je vodila ljubav sa Enrikeom sve vreme je mislila na Armanda.

Svanulo je. Armando je bio u kancelariji. Ušla je Dafne koja je rekla:


-Zakazali su Davidovo sudjenje.
-Za kada?
-Za dve nedelje.


DVE NEDELJE KASNIJE

Novinari su okupljeni ispred suda. Adela se gura izmedju njih u nadi da će prva doći do izjave. U jednom trenutku na izlazu se pojavlju Seleste i Enrike. Novinari su ih bukvalno opkolili.


-Selese, šta imate da nam kažete povodom…
-Kako se osećate nakon…
-Da li ste svedočili protiv…


Enrike je uspeo da napravi malo prostora za Seleste i sebe.

-Molim vas. Dajte nam malo prosora. Srušićete nas.
-Odgovoriću na sva vasa pitanja. Samo polako.


Adela se progurala i rekla:

-Seleste, šta možete da nam kažete sada kada je vaš još uvek venčani suprug i zvanično osudjen na doživotnu robiju?
-Šta mogu da kažem. Nažalost, David je učinio nešto nedopustivo… Mora da plati za to…


Edgar je gledao Selestine izjave za medije na televiziji.

-I na kraju je moj sin završio u zatvoru a ti si se izvukla.

Armadno, Dafne i Haime su bili u kancelariji. Armadno je skidao sa panoa slike koje su vezan za slučaj. Rekao je:

-Konačno je i ovaj slučaj zaključen.
-Ja i dalje nisam sigurna u to.
-Dafne, gotovo je. Pomiri se sa tim da je David kriv.- rekao je Armando
-Da li je kriv ili nije ne znam. Osudjen je i to je to. – rekao je Haime


Pao je mrak. Vanesa i Dolores su bile na aerodromu. Dolores je duboku uzdahnula i rekla:

-Sada, kada je taj čovek osudjen, konačno mogu da se vratim kući. Apsolutno me ništa više ne vezuje za ovaj grad. Mada, mislila sam da će mi saznanje da je taj čovek osudjen doneti neko olakšanje ali to se nije desilo. Ines nema pa nema.
-Osećam se isto. I dalje osećam veliku prazninu i krivicu. Da smo onda ispričale svima celu istinu možda bi…
-Nećemo sad o tome šta bi bilo kad bi bilo. Moram da idem.
-U redu. Želim ti srećan put. I ako osetiš potrebu za tim javi se ponekad.
-Videćemo. Ne obećavam ti ništa.


Zagrlile su se. Dolores je potom krenula da se udaljava sa sve koferom u ruci.

Armando i Seleste su bili u hotelskoj sobo. Ležali su goli u krevetu.


-Kako se osećaš sada kada je sve gotovo?
-Ne znam. Zaista ne znam. Čudno. Sa jedne strane mi je drago što se sve završilo. Dok se sa druge strane osećam krivom. Da nisam napisala tu prokletu knjigu verovatno se ništa od ovoga ne bi desilo.
-Nemoj da okrivljuješ sebe. Ti nisi mogla da znaš šta će David da uradi.
-I njega mi je žao. On nije loša osoba.


I ako se suzdržavala na kraju je zaplakala. On joj je obrisao suze i rekao:

-Nemoj da plačeš. Gotovo je. Sve je gotovo.

Poljubili su se. Nakon toga on je rekao:

-Ovo što se dešava izmedju nas je ludost. Ne želim ni da zamislim šta bi se desilo kada bi neko otkrio da se nas dvoje vidjamo.
-Nema razloga da se to desi. Držaćemo našu vezu u tajnosti, barem za sada.


U tom trenutku je zazvonio njegov telefon. Javio se.

-Da. Molim?! Jesi li siguran?! U redu. Odmah dolazim.

Armando je užurbano skočio iz kreveta i počeo da se oblači.

-Šta se desilo? Neki problem?
-Ne. Posao me zove. Takav je život nas policajaca. Čućemo se kasnije.


Poljubio je i izašao iz sobe. Seleste je delovala zabrinuto. U tom trenutku je neko pokucao. Ona je mislila da je Armando nešto zaboravio. Otvorila je vrata. Nije ni stigla da vidi osobu ispred sebe a već je osetila snažan udarac od čije se siline srušila na pod.  Licem je bila okrenuta ka podu. I dalje nije znala ko se nalazi iza nje. Samo je osetila vrelinu krvi koja se slivala niz njena usta.

Kraj 16. epizode
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Fri Oct 26, 2018 12:49 am
Nije ni stigla da vidi osobu ispred sebe a već je osetila snažan udarac od čije se siline srušila na pod.  Licem je bila okrenuta ka podu. I dalje nije znala ko se nalazi iza nje. Samo je osetila vrelinu krvi koja se slivala niz njena usta.

To je ono što me neće oduševiti? Mora da jeste, jer mi je želja bila da Seleste preživi Neutral Tragičan život, tragična smrt, a verujem da je mnoge tajne odnela sa sobom u grob. Pozitivno je bar to što ona i Enrike nisu bili u krvnom srodstvu.

Sada imamo dva ubistva + Pablovu sumnjivu smrt. I sada sam skroz zbunjena, jer postoji toliko kombinacija i mogućnosti...Različitih krivaca za različite događaje.

Znam samo da bih Paulu isključila iz ovih ubistava. Ona je u svetu narko kartela, jedna je od dominantnih figura, jakih igrača. Nije neko ko će nekoga ubadati 7 puta nožem ili nekome kucati na vrata hotelske sobe sa namerom da ga zvekne u glavu. Jednostavno ne ide uz nju, niti uz bilo kog drugog mafijaša. Uostalom, ne nalazim motiv, ne posle ovih flešbekova.

Moja nagađanja opet idu u pravcu Enrikea (I+S) - ubio Ines zbog Seleste, pa Seleste zato što se spetljala sa Armandom, Horhea (I+S) - Ines zato što se nije udala za njega, Seleste zato što je David osuđen  Question

Euhenija (I) - ubila Ines zbog Edgara i porodice koju je u njenoj glavi Ines ugrožavala, Seleste (I) - ubila Ines radi knjige i ko zna ko je nju posle ubio (Enrike ili Horge, možda Edgar), Pablo (I) - ubio Ines iz ljubomore i besa pa izvršio samoubistvo, ali je imao nečiju pomoć sve vreme...Edgar (S) - ubio Seleste zbog Davida...

Kažem, gomila kombinacija mi se mota po glavi, a samo ti Miloše znaš odgovore  Laughing

____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Fri Oct 26, 2018 3:02 am
Ipak sam ostavio ime ubice za poslednju epizodi. Moraš priznati da ovako sa većim iščekivanjem očekuješ poslednju epizodu.

Da, samo ja znam odgovore. Dosta su se meni ova priča i likovi motali po glavi. Very Happy Very Happy Very Happy Moram priznati da sam u nekim momentima ludeo dok sam pisao. Nikada se nisam nervirao kao sada. I u pojednim momentima sam zažalio što sam u startu osmislio priču sa tako malo likova i odlučio veći deo priče da stavim u nekoliko dana jer u pojedinim trenutcima mi je tako falilo ono nekoliko dana kasnije ili neki sporedni likovi da malo presečem glavne dogadjaje.

Jedva čekam da pročitaš kraj. Sutra poslednja epizoda.



avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Fri Oct 26, 2018 3:53 pm
17. epizoda

Seleste je pokušala da se podigne. On je u tom trenutku uhvatio za kosu i gurnuo na krevet. Kada se okrenula ugledala je Enrikea ispred sebe. Stajao je stisnutih pesnica, ubrzano je disao dok mu je vilica podrhtavala.

-Droljo!
-Enrike, mogu da ti objasnim…
-Kako si mogla ovo da mi uradiš?!


Skočio je na nju i krenuo da je davi. Ona ga je udarila u medjunožje i uspela da se izvuče ispod njega. Kada je došla do vazduha rekla je:

-Jesi li ti normalan?! Zamalo da me ubiješ!
-Možda bi i trebalo da te ubijem. Nisi zaslužila svu moju ljubav.
-Enrike, ja sam…
-Mislio sam da ćemo nakon svega konačno biti zajedno. A ti se iza mojih ledja krešeš sa pandurom!


Obrisala je rukom krv sa usana i rekla:

-I sam znaš da je to nemoguće. Ti i ja u javnosti nikada ne možemo biti zajedno.
-Zbog čega?!
-Zbog toga što niko ne bi normalnim očima gledao na to. Mi možda nismo brat i sestra ali smo tako odrasli.
-Seleste, voliš li me?


Seleste mu je prišla, uhvatila ga rukama za lice i rekla:

-Znaš da osećam nešto posebno prema tebi. Ne znam šta. Ne znam da li je to ljubav, ludilo, opsesija. Ti i ja imamo nešto neraskidivo. Nešto što je samo naše i što mora ostati tajno.
-Ne znam da li ću podneti da te gledam sa tim pandurom. Ili sa bilo kojim drugim muškarcem.
-Moraćeš. Navikao si već na to. Mi funkcionišemo ovako celog života.


Seleste ga je poljubila. Onda su vodili ljubav u istom krevetu u kome je to nedavno činila sa Armandom.

Euhenija i Humberto su u njegovom stanu.


-Za dve nedelje su izbori. Jedva čekam da prodju.
-Kako se tvoj brat kotira kod naroda?
-Izgleda da je kampanja urodila plodom. Kotira se znatno bolje neko pre dve nedelje. Medjutim, Ana Toreblanka je i dalje glavni favorit naroda. Ali imam još dve nedelje da ubedim narod da je Edgar onaj za koga trebaju da glasaju.
-I sama znaš da je fotelja već njegova. Ali ne bi bilo loše da njegova pobeda bude koliko toliko realna.


Seleste je ušla u svoju kuću u koju se nakon svega vratila da živi. Sipala je čašu viskija. Otpila je gutljaj. Potom je zapalila cigaretu. Zamišljeno je rekla:

-Enrike, šta da radim sa tobom? Nekada nisam mogla da zamislim svoj život bez tebe. Ali sada bih rekla da se više ne uklapaš u njega.

Enrike je šetao ulicom. Bio je vidno potrešen.

-Sve sam učinio za tebe. I tebi to opet nije dovoljno. Nadao sam se da ćemo sada konačno biti zajedno. Uradio sam za tebe ono što niko ne bi.

Enrike se vratio mislima unazad nekoliko nedelja pre Inesinog ubistva:

“Seleste i Enrike su bili u jednom restoranu. Seleste je neutešno plakala.

-Sve nade sam položila u taj roman. Uložila sam sav novac koji smo imali. Unela sam celu sebe u taj projekat. Zapostavtavila sam sve. Mesecima sam sedela ispred laptopa i danonoćno pisala. Samo  sam pisala, brisala, prepravljala. Činila sam sve kako bi knjiga ispala što bolja. Nadala sam se da će proći kod publike i da će se sav moj trud isplatiti. Ali to se nije desilo. Knjiga je prošla katastrofalno a ja ću zauvek ostati nepoznata spisateljica u pokušaju.

Enrike je ćutke posmatrao. Nije znao kako da je uteši.”


Enrike se vratio mislima u sadašnjost:

-I tada mi je prvi put pala na pamet ta suluda ideja. U počeku sam se kolebao ali sam onda doneo odluku. Odlučio sam da te učinim poznatom i uspeo sam u svojoj nameri. Mada, zbog toga sam morao da ubijem Ines.

Enrike se vratio mislima unazad:

“Ines se nalazila u svojoj sobi. Stajala je ispred ogledala i posmatrala modricu ispod oka koju joj je napravio Pablo. Onda je dodirnula potiljak i složila bolnu grimasu. U tom trenutku je neko pokucao. Otvorila je vrata i besno rekla:

-Pablo, šta…

Iznedalila se kada je ugledala Enrikea ispred sebe. On je na brzinu ugurao i ušao u sobu.

-Šta ti radiš ovde?! – upitala ga je iznenadjeno
-Izvini ali moram ovo da uradim.
-Da uradiš šta?!

Gledala je zbunjeno u njega.

-Odlazi! Dosta mi je više svega za večeras!
-Ne znam šta se to večeras desilo i ko ti je to uradio.

Pokazao je na masnicu ispod oka.

-Ali uskoro će sve biti gotovo.
-Molim? O čemu pričaš? Ništa te ne razumem!

On je u tom trenutku izvukao nož. Vrh noža je zasijao pred njenim očima. Vrisnula je. Par sekundi kasnije već se nalazila na krevetu a on se nalazio preko nje. Zapušio joj je usta rukom.

-Moram ovo da uradim. Izvini.

Nije mogla da progovori ali ga je očima molila da to ne učini. Nije je poslušao. Zamahnuo je rukom i zadao prvi ubod. Zatim drugi, treći i sve tako do sedmog. Onda je zaplakao i rekao:

-Seleste, ovo je za tebe. Konačno ćeš biti poznata.

Ustao je i krvlju žrtve na zidu ispisao naziv romana žene koju je voleo na neki svoj, poseban možda čak i bolestan način. “Obeležena: Žena lakog moral” je natpis koji će ujutru policija zateći na zidu pored Inesinog beživotnog tela.”


Enrike se vratio mislima u sadašnjost:

-A onda se sve previše zakomplikovalo. Morao sam da ubijem i radnika koji je bio zadužen za video nadzor hotela. A onda i Pabla Dunkana. Uradio sam to zbog tebe. Za tebe. I opet nije bilo dovoljno.

Rekao je ovo razočarano. Zatim je zapalio cigaretu i nastavio da hoda niz ulicu.

DVE NEDELJE KASNIJE

Danas su dugo očekivani izbori. Adela je vodila svoju emisiju.

-Dragi gledaoci. Kao što znate danas je izborni dan. Dan koji smo svi toliko čekali. Izadjite iz svojih domova i glasajte za bolju budućnost.

Seleste je razgovarala sa Armandom telefonom.

-Da, idem na sastanak sa predstavnikom nove izdavačke kuće. Odlučila sam da im ponudim roman koji sam napisala tokom mog boravka u zatvoru.
-Sigurno će ga oberučke prihvatiti. Ti si trenutno najpoznatija žena u zemlji.
-Moram priznati da nisam baš srećna zbog načina na koji sam to postala.
-Sada ne možeš ništa da promeniš. Jeidno ti preostaje da se baviš onim što si oduvek želela, a to je pisanje. Da ne bude da je Ines izgubila život uzalud. Moram sad da prekinem. Uskoro krećem u neku policijsku operaciju. Srećno na sastanku.
-Hvala. Takodje. Čuvaj se.


Armando je prekinuo vezu. U tom trenutku je u kancelariju ušla Dafne koja je rekla:

-Sve je spremno za akciju.

Armando se vratio mislima desetak dana unazad:

“Armando je bio u jednom restoranu. Došla je Sara koja je sela za njegov sto i rekla:

-Iskreno, jako sam iznenadjena vašim pozivom da se vidimo.
-Verujem da jeste.
-Šta želite od mene?
-Želim da vam ponudim jedan posao.
-Posao? Meni? Ali kakve ja veze imam sa policijom?
-Nikakve. Ali možete da pomognete policiji u jednoj važnoj operaciji.
-Ništa ne razumem. Budite jasniji.
-Samo želim da mi odgovorite na jedno pitanje. Da li poznajete Humberta Roku?
-Ja… Ja zaista…
-Samo odgovorite sa da ili ne. Neću vas uhapsiti zbog toga. Šta više voleo bih da vaš odgovor bude da. Znam da je Ines Akosta bila u vezi sa njim. A vas dve ste bile najbolje prijateljice. I oprostite mi na tome ali malo sam istražio vaš život. Rekao bih da ste pored prijateljstva delile i zajedničko zanimanje, tj. obe ste nakon manekenstva karijeru nastavile u elitnoj prostituciji.
-Kako se usudjujete?  Ja sam…
-Nema potrebe da glumite damu. Meni je potrebna elitna prostitutka. Da li ste spremni da zaradite ogroman novac u zamenu da mi predate Humberta Roku?
-Vi mora da se šalite. To bi verovatno bilo poslednje što bih učinila. Sutra bi me našli mrtvu u nekom kanalu.
-To se neće desiti. Ukoliko bi nam pomogli da uhapsimo Roku,  DEA bi vam obezbedila novi identitet i novi život daleko odavde. Saro, zar to ne zvuči primamljivo? Zar vam nije dosta života koji vodite poslednjih godina? Ako tako nastavite pitanje je dana kada ćete ni krivi ni dužni završiti mrtvi tokom sukoba različitih mafija.

Sara je dugo vremena ćutala a onda samo klimnula glavom. Armadno se zadovoljno osmehnuo.”


Armanda je u sadašnjost vratila Dafne koja je rekla:

-Čuješ li me! Idemo!
-Da, izvini… Idemo…


Adela je u svojoj emisiji tokom čitavog dana izveštavala o izborima.

-Najnovije vesti. Izbori za sada teku pod kontrolom. Jedan od kandidata Edgar Dunkan, u pratnji svoje supruge upravo je izašao na glasanje.

Edgar i Vanesa su izašli ispred zgrade u kojoj su glasali. Držali su se pod ruku. Za njima je izašla Euhenija. Novinari su se okupili oko njih.

-Gospodine Dunkan. Imate li nešto da izjavite za medije?
-Šta mogu da vam kažem. Sada je sve u rukama gradjana.
-Da li verujete u svoju pobedu.
-Naravno. Da ne verujem ne bih bio ovde.


Na drugom biračkom mesti, svoju gradjansku dužnost upravo je izvršila Ana Toreblanka. Ispred su je sačekali novinari.

-Gospodjo Toreblanka nadate li se pobedi?
-Sigurna sam u svoju pobedu. Sigurna sam da će moj narod doneti ispravnu odluku.

Armando, Dafne i Haime su u policijskim kolima. Za njima ide još nekoliko policijskih automobile. Na svima je uključena rotacija.

-Konačno ću uhvatiti tog bednika! Ovaj put mi neće pobeći! – rekao je Armadno
-Armando, moraš biti pribran, Ne dozvoli da emocije ovladaju tobom. Zapamti, treba nam živ Humberto Roka. Živ.


U tom trenutku Haime je nekome krišom poslao poruku.

Humberto i Sara su bili u krevetu. Stigla mu je poruka. Na trenutak je ostao zatečen kada je pročitao njen sadržaj. A onda je odmah skočio i rekao:

-Moramo da idemo odavde! Neko me je ocinkario! Policija će stići svakog trenutka!

Sara je bila vidno nervozna. Oboje su se obukli na brzinu. On je istrča iz sobe i rekao svom čoveku od poverenja:

-Roki! Policija dolazi po nas! Okupi sve ljude moramo da bežimo odavde!

Euhenija je bila u dnevnoj sobi. U ruci je držala tablet na kome je čitala sve vesti vezane za izbore, dok je na televiziji istvremeno pratila emisije. Ušla je Vanesa koja je rekla:

-Tužan je tvoj život.
-Molim?!
-Čula si me dobro. Uložila si ceo svoj život u Edgara. Posvetila si sve njemu i njegovoj karijeri. A jesi li ga videla danas? Pred novinarima je preuzeo sve zasluge na sebe. Tebe nije ni spomenuo. Neće te spomenuti ni večeras ako pobedi. Obe ga dobro poznajemo. Zahvalnost nikada nije bila njegova jača strana. Opet će ti jedino preostati da stojiš iza nas dvoje kao i uvek. U mojoj senci.


Euhenija je besno krenula nešto da kaže ali je Vanesa zastavila i rekla:

-Pazi da se ne ugrizeš za jezik! Možda se otruješ.

Nesmejala se i izašla iz radne sobe. Euhenija je besno porušila sve sa stola.

Humberto i Sara se spuštaju liftom u garažu. Tamo ih već čekaju njegovi ljudi od poverenja. Roki ih je već čekao u kolima u koja oni ulaze. Krenuli su da izadju iz garaže. Medjutim ispred su zatekli više policijskih automobile koja su blokirala izlaz.  

-Do djavola! Šta ćemo sada da radimo? - upitao je besno Humberto
-Ne znam koliko ih ima. Jedino nam preostaje da krenemo u otvorenu pucnjavu.


Roki je gledao nešto  na svom telefonu.

-Šefe, čuo sam se sa našim momcima. Helikopteer kojim je trebalo da pobegnete je blizu. Pokušaće da slete na krov zgrade. Tako da pokušajte da se dokopate lifta dok ih mi zamajavamo.

Humberto je klimnuo glavom. Sara je bila oduzeta od straha.

Humbertovi ljudi su započeli pucnjavu. Policija je odgovorila na napad. Humberto je otvorio vrata i krenuo da izadje iz kola:

-A ja? – upitala je Sara
-Ti se snadji sama!


Pucnjava je bila na sve strane. Armando je snimio Humberta koji se šunja izmedju automobile.

-Eno ga! Ne dozvolite da pobegne!

U celom haosu bilo je dosta povredjenih. Padali su ranjeni i mrtvi kako sa jedne tako sa druge strane. Dafne je snimila požarne stepenice i neprimetno krenula uz njih. Roki je na sve načine pokušavao da zaštiti svog šefa i da mu omogući prolaz do lifta. U celom tom haosu pojavila se Sara. Tračala je podignutih ruku u znak predaje.

-Zaštiti je! – uzviknuo je Armadno

Humberto i Roki su bili iza jednog automobile. Humberto je uspeo da čuje ono što je Armando upravo izgovorio.  

-Jesi li ga čuo?! To je bila ona! Ona me je izdala!

U tom trenutku Roki je ustao i opalio hitac koji je pogodio Saru pravo u grudi. Sručila se na pod.

-Ne! – uzviknuo je Armadno

Pucnjava je i dalje trajala.

-Ne sme da nam pobegne! Nema ih još puno!

Humberto je bio sve bliži liftu. Roki ga je pratio u stopu:

-Šefe, moramo da požurimo. Nema još puno naših ljudi.

U tom trenutku se začuo zvuk helikoptera. Armadno je odmah shvatio šta se dešava.

-Ne! Ne dozvolite da dodje do lifta! Dafne! Gde je do djavola Dafne?!

Obraćao se Haimeu koji je samo odmahnuo glavom.

-Haime! Pokrivaj me! Neću mu dozvoliti da ponovo pobegne!

Armadno je istrčao iz svog zaklona. Haime ga je pokrivao. Medjutim u celom tom haocu jedan od metaka je pogodio Haimea. Kada je shvatio da više nije ostalo njihovih ljudi Roki je odlučuo da izvuče keca iz rukava. Pokušao je da iskoristi poslednju šansu da spase svoga šefa. Izvukao je dimnu bombu koju je aktivirao i bacio. Nastala je opšta pometnja. Nije se video prst pred okom. Humberto je to iskoristio da dodje do lifta. Nervoznio je pritiskao dugme kao da će to pomoći da se lift brže spusti. Armadno je potrčao u tom pravcu. Pucao je na slepo. Roki je činio isto. Vrata liffta su se konačno otvorila. Humberto je utrčao unutra. Roki nije uspeo jer ga je Armadno u poslednjem trenutku upucao. Humberto je gledao svog čoveka od poverenja kako pada a onda su se vrata zatvorila. Armando je dotrčao i besno šutirao vrata lifta.

-Do djavola! Zar ćeš opet da mi pobegneš ispred nosa!

Seleste je stigla kući. Delovala je zadovoljno. Iznenadila se kada je u dnevnoj sobi zatekla Enrikea.

-Enrike, otkud ti?
-Nekada si bila srećna kada me vidiš.
-Samo si me iznenadio… To je sve…
-Neću dozvoliti da budeć srećna sa njim!
-Molim?!
-Ili ćeš ostaviti pandura ili ću mi reći sve. Ispričaću mu da si odglumila trudnoću, da si iscenirala atentat na sebe…
-Ne bi se usudio da me izdaš.
-Ja na tvom mestu ne bih proveravao tu mogućnost.


Seleste ga je besno gledala. Ennrike joj je prišao i poljubio je.

-Pusti me!
-Neću! Bićeš moja!


Krenuo je da je ljubi i skida.

-Ne želim ovo!
-Ali ja želim.


Na kraju je silovao. Iživljavao se nad njom dok su joj se vraćale slike na najbolniji najtraumatičniji period u životu.

Armando i ostali preživeli policajci su bili na krovu zgrade. Njegove kolege su u tim trenutcima stavljali lisice pilotima koji su upravljali helikopterom. Armando je besno rekao:

-Gde je do djavola Humberto Roka?! Nije mogao da nestane!

U tom trenutku su se pojavili Dafne i Humberto. Dafne je vodila Humberta koji je na rukama imao lisice i koji je ćopao na jednu nogu iz koje je tekla krv.

-Dafne, šta se desilo? – iznenadjeno je upitao Armadno

Dafne se vratila mislima unazad:

“Humberto je bio u liftu. Nervozno je cupkao u mestu.

-Hajde! Još samo 5 spratova!

U tom trenutku lift se zaustavio.

-Šta se dešava? – rekao je začudjeno Humberto

Vrata su se otvorila. Ispred sebe je ugledao Dafne koja je držala uperen pištolj u njega:

-Da se nisi pomerio! Humberto Roka, uhapšen su!

Humberto je uplašeno gledao.

Traži od mene šta god želiš. Koliko novca želiš u zamenu da me pustiš da pobegnem!
-Ja nisam na prodaju! Okreni se uza zid i ruke uvis!

Krenuo je to da uradi. Ali se u poslednjem trenutku okrenuo i krenuo ka njoj. Ona je bez razmišljanja pucala u njegovu nogu. On je vrisnuo i pao na pod.

-Miran! – uzviknula je besno”


Dafne se vratila mislima u sadašnjost:

-Shvatila sam da je njegova ideja bila da se dokopa lifta, odnosno krova zgrade. Zbog toga sam se požarnim stepenicama popela. Otišla sam na jedan od spratova, gde sam strpljivo čekala da neko pozove lift u garažu. To mi je bio znak da je bednik uspeo u svojoj nameri. Onda sam ja u tom trenutku pozvala lift, tako da je se isti zaustavio i otvorio na spratu na kome sam se ja nalazila. I tako sam ga uhapsila.

Humberto je besno posmatrao.

-Mrtva si! Svi ste mrtvi!

Armando mu je prišao i udario ga iz sve snage.

-Provešćeš ostatak života u zatvoru! Konačno ćeš platiti za smrt moje žene i ćerke! Vodite ga!

Odveli su Humberta. Armando je prišao Dafne. Zagrlio je i rekao:

-Hvala ti. Uhvatili smo ga zahvaljujući tebi.
-Nema na čemu. Samo sam radila svoj posao.


Armando se u tom trenutku setio Haimea.

-Jao Haime. Ranjen je.

U garaži je bukvalno tekla krv. Bilo je dosta mrtvih ali i povredjenih. Medju njima je bio i Haime. Dotrčali su Armando i Dafne.

-Uhvatili smo ga! Dafne ga je uhvatila! – rekao je Armando
-Znam. Video sam kada su ga odveli. – govorio je kroz uzdahe

Armando je pogledao njegovu ranu na stomaku i zabrinuto rekao:

-Ovo uopšte ne izgleda dobro.
-Haime, izdrži! Hitna pomoć će stići svakog trenutka. – rekla je Dafne
-Ne, ovo je kraj… Armando, moram nešto da ti priznam…
-Ne govori ništa. Čuvaj snagu.
-Ne, ne smem tu tajnu da odnesem u grob. Denis i ja smo bili ljubavnici. Abril je bila moja ćerka.


Armadno i Dafne su bili u šoku nakon njegovog priznanja.

-Oprosti mi. – bile su poslednje Haimeov reči pre nego što je izdahnuo

Armando je i dalje bio u šoku ali su suze same krenule da teku. Dafne ga je zagrlila.

NEKOLIKO SATI KASNIJE

Ostavljajući oblak prašine za sobom, jedan automobile se kreće velikom brzinom zabačenim zemljanim putem. Zaustavlja se tek kada stigne do jedne improvizovane piste na kojoj se nalazi parkiran avion. Iz automobile izlazi Edgar.  

-Gospodine Dunkan sve je spremno za poletanje!
-Odlično! Onda poletimo! Nemamo vremena za gubljenje!

Edgar je ušao u avion i smestio se na jedno od sedišta. Gledao je razočarano kroz prozor dok je avion uzletao.

Pao je mrak. Adela je vodila uživo svoju emisiju.

-Poštovani gledaoci, verujem da niko od vas nije ni slutio u šta će se pretvoriti ovaj dan. Niko nije ni slutio da će se ovaj dan pretvoriti u dan koji će zasigurno promeniti budućnost ove zemlje. Nakon hapšenja Humberta Roke, najtraženijeg narkodilera, na površinu su isplivale brojne prljave radnje i malverzacije. Ispostavilo se da je Huberto Roka finasirao kampanju Edgara Dunkana i da su zajedno učestvovali u brojnim prljavim poslovima. Zbog toga je Edgar Dunkan istog trenutka skinut sa izborne liste i za njim je raspisana poternica. Nažalost još uvek se nalazi u bekstvu. Sa druge strane, u njihovom porodičnom domu uhapšena je njegova sestra Euhenija Dunkan koja je takodje bila umešana u prljave poslove svog brat. Takodje je uhapšen i njegov dugogodišnji advokat Bruno Markez. Što se tiče samih izbora još uvek nemamo informaciji kako će se odvijati celokupna situacija. Jedni tvrde da će Ana Toreblanka, koja je danas osvojila najviše glasova direktno biti proglašena predsednicom. Dok drugi tvrde da će izbori biti ponovljeni. Nadam se da ćemo iamti više informacija nakon kratkih reclama.

Euhenija je bila u zatvorskoj ćeliji. Sedela je na pohabanom krevetu i gledala u jednu tačku.

-Izdao si me. Pobegao si bez mene i ostavio me da trunem u zatvoru. A ceo život sam ti posvetila.

Zaplakala je.

NEKOLIKO DANA KASNIJE

Horhe i Paula su bili u njihovom stanu.


-Molim?! – rekla je začudjeno Paula
-Jednostavno više nam ne ide. Mislim da je za oboje najbolje da se rastanemo.
-Ali zbog čega?
-U poslednje vreme se izdešavalo toliko toga. Odlučio sam da odem da živim u Los Andjeles i započnem novi život.
-Možemo da odemo zajedno?
-Izvini ali ne vidim tebe u svom novom životu.
-Kako možeš to da mi kažeš?
-Samo sam iskren.


Paula ga je razočarano posmatrala. Bila je na ivici suza.

Seleste i Armando su bili u njenoj kući. Ona je stajala ispred odgledala i češljala se. On se oblačio.

-Znači danas se vraćaš na posao?- upitala ga je
-Da. Odmorio sam malo od svega ali vreme je da se vratim. Novi slučajevi me čekaju.
-Kada ću te ponovo videte raspoloženog i nasmejanog?
-Ne znam. Potrebno je vreme da se prihvati činjenica da me je žena varala sa najboljim drugom. A posebno činjenica da moja ćerka zapravno nije moja već njegova. Godinama sam živeo ogorčen i željan osvete. Želeo sam po svaku cenu da se osvetim i strpam Roku u zatvor. Ali ne kajem se zbog toga. Denis u ovim trenutcima mrzim. Ali Abril je bila i ostala moja ćerka. Ona je zaslužila da njen ubica plati za svoje zločine.


Pustio je suzu koju je na brzinu obrisao. Seleste ga je zagrlila.

-Ne želim više da pričam o tužnim stvarima. Jel beše danas ideš da utvrdiš sve detalje oko objavljivanja nove knjige?
-Da.
-Kada ćeš mi konačno reći o čemu se radi u knjizi.
-Saznaćeš kada izadje knjiga. Kada je kupiš i pročitaš. Ima da je kupiš, da u slučaju novog promašaja moja knjiga bude prodata bar u jednom primerku.


Nasmejali su se oboje.

-Siguran sam da se ovoga puta neće ponoviti ista priča.
-Ne daj bože da se ponovi.
-Moram da idem. Vidimo se večeras. Mada mislim da bi trebalo da budemo malo oprezniji. Počeo sam često da noćim kod tebe.


Poljubio je i otišao.

TRI MESECA KASNIJE

Armando i Seleste su u njenoj kući.


-Kako se osećaš?
-Jako sam uzbudjena. Danas je konačno promocija moje knjige.
-Nemoj da se brines. Sve će biti u redu.
-Ipak ne mogu da budem u potpunosti srećna. Prošlo je tek nekoliko dana od kako sam dobila vest da su zatvorenici na smrt pretukli Davida. Ipak je on godinama bio moj muž. I žao mi je što je mrtav.
-Naravno. To je razumljivo. Ali nemoj da razmišljaš o tome. Danas je tvoj dan. Nego, šta je sa tvojim bratom? Hoće li doći na promociju?
-Nažalost neće. Kao što znaš nakon svega se vratio u Kolumbiju. Nije mogao zbog posla da dodje.


Slagala je a da nije ni trepnula. Ali onda se mislima vratila unazad:

“Zamaskirana maramom i tamnim naočarima za sunce šetala je ulicom. Pored nje je je prošao jedan nepoznat čovek. U prolazu mu je dala kovertu. Kada se čovek udaljio, zastao je sa strane i otvorio kovertu u kojoj se nalazio podebeo štos novčanica i nečija slika. Enrikeova slika.”

Armando je vratio Seleste u sadašnjost time što je rekao:

-Ljubavi, odoh. Moram kratko do policijske stanice ali ne brini dolazim na promociju.

Ana se nalazi u svom predsedničkom kabinetu. Priča telefonom sa Vanesom koja joj je rekla:

-Ja upravo stižem na aerodrome. Jedva čekam da mi se sutra pridružiš u Parizu.
-I ja isto. Ali znaš da nisam mogla pre da ugrabim slobodne dane. I sama znaš da su izbori morali da se ponove. Ali važno je da sam na kraju uprkos svim malverzacijama i prevarama odnela pobedu. Ali samim tim znaš da više neću imati slobodnog vremena kao ranije.
-Znam. I sa jedne strane mi je žao. Ali sa druge strane mi je drago jer znam koliko si sve ovo želela. Moraću da se naviknem na tvoju novu fuknciju ali i na moju. Ipak sam ja prva dama. Doduše iz senke ali zar je bitno. Ja sam prva dama.


Obe su se nasmejale.

-Vidimo se sutra.
-Vidimo se.


Kada je prekinula vezu predala je svoj pasoš.

-Gospodja Vanesa Smit Dunkan?
-Da, Vanesa Smit Dunkan.


SAN DIEGO

Paula i Diablo su bili u jednom penthausu. Ona je kroz prozor gledala panoramu gotovo čitavog grada.

-Hapšenje Humberta Roke je nešto najbolje što je moglo da mi se desi. Sada je naš kartel bez konkurencije.
-Ne bih da kvarim vašu sreću ali njegovim hapšenjem vi, odnosno Donja Huana stičete titulu najtraženijeg narkodilera u zemlji. Sada je sva policija za vašim petama.
-Ali mene nikada neće uhvatiti. Za razliku od muškaraca, mi žene imamo samo jednu glavu kojom razmišljamo.


Diablo se nasmejao. Paula je pogledala na sat i rekla:

-Hoće li Mister Smit više doći? Dokle misli da ga čekam?

Otvorila su se vrata. Paula se zaprepastila kada se okrenula i ispred sebe ugledala Horhea.

-Horhe? Otkud ti ovde?
-Kako otkud ja? Zar nemamo ugovoren sastanak? Donja Huana ja sam Mister Smit.
-Ali… Kako…


U tom trenutku je ušao neki čovek sličnih godina kao Horhe. Paula je pokazala u njegovom pravcu i rekla:

-On je Mister Smit. On je čovek sa kojim sam se vidjala i saradjivala tokom svih ovih godina.
-Ne. On se zove Ćema. On je moja desna ruka. Svima se predstavljao kao Mister Smit dok sam ja čuvao svoj identetet i vladao iz senke. Vidim da si iznenadjena. Veruj mi da sam i ja bio zaprepaćen kada sam saznao da si ti Donja Huana. Nadam se da ti je sada jasno zbog čega sam pristao da sklopim posao sa tobom a ne sa Rokom? Zar si zaista mislila da bi u onakvoj situaciji neko izabrao tebe? Uradio sam to samo zbog toga što si bila moja veronica. Znaš kako kažu, i dobro i loše treba da ostane u porodici.


Paula je i dalje bila u šoku.

-I dalje ništa ne razumem. Odakle ti u celoj ovoj priči?
-Objasniću ti. Devojačko prezime moje majke je Smit. Njen otac, odnosno moj deda bio je amerikanac. On je bio vodja ovog kartela. A onda sam ga ja nasledio. Opusti se draga. Nemaš razloga za brigu. Sada smo neuništivi. Verujem da će Mister Smit i Donja Huana ući u istoriju. Zajedno.


Horhe joj je prišao i poljubio je. Onda je dao znak Diablu i Ćemi da napuste prostoriju, što su on ii učinili. Nakon toga Horhe i Paula su divljački vodili ljubav, dok se iza njih kroz prozor video gotovo čitav San Diego, grad koji predstavlja direktnu vezu za trgovinu droge izmedju Meksika i SAD-a.

Daleko od njih, negde u Meksiku, nalaze se Telma i Andres. Leže na ležaljkama pored bazena jedne luksuzne vile i ispijaju koktele.

-E ovo se zove život. – rekla je ona
-Nakon hapšenja mog oca, tvoje majke i ujaka, mislio sam da smo izgubljeni. A vidi gde smo sada.


Andres je poljubio. A onda je podigao i ubacio u bazen. Potom je skočio za njom.

-Alo momak, pazi kako se ponašaš?! Znaš li ti ko sam ja?! Ja sam Telma Roka, ćerka Humberta Roke. Ja sam novi vodja kartela Roka.

Oboje su se nasmejali.

Euhenija je bila u zatvoru. Vidno je smršala. Imala je modricu ispod desnog oka i nekoliko ogrebotina po telu. Ušla je u wc. Za njom je ušlo nekoliko zatvorenica. Ona se okrenula ka njima i rekla:


-Ne, molim vas. Ne opet.
-Zašto? Nije ti zabavno da se igraš sa nama?


Jedna od njih je uhvatila za kosu. Odvukla je do wc šolje, nabila joj glavu u istu i pustila vodu.

Hiljade i hiljade kilometara odatle, na prelepim plažama Maldiva uživao je Edgar. Ležao je na ležaljci i čitao nešto na tabletu. Pored njega se u toplesu sunčala mlada i lepa devojka. Ugledao je na tabletu vesto o promociji Selestine nove knjige:


-Moj sin je zbog tebe mrtav! Nikada nisam bio dobar otac prema njemu. Možda je sada vreme da po prvi put uradim nešto za njega.
-What? – rekla je njegova mlada devojka
-Nothing darling. Nothing.


Potom je uzeo telefon i pozvao nekoga.

Armando i Dafne su bili u policijskoj stanici.

-Molim? Ali zbog čega si tražila premeštaj?
-Zbog toga što želim da započnem novi život daleko odavde.
-Nadam se da ja nemam veze sa tvojom odlukom.
-To sad nije važno. Mislim da je tako najbolje za sve.
-U redu. Ako je to tvoja odluka. Uvek ću ti biti zahvalan što smo zahvaljujući tebi uhapsili Roku i što on sada leži kaznu u SAD-u u zatvoru maksimalne bezvednosti.
-Samo sam radila svoj posao.


Zagrlili su se.

-Nedostajaćeš mi. Bila si sjajan kolega. Najbolji.
-I ti meni. Ali neću da plačem. Ne idem na drugi kraj sveta. Neko pametan se setio da izmisli telefon. Moći ćemo da se čujemo.


Nekoliko sati kasnije svi su se okupili na promociji Selestine knjige. Svuda su bili oblepljeni plakati njenog drugog romana po redu koji je nosio naziv “Kad fikcija postane realnost”. Promociji je prisustvovao veliki broj predstavnika sedme sile, medju njima i Adela.

Seleste se pozdravljala se sa brojnim ljudima. Prišla joj je Adela koja je rekla:

-Ne znam da li bi bila tako srećna kada bih sada pred svima rekla da smo David i ja bili zajedno one noći kada je ubijena Ines. Seleste, ne znam da li si ti pravi ubica ali znam da David nije sigurno.
-Šta hoćeš od mene?! Sigurna sam da si to izmislila da bi me opterećivala!
-Slobodno nastavi da živiš u zabludi. Ja sam ti samo rekla istinu.


U tom trenutku im je prišla Selstina menadžerka Belen koja joj je rekla:

-Seleste, promocija će početi svakog trenutka. Podji sa mnom.

Seleste se popela na binu. Odmah je dobila veliki aplauz svih prisutnih.

-Hvala… Hvala puno… Kao prvo želim da vam se zahvalim što ste došli u ovolikom broju. Danas je veoma važan dan za mene. Danas će se u prodaju naći moja druga knjiga. Znate kada sam počela sa pisanjem svog prvenca, on je bio čista fikcija. Medjutim, onda se pretvorio u realnost. U surovu realnost čiji sam deo bila i ja sama. Ova druga knjiga, napisana je u najtežim trenutcima za mene. Pisala sam je tokom svog dvomesećčnog boravka u zatvoru. Ovo je na neki način moja autobiografija, moje vidjenje svega što se desilo. Nadam se da ćete uživati u čitanju ove knjige jer sam u njoj zaista na papir prenela svoje najiskrenije i najbolnije emocije. I da, ovu knjigu želim da posvetim nekome ko je najveća žrtva ove priče. Posvećujem je Ines Akosti.

Dobila je ogroman aplauz.

Dok je aplauz trajao ona se mislima vratila unazad. Vratila se na dan kada je izašla iz pritvora, kada je nakon tuširanja stajala ispred ogledala. Na dan kada joj je Enrike prišao sa ledja i naslonio glavu na njeno rame:


“Seleste je stajala ispred ogledala. Enrike joj je prišao sa ledja i naslonio bradu na njeno rame a onda joj promrmljao na uvo:

-Ja sam je ubio. Ja sam ubio Ines. Uradio sam to zbog tebe. Sada si konačno poznata.

Seleste je prvo bila u šoku. Onda se okrenula ka njemu i nasmejala. Poljubili su se.”


U sadašnjost je vratio aplauz koji je i dalje trajao. Seleste se trijumfalno smejala i pozirala za novinare. Njen san konačno je ostvaren. Konačno je poznata i uspešna. U gužvi ugledala je Armanda kome je namignula, on je njoj poslao poljubac. Medjutim u tom trenutku na njenom čelu zasvetlela je crvena tačka. Neko je držao na nišanu.

KRAJ
Ana
Ana
Admin
Posts : 3206
Join date : 2017-09-14
Age : 32
Location : Casterly Rock

Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Fri Oct 26, 2018 10:18 pm
And here we are...

Medjutim u tom trenutku na njenom čelu zasvetlela je crvena tačka. Neko je držao na nišanu.

Bila sam tako, tako srećna što je preživela udarac sa kraja prethodne epizode i sad ovo Neutral Edgar je ostao međ' živima i srećnima (i to na Maldivima  Laughing), tako da je on platio nekoga da likvidira Seleste. Kao da je bitno...Najvažnije je da je ostala živa do zadnjeg slova u ovoj priči Very Happy A šta je posle bilo...Ko zna...

U sadašnjost je vratio aplauz koji je i dalje trajao. Seleste se trijumfalno smejala i pozirala za novinare. Njen san konačno je ostvaren. Konačno je poznata i uspešna.

Ovo me podsetilo na Normu Desmond u filmu Sunset Blvd. Bila je popularna glumica, pa joj je karijera propala i na kraju je ponovo postala popularna (iz razloga koji sa glumom nema nikakve veze). Ipak, bila je toliko poremećena da je stvarno verovala da su je vratili u filmsku industriju, to su bile njene deluzije.

Sa Seleste je situacija drugačija po nekoliko osnova, ali im je zajedničko to što su obe očajnički želele da budu poznate i priznate u svom poslu. Selestinu životnu priču znamo, Norminu baš i ne, ali jasno je da je i njena psiha pretrpela mnoga oštećenja.

Sve sam učinio za tebe. I tebi to opet nije dovoljno. Nadao sam se da ćemo sada konačno biti zajedno. Uradio sam za tebe ono što niko ne bi.

Definicija prave, iskrene i čiste ljubavi...Not. Bolesna opsesija, koja je kulminirala silovanjem iste te žene koju je toliko voleo, sa sve prethodnim divljačkim ubistvom druge žene. Nadam se da su ga poslali u večna lovišta.

Ines je isto tragičan lik. Flešbekovi su mi bili dovoljni da donesem takav zaključak. Umrla je zbog nečijeg profesionalnog neuspeha. Kako patetično gašenje jednog života  Neutral

Svidelo mi se što si ubacio akciju sa policijom i hapšenjem Roke, narko bosovi bez akcije su poput viskija bez leda  Very Happy

Armando je ostao luzer do kraja. Em ono sa Haimeom, em veza sa Seleste, em je Roku uhapsila Dafne, a ne on  lol!

Izdao si me. Pobegao si bez mene i ostavio me da trunem u zatvoru. A ceo život sam ti posvetila.

E nje mi je nekako najviše žao, iako znam da ne bi trebalo  Neutral Inteligentna, proračunata i sposobna žena, A-tip ličnosti sa liderskim kapacitetima i sve to je bacila u smeće radi nekog vola koji ne ume sam ni obični govor da napiše  Rolling Eyes

Vanesa & Ana...Jako mi je drago zbog njih, zaslužile su da im se sreća osmehne  I love you

Nakon toga Horhe i Paula su divljački vodili ljubav, dok se iza njih kroz prozor video gotovo čitav San Diego, grad koji predstavlja direktnu vezu za trgovinu droge izmedju Meksika i SAD-a.

A i zbog njih mi je drago  Very Happy Nasmejao me je momenat kada Paula otkriva identitet Mister Smita  lol! Neka uživaju u kriminalu i ljubavi...dok mogu  king

Jedva čekam da se Kristina vrati i napiše utiske, zanima me kako ona vidi Seleste sada  Very Happy

____________
Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 GeMuxua
avatar
Milos 92
Posts : 248
Join date : 2018-04-07

Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Sat Oct 27, 2018 7:01 am
I eto. To je kraj. Mislim da ovakva priča zaslužuje ovakav kraj. Otvoren.

Što se samog ubice tiče. Ja sam sve vreme pisao tako da može da bude bilo ko ubica ali mislim da je iz epizode u epizodu sve vodilo ka ovome. Možda bi neko drugi bio veće iznenadjenje ali ovo je ipak najlogičnije. Ali od starta je ideja bila ta da je Seleste znala da je on ubica.

Ana, iskreno nisam očekivao da ti je Seleste toliko draga. Više sam mislio da je ne gotiviš preterano. Very Happy

Svidelo mi se što si ubacio akciju sa policijom i hapšenjem Roke, narko bosovi bez akcije su poput viskija bez leda

Najavio sam akciju za poslednju epizodu.

Armando je ostao luzer do kraja. Em ono sa Haimeom, em veza sa Seleste, em je Roku uhapsila Dafne, a ne on

Do poslednjeg trenutka sam razmišljao da li da Roku uhapsi on ili Dafne. I odlučio sam se za nju. Ona mi je ipak bila draži lik i ako je on eto na neki način glavni.

Što se Euhenije tiče. Sve si rekla. Slažem se. Al iskreno i meni je nekako bilo žao dok sam pisao njene poslednje scene. Pa i ono bockanje od strane Vanese nakon glasanja.

Vanesa & Ana...Jako mi je drago zbog njih, zaslužile su da im se sreća osmehne

Predsednica i prva dama. Iz senke ali ipak prva dama. Ja obično u svakoj wn imam te neke likove koji nisu glavni ali su mi drage. Ovde je to bila Vanesa. U "Zakletvi" na primer Klara (surogat majka). Onda u "Dva lica" Karlota (makro). : I tako uvek se nadje neko ko mi priraste za srce.

A tu su nam i Mister Smit i DOnja Huana. Kao i Telmita i Andresito, novi u tom biznisu.

Sve u svemu ja sam na kraju zadovoljan kako je ispalo. i drago mi je što je objavljeno ipak u vidu wn a ne priče kako sam prov planirao. Sada kad se setim svoje početne ideje i sada krajnjeg rezultata, toliko toga nije bilo ni u najludjim planovima. Very Happy Sve je zamišljeno mnogo jednostavnije i brže. Ok, ubistvo, ubica je isto ali sve ove sporedne priče bi izostale.

Ana, sada nakon pročitanih epizoda kako ti se sveukupno čini ova wn. Na primer u odnosu na moje prethodne. Jesi li zadovoljna ubicom? Samom krajem? Ima li nekih kritika, zamerki.

I ja jedva čekam Kristinine komentare. Uživam da čitam vaše teorije. Mada sada će kod Kristine to izostati jer će imati sve epizode i verujem da će ih pročitati u cugu.

I rekao bih da još neki članovi sa foruma čitaju i ako ne komentarišu. To sam primetio tako što ja objavim epizodu i onda tema bude pregledana 10-ak puta, a da ti na primer nisi ceo dan na forumu. AL dobro, ne mogu ja naterati ljude da komentarišu.

I ne znam da li sam lud ali one večeri, tj jutra akda sam završio sa pisanjem poslednje epizode (jer bilo je 7 ujutru), legao sam da spavam i sinula mi je takva ideja za novu wn. Ali ne obećavam ništa. Možda nekada. Sada u narednom periodu imam previše obaveza a ovo pisanje verovali ili ne oduzima mi dosta vremena.
Sponsored content

Obeležena: Žena lakog morala - Page 7 Empty Re: Obeležena: Žena lakog morala

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum